هنوز هم در بنده به جان مینارد کینز

قیمت صلح
پول, دموکراسی و زندگی جان مینارد کینز
توسط Zachary D. کارتر
خانه تصادفی. 628 pp. $35

انگلیسی جان مینارد کینز اقتصاددان چپ, حضور یک کنفرانس بین المللی پول در ساوانا, Ga., در سال 1946. کینز تلاش برای شکل دادن به سیاست در زمان خود اغلب در سمت چپ او را نا امید. (AP Photo/JR)

‘عملی که باور خود را به صورت کاملا معاف از هر گونه فکری تأثیرات معمولا بردگان از برخی از بین رفته اقتصاددان.”

به عنوان از بین رفته اقتصاددانان برو شاید هیچ کدام تا به حال تاثیر بیشتری نسبت به کسی که پیامبرانه گذراند این واژه در سال 1936: جان مینارد کینز است. و اگر وجود دارد هرگز یک زمان وقتی که نفوذ به نمایش گذاشته شد كه در حال حاضر از آن خواهد بود.

زمانی که دولت پرخرج قرض و صرف برای سرپا نگه داشتن اقتصاد در میان همه گیر آنها در بنده از جان مینارد کینز است.

زمانی که بانک مرکزی چاپ به ظاهر مقدار نامحدودی از پول کاغذی به خرید دولت و شرکت های بزرگ اوراق قرضه آنها به دنبال راهکار از جان مینارد کینز است.

زمانی که ما نگران است که عدم اطمینان و ترس را به نوبه خود یک لحظه رکود به رکود طولانی مدت ما در حال هدایت جان مینارد کینز است.

خانه تصادفی

این است که ما فرصت خوبی است که در این ترین کینزی از لحظات Zachary کارتر تولید دیدنی جدید بیوگرافی که رنگ های غنی و بافت پرتره از اقتصاددان و واقع ایده های خود را در گسترده اقتصادی و فکری تاریخ است.

اگر چه کارتر شناخته شده است گزارش سیاست های اقتصادی برای HuffPost او پیدا کرده است و حتی بالاتر تماس به عنوان یک نویسنده چه کسی می تواند توضیح مفاهیم اقتصادی با چنین وضوح و سادگی که ما هضم آنها را با همان سهولت و رضایت به عنوان یک زن چاق و چله صدف کشویی پایین ما مری. با اولین کتاب کارتر ایجاد خود را به عنوان نویسنده نادر است که می تواند بافت قانع کننده روایت روشنگری و تحلیل و وجودي از پدیده های پیچیده در نثر است که در دسترس است ظریف تقریبا تغزلی در زمان. “قیمت صلح” باید خواندن مورد نیاز برای هر اقتصاد عمده و هر کسی که در تلاش برای درک متقابل از پول, بازار و سیاست های اقتصادی.

(افشای کامل: در حالی که من هرگز ملاقات کارتر همسر خود را هنگامی که یک خبرنگار و سردبیر در واشنگتن پست را در بخش کسب و کار.)

اگر چه شگرف محقق کارتر مدیون به انگلیسی اکونومیست رابرت Skidelsky که معتبر سه-حجم بیوگرافی اولین بار بود اعلام که کینز به حال انجام شده برای اقتصاد چه اینشتین انجام داده بود برای فیزیک. کارتر کمک به وقایع توسعه کینزی اقتصاد در دهه های پس هر دو در انگلستان که در آن حفظ سوسیالیستی بیشتر زنگار و در ایالات متحده, که در آن شده است تولیدات توسط اقتصاددانان مانند John Kenneth Galbraith, پل ساموئلسون جیمز توبین و Robert Solow به یک تئوری است که بیشتر احترام از بازار و تحمل نابرابری ناامنی و انحصار قدرت است که آنها را تولید کند.

کارتر دیدگاه این است که از یک قرن 21 آمریکا که می بیند موازی بین بریتانیا را کاهش و سقوط به عنوان یک ابرقدرت اقتصادی شروع در سال 1914 و مشابه سقوط از اقتصادی فضل که او ترس را آغاز کرده است در کشور خود. در کارتر گفتن همه چیز کینز به عنوان یک اقتصاددان و روزنامه نگار و مقام دولتی با انگیزه بود عزم خود را برای حفظ بریتانیا در سلسله مراتب جهانی. غم انگیز طنز قابل توجه خود را حرفه ای بود که ایده های خود را رد شدند قبل از آنها بودند belatedly در آغوش گرفت.

در کنفرانس صلح پاریس که تشکیل جلسه داد و در پایان جنگ جهانی اول کینز موفق به متقاعد کردن خود هیئت و کسانی که از دیگر متفقین به زین آلمان با پرداخت غرامت آنقدر بزرگ است که آنها را له اقتصاد آلمان. نه تنها خواهد پول هرگز توان پرداخت کینز هشدار داد پیامبرانه اما مجازات خواهد دعوت از ناآرامی های اجتماعی و تجدید حیات ملی است که می تواند منجر به یک جنگ دیگر. نژند او به لندن بازگشت زود هنگام و به قلم “پیامدهای اقتصادی صلح” — یک “خشمگین سخنرانی دراز وشدیداللحن در برابر استبداد و جنگ و ضعیف سیاستمداران” به عنوان کارتر توصیف آن — که شد یک لحظه پرفروش و تاسیس کینز به عنوان بریتانیا شناخته شده ترین و تاثیرگذارترین اقتصاددان.

