“آنها گفتند: آن را مانند سحر و جادو است.”

در بغداد, خانواده از خواب بیدار شد به اولین برف در بیش از یک دهه. در موصل 250 مایلی شمال این دستها بودند ارمغان, سفید, و بارش برف کفن تپه از قلوه سنگ است که هنوز هم مسدود کردن یک بخش از شهر ساییده در مبارزه با دولت اسلامی است.

در حالی که برف شایع تر است در کوه های عراق در مناطق شمالی آن است که نادر در کشور مرکز و جنوب.

در میدان تحریر یک دژ محکم برای بغداد است تظاهرکنندگان زنان و مردان جوان پرتاب توپ های برفی و جلب ضد دولت شعار در سراسر زمین است. این احساس انجماد در داخل چادر اما خارج از آن “درست مثل فیلم” گفت: 24 سال Ghaith علی.

“این احساس به عنوان اگر چیزی بزرگ اتفاق می افتد و ما در آنجا ماند در خارج حتی اگر انجماد بود,” او گفت:. “ارزشش را داشت.”

عکس از بارش برف پوشانده عراق کانال های رسانه های اجتماعی. چندین برفی بودند در لباس سنتی قرمز و سفید kaffiyeh روسری با نوشتن شرح تصاویر و شوخی که آنها در عراق) ، “شما ذوب قبل از اینکه شما با داشتن ناهار” نوشت: یک دیدگاه poking سرگرم کننده در این واقعیت است که در بسیاری از نقاط عراق را ترک میزبان خود را قبل از غذا می توان به عنوان یک جزئی.

اما در حالی که غیر معمول آب و هوا هیجان زده و بسیاری از عراقیها آن را نیز عمیق تر به مشکلات صدها هزار نفر از شهروندان که از دست داده اند خانه های خود را در مبارزه علیه دولت اسلامی یا کسانی که در حال تلاش برای پیشی جستن یک تشدید نبرد میان جنگجویان شورشی و نیروهای متفقین با رئیس جمهور بشار اسد در کشور همسایه سوریه است.

“بودن سوئیس احساس من [در] خانه وقتی که من بوی برف امروز صبح. اما آن را به سرعت من را به یاد بسیاری از آواره” نوشته کاترین ریتز نماینده کمیته بین المللی صلیب سرخ در عراق است. در سراسر چادر و ناتمام پناهگاه او نوشت: شهروندان “هیچ وسیله ای برای گرم ماندن”.

به گفته سازمان ملل متحد بیش از 689,000 سوریه آواره شده اند با مبارزه در سوریه بیش از دو ماه گذشته. فیلم های ارسال شده در جمعه توسط رایگان برمه رنجرز نجات گروه نشان داد مردم مبارزه به نگه دارید تا سقوط چادر در یک کولاک شدید در شمال سوریه شهر منبج.

پناهندگان نیز در تلاش برای نگه داشتن برف بیرون از چادر خود را در لبنان شهر خبر داد که در آن مقامات محلی دستور داده اند که سوریه به از بین بردن موقت خانه های آنها تا به حال ساخته شده بر اساس آنها نقض قوانین منع پناهندگان از ساختمان جامد سازه.

این شهر قطع شد توسط طوفان ترک پناهندگان گرسنه است.

“وضعیت پر از بدبختی است!” گریه یک مرد در یک ویدئو به عنوان او کلوخ برف در خارج از چادر خود در بلیزارد. “ما می خواهیم نان! باز این جاده ها! ما می خواهیم نان فریاد زد:” دیگر.

سوریه و شمال غربی استان ادلب اجتناب بدترین برف اما درجه حرارت وجود سقوط به عنوان کم به عنوان -8 درجه سانتیگراد (17.6 درجه فارنهایت) بیشتر مجازات مردم مجبور به خوابیدن در خارج از منزل به دلیل وجود دارد نه به اندازه کافی چادر.

“برف می تواند سرگرم کننده به خصوص برای کودکان — اما نه برای 10s از 1000s از کودکان سوری در حال فرار روزانه بمباران با هیچ جایی برای رفتن” نوشت: سازمان عفو بین الملل Donatella ریورا در یک صدای جیر جیر. “بهترین آنها می تواند امید به پیدا کردن شل و ول چادر که نمی توانید آنها را از سرما.”

همانطور که در سوریه بحران انسانی تشدید بسیاری از عراق برف ناپدید شده بود ظهر — ذوب شده در آفتاب و یا نوتبوک به گودال کوچک آب گل آلود در کنار جاده. در میدان تحریر از معترضان نشسته اند با هم و گفت: آن را به کسب و کار به عنوان معمول است.

برای مصطفی علی 9 ساله دختر این بود که اگر یک طلسم شکسته شده بود. “آن را مانند در هوا بود و در حال حاضر آن را دوباره عادی” او به او گفت پدر. “آن را تا به حال اتفاق می افتد دوباره؟”

مصطفی سلیم در بغداد کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im