تایوان را رد کرد که رئیس آن ادعای نژادپرستانه علیه او

فابریس Coffrini خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

سازمان بهداشت جهانی مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus در ژنو در مارس 11.

تایوان ضربه به عقب پنجشنبه پس از رئیس سازمان بهداشت جهانی متهم کرد دولت این جزیره از شرکت در یک نژادپرست به کمپین اسمیر و ارعاب او را تعمیق سیاسی دیوانگی اطراف یک آژانس در تیررس مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای آن ادعا pro-چین تعصب.

تایوانی وزارت امور خارجه گفت: ادعاهای توسط Tedros Adhanom Ghebreyesus شد و اساس و خواستار عذرخواهی از رسمی سازمان ملل متحد یک روز پس از او به خبرنگاران گفت: در ژنو که تایوان شده است و معاونت در جرم یک کمپین نژادپرستانه تهمت و تهدید به مرگ در برابر او برای سه ماه گذشته است.

Tedros سابق اتیوپی بهداشت و وزیر امور خارجه مواجه شده است و رشد انتقاد از خود را دست زدن به covid-19 شیوع از ژانویه زمانی که U. N. بدن بارها و بارها در حمایت از مواضع حمایت توسط دولت چین و ستایش پکن پاسخ اپیدمی.

http://www.washingtonpost.com/video/world/director-of-the-world-health-organization-dismisses-suggestions-hes-too-close-to-china/2020/04/09/4f641903-a5fa-4ea9-9446-79a062cd0aa2_video.html

در این هفته از مخالفان چینی, ضد پکن فعالان و مردم در هنگ کنگ و تایوان دارای آب گرفتگی رسانه های اجتماعی با پست که متهم Tedros از دروغ گفتن به نمایندگی از دولت چین و همچنین به عنوان انیمیشن است که نشان می دهد مدیر کل کور توسط حزب کمونیست چین — خورش از شدت سیاسی محتوا است که در زمان اتحاد نوسان به سوء استفاده.

“تایوان وزارت امور خارجه همچنین آنها می دانند که مبارزات انتخاباتی. آنها نمی جدا کردن خود را دارند. آنها حتی شروع به انتقاد از من در حالی که توهین و لکه دار کردن اما من نمی مراقبت” Tedros گفت: در یک کارهایی فوران.

[مقامات چینی توجه داشته باشید مشکلات جدی در coronavirus پاسخ. که نگه می دارد ستایش آنها.]

تایوانی وزارت امور خارجه روز پنجشنبه گفت این “به هیچ وجه تشویق” هر شخصی حملات را محکوم کرد “هر شکلی از تبعیض است.”

اما این که در مواجهه مشروع انتقاد و خشم بیش از آن رفتار در سه ماه گذشته این وزارتخانه در مقابله.

“شده اند وجود دارد سوال در مورد دست زدن به آن از وضعیت” وزارت امور خارجه گفت:. “در جوامع دموکراتیک مردم باید قادر به بیان این نظرات آزادانه.”

تایوانی مقامات در ماه گذشته متهم کرد که از نادیده گرفتن هشدارهای ارائه شده توسط جزیره در اوایل ماه دسامبر در مورد پتانسیل شیوع کروناویروس — اطلاعات بود که هرگز علنی به کسانی که عضو سازمان ملل به دلیل جزیره قفل شده است و در خارج از سازمان تحت یک سیاست است که به رسمیت نمی شناسد تایوانی استقلال.

چین در نظر خود حکومت جزیره از 23 میلیون نفر به خاک خود را و اجازه نمی دهد که کشورها و سازمان های بین المللی و شرکت های چند ملیتی به طور رسمی به رسمیت شناختن تایوان در صورتی که مایل به لذت بردن از دیپلماتیک یا تجاری روابط خود را با سرزمین اصلی چین است.

سام یه

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون آدرس سربازان به هنگام بازدید از یک پایگاه نظامی در تینن جنوبی و تایوان در روز پنج شنبه.

هنوز در Facebook پست در روز پنج شنبه تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون دعوت Tedros را ببینید.

“در سال ما حذف شده اند از سازمان های بین المللی, و ما می دانیم که بهتر از هر کس دیگری آنچه در آن احساس می کند مانند به تبعیض و جدا” Tsai نوشت. “من می خواهم از این فرصت به دعوت مدیر کل Tedros به بازدید از تایوان و تجربه خود را چگونه مرتکب تایوانی مردم به درگیر شدن با و کمک به جهان و حتی در صورت تبعیض و انزوا.”

Recriminations بین تایوان و آمریکا متحد و کسی که مورد انتقاد قرار گرفته که به طور فزاینده چین و دوستانه در حال بازی کردن در برابر پس زمینه از آمریکا و چین تنش است.

مقامات آمریکایی باید homed در سوال از نفوذ چین در که. این موضوع در مرکز صحنه در این هفته پس از رئیس جمهور تهمت و تهدید “قرار داده بسیار قدرتمند نگه دارید” ایالات متحده در کمک به سازمان ملل و آژانس را 6 میلیارد دلار بودجه دوسالانه زیرا به اعتقاد او این سازمان به بیش از حد “چین-محور.”

[یک چین’ اختلاف معنی یک سردرد بزرگ برای تایوان در coronavirus بحران]

در یک مصاحبه رادیویی این هفته وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت که “زندگی نه به آن صورت حساب” اما او با رد این پیشنهاد که واشنگتن باید به دنبال یک تغییر در سازمان و رهبری است.

فراتر از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برخی از کارشناسان بین المللی از جمله زمان که مشاوران باید علنا سوال که آیا آژانس hewed بیش از حد نزدیک به دولت چین مواضع به خصوص به عنوان شیوع به نمایش در آمد و در طول این مهم ماه ژانویه.

در وسط که ماه تصریح کرد که موقعیت چینی که وجود دارد کم امکان از انسان به انسان انتقال و دلسرد کشور از ممنوعیت بازدید کنندگان از چین — موقعیت آن را بعدا لغو شد. این سازمان همچنین تکرار چینی بیانیه ای که شیوع بود “قابل پیشگیری و قابل کنترل است.”

Tedros اعلام covid-19 جهانی همه گیر در مارس 12 — دو روز پس از چینی رهبر Xi Jinping بازدید ووهان به اعلام داخلی پیروزی بیش از coronavirus در شهرستان که در آن شیوع پدید آمده است.

هفته بعد که آمد زیر بیشتر انتقاد زمانی که بروس Aylward کانادایی اپیدمیولوژی که باعث شد که تیم به بازرسی چین در ماه فوریه کاهش یافته است برای پاسخ به یک دلار هنگ کنگ سوال خبرنگار در مورد چگونه تایوان انجام شده در طول همه گیر و در یک نقطه آویزان مصاحبه تصویری.

با وجود آن عدم که عضویت تایوان انجام داده است برخی از موثر ترین اپیدمی پاسخ در جهان, ضبط, کمتر از 400 مورد تأیید و مرگ و میر در تک رقمی پس از برداشتن گام های اولیه در ممنوعیت سفر از چین و تا سطح شیب دار تست و تولید تجهیزات حفاظتی.

ادامه مطلب

مقامات چینی توجه داشته باشید مشکلات جدی در coronavirus پاسخ. که نگه می دارد ستایش آنها.

“یک چین’ اختلاف معنی یک سردرد بزرگ برای تایوان در coronavirus بحران

به عنوان coronavirus می رود, جهانی, چین Xi ادعا میکند پیروزی در اولین سفر به ووهان پس از شیوع

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی