طوفان دنیس 2-قوی ترین بمب طوفان ثبت شده در شمال اقیانوس اطلس باعث جاری شدن سیل شدید در بریتانیا


Floodwater در اطراف اتومبیل های رها شده در Tenbury چاه در غرب انگلستان پس از رودخانه Teme پشت سر هم خود بانک ها در روز یکشنبه. (Oli Scarff/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

طوفان دنیس دوم-قوی ترین nontropical طوفان در رکورد در شمال اقیانوس اطلس باعث گسترده شدن سیل در بخش هایی از بریتانیا در روز یکشنبه همراه با بادهای بیش از نیروی.

طوفان که تولید امواج تا 80 فوت قد غرب از پادشاهی متحده, ریخته بیش از پنج اینچ از بارش باران در ولز جنوبی تقریبا یک اینچ بیشتر از این منطقه به طور معمول دریافت برای کل ماه فوریه است. در نتیجه جاری شدن سیل باعث شده متعدد تخلیه و حتی قطع برخی از جوامع است.

انگلستان ملاقات کرد که به نام طوفان صادر اول آن “red” هشدار برای بارش باران های سنگین پس از 2015 به بالاترین سطح هشدار در دسته. این کشور از سازمان محیط زیست صادر شده و تعدادی از سیل هشدارهای 594 برای یک روز با توجه به John Curtin, مدیر اجرایی, از سیل و ساحلی مدیریت ریسک در سازمان محیط زیست.

در حالی که بارش بالغ شد قابل توجه آنها بی سابقه است. اما در آینده فقط یک هفته پس از دیگری شدید بمب cyclone شناخته شده در بریتانیا به عنوان طوفان Ciara زمین شد و در حال حاضر اشباع شده که این یکی وارد شدند. این باعث بسیاری از رودخانه ها creeks و جریان سرریز بانک های خود را و حتی باعث لغزش.

ویدیو نشان داد یک زمین لغزش در حال حرکت به پایین کوه در Tylorstown, South Wales در صبح روز یکشنبه. چندین شدید سیل هشدارهای صادر شد به این معنی که شرایط مطرح شده زندگی-تهدید و خطر است. Gwent پلیس شهرستان گفت: ساکنان Skenfrith, Monmouthshire شد توصیه می شود برای تخلیه به دلیل جاری شدن سیل.

سازمان محیط زیست پیش بینی کرده است رودخانه Ouse در نیویورک می تواند رقیب رکورد سطوح دیده می شود در سال 2000.

پیش بینی های تماس برای اطلاعات بیشتر باد شدید و رگبار دوشنبه به عنوان مرکز طوفان به آرامی چرخش به شرق منطقه است. سطح آب در بسیاری از رودخانه ها انتظار نمی رود به تاج و تا روز دوشنبه یا سه شنبه است که طولانی سیل خطرات.

طوفان مقصر بودن حداقل دو مرگ و میر در انگلستان پس از دو بدن بودند کشیده و از دریاهای خشن در جداگانه جستجوهای همراه انگلستان جنوب شرقی ساحل. علاوه بر این, یک مرد در 60s سقوط به رودخانه Tawe در ساوت ولز در صبح روز یکشنبه هر چند که مرگ شده است گره خورده به طوفان به گفته بی بی سی.

در علاوه بر این به سنگین باران و طوفان همچنین تولید حرارت قابل مقایسه با یک دسته 1 طوفان که به ذکر است با توجه به آن مرکز بود و فقط در جنوب ایسلند و قویترین بادهای شد roiling دریاها صدها مایل در شمال غربی ایرلند. با این وجود وزش تند باد به 91 مایل در ساعت ثبت شد در Aberdaron در شمال ولز در روز شنبه با چند gusts به 70 مایل در ساعت یا بیشتر در جای دیگر اشاره کرد.

طوفان نقاط عطف


طوفان دنیس دیده می شود در نزدیکی اوج شدت آن را به عنوان چرخید جنوب ایسلند در روز شنبه. (ناسا)

دنیس ناشی از نادر ادغام دو غیر منتظره ای شدید بمب طوفان که روز شنبه با ثبت حداقل مرکزی فشار هوا از 920 millibars. با توجه به لیستی که توسط کریستوفر برت یک مورخ آب و هوا در آب و هوا زیرزمینی دنیس صفوف به عنوان دومین-قویترین طوفان ثبت شده برای این منطقه است. (نقطه بالا است که هنوز اشغال شده توسط Braer طوفان از سال 1993 است.)

طوفان نگهداری شدت 930 millibars به یکشنبه که یک قدرت است که چند nontropical طوفان تا کنون در رسیدن به, اجازه دهید به تنهایی حفظ برای مدت طولانی است. فشار هوا در مرکز دنیس فرو 56 millibars در 24 ساعت بین 4 بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا جمعه و شنبه با توجه به ایالات متحده خدمات ملی آب و هوا اقیانوس مرکز پیش بینی. این کاهش بیش از دو برابر تشدید رای مورد نیاز در نظر گرفته شود یک بمب cyclone.