در دوره بین جنگ کینز را متقاعد می تواند بریتانیا و کشورهای دیگر به رها کردن یک استاندارد طلا که مجبور بیش از حد بسیاری از کشورها به منظور بالا بردن نرخ بهره برای محافظت از پول خود را در نتیجه رانندگی خود را در اقتصاد به رکود است. در “پایان بی بند و Faire” او گذاشته این استدلال که بازار بودند و نه خود-تصحیح و نه خود به اندازه کافی به اندازه کافی برای ارائه حق تعادل بهره وری اقتصادی عدالت اجتماعی و آزادی فردی برای نجات سرمایه داری از آن خود کاستی ها و افراط.

زمانی که اقتصاد جهانی غرق به افسردگی پس از سقوط بازار سهام در سال 1929 کینز به همین ناموفق در بریتانیا رهبران سیاسی را رها ویکتوریا ارزش صرفه جویی و ریاضت و دولت قرض و صرف زمانی که خانواده ها و کسب و کار نمی خواهد. تنها در فرانکلین روزولت آمریکا و آدولف هیتلر در آلمان شد رهبران سیاسی مایل به آزمایش با قاطعیت با این احتمال که تقاضا می تواند ایجاد خود را عرضه.

و زمانی که رهبران متفقین جمع آوری شده در نیوهمپشایر برتون وودز رفت و آمد مکرر در تابستان سال 1944 به ایجاد معماری مالی از پس از جنگ جهانی اقتصاد یک بیمار کینز نمی تواند آنها را متقاعد کند از حماقت ثابت نرخ ارز و نیاز به یک بانک مرکزی جهانی.

“قوس های عمومی زندگی” کارتر می نویسد: “تا به حال شده یکی طولانی و بی ثمر تلاش برای خم اروپایی سیاست خود را به درخشش.”

نا امید تلاش خود را برای شکل دادن به سیاست کینز عقب نشینی به کمبریج به نوشتن خود را magnum opus, “نظریه عمومی اشتغال بهره و پول” که گذاشته اقتصادی سیستم باور است که اذعان بی خردی اقتصادی بازیگران نقص از رقابت ذاتی بی ثباتی مالی و احتمال این که شدید تعقیب فردی خود بهره می تواند در نتیجه جمعی اقتصادی شکست.

“این یک رهایی بخش کتاب به دلیل آن reframed مرکزی مشکل در قلب اقتصاد مدرن,” کارتر می نویسد: اقتصاد نگران بیشتر با فراوانی و انصاف نسبت به کمبود و بهره وری. “این نا امید کننده کتاب به دلیل این نوشته در رمان انتزاعی استدلال در جملات پیچیده و متراکم معادلات. و این کار از نابغه به دلیل آن ارائه می دهد یک حقیقت ساده است که یک بار ارائه شده به نظر می رسد آشکار است: رفاه است نه سخت سیمی به انسان; باید آن را هماهنگ و پایدار سیاسی رهبری است.”

به عنوان شرح حال کارتر بیرون کینز بسیاری از تناقضات: ضد امپریالیستی تعیین می شود برای نجات امپراتوری بریتانیا; صلح جو که کمک به تامین مالی دو جنگ; یک همجنسگرا که رونق در ازدواج با جنس مخالف; آموزش ریاضی است که تقبیح mathematization اقتصاد; شوخ کلبی و مصر خوشبین; یک ستون از نخبگان سیاسی که نزدیک ترین دوستان بودند یک گروه از غیرمتعارف هنرمندان و روشنفکران.

اگر من هر گونه کنایه با “قیمت صلح” آن است که با کارتر نقد “نئولیبرالی” اقتصاددانان و سیاستگذاران که منحرف از درست کینزی مسیر بیش از 40 سال گذشته با استقبال جهانی شدن زدایی مالی و ریاضت. کینز را که قطعا قابل درک است که این کار از هر نسل است برای تنظیم به تغییر شرایط و فن آوری حفظ هر چه ترتیبات ارائه گسترده به اشتراک گذاشته رفاه و رفع کسانی که نمی. و در اوایل 1980s وجود دارد مقدار زیادی در مورد کینزی اجماع است که نیاز به تعمیر. در حالی که آن را ممکن است حس ساخته شده برای یک انگلیسی اکونومیست در سال 1946 به تمرکز بر نیاز دولت به هدایت عمومی و خصوصی سرمایه گذاری برای بازسازی یک کشور جنگ زده اقتصاد یک اقتصاددان در سال 1980 دیده اند که چگونه بیش از حد دولت مدیریت اقتصادی را تضعیف کرده و بهره وری و رقابت خفه نوآوری و باز درب به رانت و دوست صمیمی داری.

در حال حاضر 40 سال در این “جدید کینزی” اجماع به خودی خود نیاز به تعمیر با بازارهای مالی خطرناکی ناپایدار و نابرابری در کشورهای پیشرفته رسیدن به سطح است که از نظر اخلاقی غیر قابل قبول و از لحاظ اقتصادی خود شکست. اما هیچ کس نمی خواهد باید اعتراض بیشتر به بازگشت به Keynesianism از سال 1946 از مردی که هشدار داد در برابر بردگی خودمان را به ایده های برخی از بین رفته اقتصاددان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>