سودان رسمی سیگنال جنایت جنگی مظنون خواهد بود با اشاره به لاهه

ابراهیم حامد خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

سودان را عزل حاکم عمر حسن البشیر می ایستد در یک متهم در قفس در باز از خود فساد محاکمه در خارطوم در ماه اوت است.

آدیس آبابا, اتیوپی — یک مقام عالی رتبه دولت سودان رسمی نشان داد که روز سه شنبه این کشور خواهد مراجعه شهروندان که متهم به جنایات جنگی به دادگاه بین المللی جنایی — یک گروه که عبارتند از: عمر حسن البشیر یک رهبر سابق این کشور است.

بشیر که متهم به جنایت علیه بشریت در دارفور سودان شد مخلوع توسط ارتش در ماه آوریل پس از 30 سال در قدرت است. اما رسمی محمد حسن Taishi نیست ذکر بشیر با نام او در بیانیه ای که در مذاکرات صلح با گروه های شورشی که بشیر پس از مبارزه در برابر در طولانی مدت و خونین جنگ.

سودان وزیر اطلاعات تکرار Taishi بیانیه آمده است که دولت اجازه می دهد متعدد Bashir-عصر مقامات تحت تعقیب دیوان بین المللی لاهه برای محاکمه توسط دادگاه با توجه به انتخاب.

Fadi ال عبدالله سخنگوی ICC گفت: دادگاه نمی تواند تایید سودان اعلام. سودان است نه یک حزب به اساسنامه رم معاهده که تاسیس ICC.

بشیر صرف سال نقض حکم بازداشت از ICC و آمریکا در سودان سرمایه خارطوم. تا به حال رهبران سودان دولت انتقالی گفته بود Bashir نخواهد بود با اشاره به ICC. سودان را بالا رهبران نظامی و غیرنظامی به حال هنوز رتبهدهی نشده است منتشر شده اظهارات تایید این خبر از مذاکرات صلح که در حال وقوع در جوبا جنوبی کشور سودان.

اشرف Shazly

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

Bashir, مرکز, حرکت دست با یکی از اعضای کابینه خود در کاخ ریاست جمهوری در ماه مارس 2019.

دیوان بین المللی مستقر در لاهه در هلند. آن را با صدور اولین حکم بازداشت البشیر در سال 2009 — آن برای اولین بار یک رئیس دولتی.

بشیر بود به اتهام جنایت علیه بشریت به قتل انتقال اجباری مرگ شکنجه و تجاوز به عنف به دو فقره از جنایات جنگی برای حملات علیه غیرنظامیان و دیگری سه تا از نسل کشی است.

“این تصمیم نشان دهنده یک کل مورد چهره برای سودان و اندازه گیری تا چه حد سودان آمده است در یک زمان کوتاه است. سودان رفته از رهبری ائتلاف بین المللی علیه فلسطینی برای ارائه آن مهم ترین مورد آن تا به حال گفت:” کامرون هادسون یک عضو ارشد “شورای آتلانتیک” که با تمرکز بر سودان. “این تصمیم نیز نشان می دهد که تغییرات اساسی اتفاق می افتد در داخل کشور است.”

البشیر را به اتهام جنایات صورت گرفت در دارفور سودان پس از گروه های شورشی وجود دارد نصب شده این قیام جرقه سال از سرکوب است که در آن صدها نفر از هزاران نفر از غیر نظامیان قتل عام شدند و میلیون ها نفر دیگر آواره.

“نوپای پست-بشیر سودان دولت است نشان دادن یک تعهد جدی به مبانی حقوق بشر در آن اول ماه در دفتر. در نهایت شاهد یک اندازه گیری کمی از عدالت و انجام جنایات فجیع جنایات در دارفور امیدوارم تنفس زندگی جدید را به تلاش جهانی در حمایت از حقوق بشر و نسل کشی پیشگیری گفت:” جان Prendergast از بنیانگذاران نگهبانی, گروه نظارت است که در مستند گفته جنایات مرتکب شده توسط Bashir سابق رژیم است.

دارفور همچنان ناآرام و ده ها تن کشته شده اند در قومی آمیخته درگیری پس از آغاز این سال است.

ادامه مطلب

سودان عمر البشیر زندانی این معترضان. آنها در خیابان با خواسته های جدید.

زنان سودان — ‘سرکوب هر وسیله’ — معترض هستند برای حقوق برابر در پست-بشیر عصر

از سودان معترضان هشدار به عربستان سعودی و امارات متحده عربی: فضولی نکنید

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su