سودان به دنبال پایان دادن به تروریسم در تعیین USS Cole حل و فصل

مصر و سودان در دولت انتقالی گفت: آن رسیده است حل و فصل با خانواده های قربانیان از 2000 حمله به ناو یو اس اس کول در یمن, یک گام کلیدی در ایالات متحده حذف سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم پس از آن می تواند دوباره به جامعه بین المللی پس از سالها محرومیت.

نسخه هایی از این توافق به دست آمده توسط آسوشیتد پرس نشان می دهد که 70 میلیون دلار خواهد بود و تقسیم در میان خانواده ها از 17 نفر کشته شدند و همچنین 15 ملوان که مجروح شدند و دو نفر از همسران خود. در توافق سودان باعث می شود بدون پذیرش تخلف است.

در اکتبر. 12 2000 دو بمب گذار انتحاری در یک قایق منفجر کنار USS Cole به عنوان نیروی دریایی ناوشکن بود سوختگیری در یمن به بندر عدن. در علاوه بر این به 17 کشته در انفجار زخمی شدن بیش از سه ده از دیگر اعضای خدمه. سودان متهم شده بود از حمایت از القاعده که مسئولیت این حمله است. این کشور تعیین شد توسط واشنگتن به عنوان یک “دولت حامی تروریسم” برای میزبانی این گروه را در رهبری اسامه بن لادن است.

ایالات متحده شده است به دنبال این که آیا برای حذف سودان تروریسم تعیین “برای مدتی” وزیر امور خارجه مایک Pompeo پنجشنبه به خبرنگاران گفت. او ارائه نمی دهد هیچ نشانه ای در مورد زمانی که یک تغییر به وضعیت خود می گیرد.

سودان وزارت دادگستری گفت: این توافق نامه امضا شد با خانواده های قربانیان در فوریه. 7.

فیصل صالح سودان وزیر اطلاعات و سخنگوی دولت موقت گفت: AP که چهره های حل و فصل نمی تواند فاش شود چرا که دولت سودان است که هنوز در مذاکرات برای رسیدن به شهرک با خانواده های قربانیان بمب گذاری سال 1998 از سفارتخانه های امریکا در کنیا و تانزانیا.

اما Adam Hall, وکیل خانواده های قربانیان تایید محتویات حل و فصل است. از 70 میلیون دلار است که در بالای 14 میلیون دلار است که اهدا شد در یک مورد قبل از آن.

سالن گفت: خانواده ها به دنبال آن بوده اند مورد برای بیش از 15 سال است. “سودان شد و در نهایت مشاهده شد که در آن مایل به حل و فصل این موارد,” او گفت:.

اعلام شد آخرین تلاش دولت موقت برای بستن کتاب در سابق رئیس جمهور عمر حسن البشیر که از سه دهه از آهن شدید حکومت به پایان آورده بود در تظاهرات مردمی سال گذشته است. در روز سه شنبه سودان گفت: این امر دست بشیر و دیگر مقامات سودان به دادگاه جنایی بین المللی برای محاکمه جنایات جنگی.


— آسوشیتد پرس

ادامه مطلب:

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>