بن بست در افغانستان رقبا را تهدید طالبان صلح

Rahmat Gul AP

رئیس جمهور اشرف غنی باز کت خود را به نشان می دهد او با پوشیدن یک جلیقه ضد گلوله پس از راکت در مراسم تحلیف خود در کابل در هفته گذشته.

کابل — خطرناک ترین محل در پایتخت افغانستان امروز نیست تحت تهدید طالبان و یا دولت اسلامی کردند. یک بلوک واحد در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری bristling با اسلحه به زمین صفر در یک سورئال جنگ اعصاب بین دو غیر نظامی و سیاستمداران هر دو ادعا می شود کشور را رهبر مشروع.

فقط یک پیاده روی کوتاه از ترکیب رئیس جمهور وقت که انتخاب مجدد اعلام شد در ماه گذشته افراد مسلح در خودروهای زرهی گارد کوچکتر کاخ خود archrival عبدالله عبدالله اصرار می کند که او فریب خورده از پیروزی و تشکیل یک دولت موازی. در سراسر خیابان مسلح گارد دفتر Abdurrashid Dostom سابق ارتش متفقین در حال حاضر با عبدالله که reoccupied ترکیب او یک بار استفاده می شود به عنوان معاون رئیس جمهور تحت غنی.

بدون عکس هم اخراج دادن تقابل وهم آور, مرحله موفق احساس می کنید. اما به بن بست کشیدن به هفته دوم خود را, بسیاری از افغان ها از ترس کوچکترین حادثه می تواند آتش یک آتش خشونت بین رقیب اردوگاه ياوه کشور را به هرج و مرج و dooming برنامه ریزی شده مذاکرات بین دولت و طالبان برای پایان دادن به افغانستان 18-سال جنگ. طالبان قول داده اند که به حملات خود ادامه دهید و اگر بدون حل و فصل رسیده است.

“همه کارت ها در این ولایت دست در حال حاضر گفت:” زلمی رسول وزیر امور خارجه سابق افغانستان و مشاور امنیت ملی. “اگر وجود دارد دستیابی به موفقیت در هفته آینده به مدت ده روز چیزی می تواند اتفاق می افتد که باعث می شود همه چیز از کنترل خارج شود.”

[پاکستان ترس صلح افغانستان شکست می تواند به خشونت راه خود را]

اگر مهاجر مسلح بین غنی و عبدالله عبدالله, حامیان او پیش بینی “در روز طالبان را در چند استان و در این زمان ایالات متحده نمی خواهد آنها را متوقف کند. در حال حاضر من بسیار بدبین.”

دستیاران به غنی وجود دارد گفت: هنوز هم امید برای ایجاد روابط حسنه بین جناح های متخاصم اما تا کنون عبدالله و Dostom خود را قدرتمند ترین حامی, اند حاضر ارائه می دهد برای تغییر طرف. Dostom سابق warlord که دستورات زیادی مسلح زیر را در میان اقلیت های قومی ازبک ها ارائه شد این کشور بالاترین رتبه نظامی است اما حاضر به تکان دادن.

غنی گفت: کمی در مورد بن بست پس Mar. 9 هنگامی که او و عبدالله عبدالله برگزار شد رقابت در افتتاح مراسم در همان زمان یک بلوک از هم جدا. او به تعویق افتاد نامگذاری دولت و خودداری از استفاده از زور برای روشن شدن بحث شهر بلوک. عبدالله فشرده است در نامگذاری خود استانداران در استانهای مختلف اما غنی احمدزی در ادامه به ملاقات خصوصی با واسطه در امیدوار است که او در نهایت قبول میکند.

“این یک وضعیت بسیار ناگوار با توجه به روند صلح است که بسیار شکننده است و می تواند نابود شود” گفت: یک مشاور غنی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث در مورد این موضوع حساس. “طالبان است که در کنار درب و عصبانی است و ترس. اما ما فکر می کنم هنوز هم وجود دارد اتاق را برای مقرون به صرفه. عبدالله و او از مردم می دانند که اگر همه چیز از کنترل خارج شده هیچ کس نمی تواند آنها را به عقب. از آن خواهد شد یک فاجعه برای افغانستان برای سال های بسیاری آمده است.”

دیگران می گویند عبدالله دیپلماتیک با طبیعت است که در حال حاضر گیر بر روی اندام داشتن داوطلب خدمت سربازی سخت خط اقلیت های قومی کارفرمایان برای تقویت او در مسابقه کینه در برابر غنی که شکست او را در تقلب-خدشه در انتخابات 2014 و 2019. آخرین بار دو رقیب مجبور شدند به تنش قدرت های تنظیم تحت میانجیگری ایالات متحده; در این زمان با وجود شتابزده وصله تا تلاش های در جریان ایده آناتما به هر دو سیاستمداران است.