به طور کلی در کاهش فشار, قوی تر از طوفان است. این 920-millibar خواندن بود تقریبا معادل آنچه را که مشاهده می شود در یک رده 4 یا 5 طوفان.

[خروشان جریان جت قدرت بریتیش ایرویز پرواز از نیویورک به لندن در کمتر از 5 ساعت غیر رسمی رکورد]

قبل از آن با هم ادغام شدید کم فشار منطقه نوسانی northeast of Newfoundland در جمعه شب و شنبه صبح اولین بمب cyclone در این سری برخورد ایسلند یک ضربه شدید با شرایط بلیزارد و باد تا به 108 مایل در ساعت پنج شنبه شب و جمعه. اقیانوس مرکز پیش بینی روز جمعه گزارش داد که یک ماهواره عبور بیش از آن طوفان شناسایی قابل توجهی ارتفاع موج 64 فوت غرب ایرلند. این به این معنی فردی امواج در آن منطقه بودند به طور بالقوه به عنوان بالا به عنوان 128 ،

در اوج خود دنیس تولید امواج فردی حداقل 112 فوت قد همراه با پایدار باد از نیروی. آن را اشغال فوق العاده کشش املاک و مستغلات گسترش از جنوب ایسلند شرقی به بریتانیا و غرب در سراسر اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک است.


امواج قدرتمند برای شکستن خط ساحلی از Porthleven, در جنوب غربی انگلستان در روز یکشنبه. (Alastair گرانت/AP)

نزدیک به 5,000-مایل طولانی جبهه سرد متصل دنیس به یک گیاه گرمسیری رطوبت شناخته شده به عنوان یک جوی رودخانه. روز یکشنبه که ارتباط بیشتر به صورت مختصر اما هنوز هم مشهود است بر اساس تصاویر ماهواره ای.

دنیس است نه یک رویداد منفرد بلکه بخشی از یک رشته بمب طوفان که prowled آبهای آتلانتیک شمالی در هفته های اخیر.

انرژی غیر منتظره ای قدرتمند jet stream — یک بزرگراه هوایی در حدود 30000 پا است که توسط هدایت حرارتی تضاد بین توده هوا — این آب و هوا سیستم شده اند به سرعت در حال توسعه و رسیدن به فوق العاده ای به شدت در منطقه در حال حاضر شناخته شده برای قوی طوفان زمستان. بادها در هسته از جریان جت رسیده 240 مایل در ساعت در اواخر روز شنبه که منجر اطلس پرواز به دیدن زمین با سرعت بیش از 800 مایل در ساعت, هر چند رکورد سریع ترین اقیانوس اطلس پرواز مسافر اول شکسته یکشنبه برگزار شد.

سهشنبه مشخص شده تاریخ اقلیمی اوج برای بمب طوفان در شمال اقیانوس اطلس با توجه به معمولی شدت جریان جت و شدید در توده هوا تفاوت که تمایل به حرکت بیش از خاک غنی از آب است. چه شده است به خصوص قابل توجه در مورد زمستان آب و هوا, اما, فرکانس و شدت این طوفان باعث در اینجا.

یک بمب cyclone ماشین

تعداد بسیار کمی از این طوفان ها به طور معمول خود را ببینید حداقل فشار هوا قطره به 930 millibars یا پایین تر و در عین حال این در حال حاضر اتفاق سه بار در 10 روز گذشته با دنیس رتبه بندی به عنوان شدید ترین از سه طوفان. (کم فشار منطقه کمک کرد که سوق دادن Ciara به اروپا آخر هفته گذشته این شاهکار انجام نیز هست.)

قوی در نزدیکی منطقهای — و یا مستقیما از غرب به شرق جریان جت مشخصه دوره زمانی که یک الگوی آب و هوا در بالای آتلانتیک شمالی, شناخته شده به عنوان Arctic oscillation (AO) است در آنچه شناخته شده به عنوان فاز مثبت با فشار کم predominating نزدیکی گرینلند و یک یال از فشار بالا به جنوب آن.

AO یکی از دلایل اصلی زمستان شده است وجود ندارد و در بسیاری از شرق ایالات متحده و بخش هایی از اروپا و آن را برای کمک به نوبه خود آتلانتیک شمالی به بمب طوفان اکسپرس خط.

وجود دارد برخی از نشانه هایی که دنیس ممکن است به اندازه کافی بزرگ و شدید به علت این مداوم الگوی آب و هوا را تغییر دهید. کامپیوتر مدل روز یکشنبه نشان داد که کولر-از-میانگین شرایط ممکن می رسند در شرق ایالات متحده برای اوایل ماه مارس به طور بالقوه افزایش دادن به برخی از حوادث برف بعد از همه.

آسوشیتد پرس کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>