طالبان اعلام روز عید فطر آتش بس در افغانستان

طالبان اعلام کرده است سه روز آتش بس در افغانستان به مناسبت عید تعطیلات مذهبی و پایان ماه مبارك رمضان

مبارزان از گروه بوکوحرام دستور داده شد برای انجام “عملیات تهاجمی” علیه نیروهای دولتی در یک پیام پست شده در رسانه های اجتماعی شنبه شب.

آن را به سرعت و به دنبال آن اعلام شده توسط رئیس جمهور اشرف غنی که دولت “گسترش ارائه صلح”.

هر دو طرف گفتند که تنها اقدام به دفاع از خود اگر حمله کردند. طالبان همچنین هشدار داد مبارزان آن به معاشرت با نیروهای امنیت ملی افغانستان در طول جشن.

ماه گذشته طالبان را رد کرد و دولت تماس برای برقراری آتش بس در ماه رمضان با این استدلال آتش بس شد “منطقی نیست” را به عنوان آنها ramped تا حملات بر نیروهای افغان.

حداقل 146 غیرنظامیان کشته شده اند و 430 زخمی توسط طالبان در ماه رمضان با توجه به اطلاعاتی و امنیتی در کابل.

اما چند روز پیش این گروه با رهبر Haibatullah Akhundzada گفت: طالبان متعهد شد به صلح و خواست ما را به “زباله” توافق نامه امضا شده در اوایل این سال است.

آتش بس نیز به دنبال سفر اخیر توسط ما فرستاده صلح زلمای خلیل زاد که خواست طالبان و دولت افغانستان برای ادامه مذاکرات است.

Zabihullah مجاهد یک سخنگوی طالبان گفت که آتش بس اعلام شده صرفا برای عید جشن. او در توئیتر خود نوشت: “فراموش نمی انجام هر گونه عملیات تهاجمی علیه دشمن در هر نقطه اگر هر عمل گرفته شده است بر علیه شما توسط دشمن و دفاع از خود.”

آقای غنی گفت: “به عنوان فرمانده کل قوا دستور من و شوهری (افغانستان دفاع ملی و نیروهای امنیتی) به پیروی از سه روز آتش بس و به دفاع از تنها اگر حمله کردند.”

ارتش ایالات متحده در افغانستان با استقبال از آتش بس اعلام کرد و گفت: “ما تاکید ما تماس بگیرید برای ارتش از همه طرف به کاهش خشونت اجازه می دهد تا روند صلح را نگه دارید.”

تمام آمریکا و ناتو در افغانستان با توجه به خروج از افغانستان تا پایان سال آینده تحت شرایط مذاکرات صلح با طالبان از دو دهه پس از 9/11 رسوب به رهبری آمریکا حمله.

گزارش اضافی توسط سازمان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>