عمر سبحانی

ایسنا

افغانستان عبدالله عبدالله با معاون رئیس جمهور بابر فرهمند (سمت چپ) و دومین معاون رئیس جمهور, Asadullah Sahadati صحبت می کند به حامیان خود جداگانه مراسم در کابل.

برای بسیاری از افغان ها وجود دارد به مراتب بیشتر امور فوری در خطر است.

بسیاری از ساکنان کابل زندگی می کردند از طریق هر دو دولت فروپاشی و جنگ داخلی از اوایل 1990s که به تخریب بسیاری از سرمایه و سال از طالبان مذهبی سرکوب است که به دنبال. در حال حاضر بسیاری از ترس یک سناریوی مشابه در حال توسعه است که شامل برخی از همان افراد همان قومی و تنش های منطقه ای و همان بالقوه برای طالبان برای پر کردن نقض و به دست گرفتن قدرت است.

دو عامل دیگر در حال اضافه کردن به احساس اضطراب. یکی از بلندی خروج نیروهای ایالات متحده به عنوان بخشی از یک به تازگی امضا آمریکا در مقابله با طالبان و کاهش منافع بین المللی در کشور خود سرنوشت. دیگر coronavirus است که به طور مداوم در اخبار در اینجا آن را به عنوان نابسامانی بیشتر کشورهای توسعه یافته و در حال حاضر شروع به اعتصاب در افغانستان یک کشور فقیر با کمبود امکانات بهداشتی است.

در مکالمات در سراسر کابل در دو روز گذشته ساکنان تلاش برای حفظ خونسردی خود به آنها ابراز تعمیق نگرانی است.

“هر کس نگران است” گفت: عابد شیرزی, 45, اجرا می شود که مواد غذایی در حالی که همسر او می آموزد مدرسه. “ما تاج و طالبان و همان رهبران مجاهدین از طرف کسی که یک بار شلیک راکت در خانه های ما.

“ما می خواهیم در صلح و آرامش به ارمغان بیاورد پیشرفت است. ما می خواهیم یک رییس جمهور را,” او گفت:. “ما می خواهیم خوب تحصیل رهبران بد نیست شاه در هر گوشه. ما می خواهیم به حرکت رو به جلو و نه به عقب. اما با آمریکایی ها ترک که به ما کمک خواهد کرد در حال حاضر؟”

[افغانستان متعهد به آزاد کردن زندانیان طالبان]

اکثر مردم در مصاحبه گفت: آنها ترجیح غنی بیش از عبدالله اما گفت: چند تفاوت سختی و اهمیت در حال حاضر نسبت به مراتب مهم تر در معرض خطر است که در زمان جنگ قدرت بین آنها می تواند خرابکاری در مذاکرات بین افغانستان و رهبران طالبان. کسانی که مذاکرات برنامه ریزی شده برای شروع این هفته اما آنها در حال حاضر شده است sidetracked با اختلاف بیش از پیشنهاد آزادی جمعی از زندانیان طالب از زندان.

چندین ناظران گفت که طالبان بودند در حال حاضر احساس تقویت امتیازهای از نظر آمریکا توافق امضا شده در فوریه. 29 و درگیری های سیاسی در کابل به حال بیشتر کاهش داد نظر خود را از دولت افغانستان و نخبگان سیاسی. هفته گذشته طالبان اعلام کرد که خود را مذهبی, رهبر, Haibatullah Akhundzada است که این کشور تنها قانونی حاکم است.

دشمنی پیچیده غنی تلاش برای ایجاد یک متنوع هیئت برای دیدار با طالبان. عبدالله خواستار ارسال خود ،

بیشتر نگران کننده آن است و پیچیده وضعیت نظامی در حومه شهر که در آن نیروهای افغان شده اند مبارزه با طالبان ، عبدالله در تلاش است تا به جای مقامات ولایتی خود را با متحدان بالقوه تقسیم نیروهای امنیتی که در حال حاضر در تلاش برای قرار دادن ملی وفاداری بیش قومی و شخصی هستند.

“ما در لبه” گفت: فراگیری ملی سابق آمریکا. “اگر همه چیز تعمیق این امر تنها به یک جرقه. ما می تواند در نهایت با دولت و نیروهای مبارزه با طالبان و هر یک از دیگر. ما می تواند در نهایت با مثلثی مذاکرات و کشور به سه تقسیم سرزمین.”

اگر غنی و عبدالله نمی کنید برای پیدا کردن یک راه برای پایان دادن به خود را در بن بست و نجات مذاکرات صلح نبیل گفت: “هر آنچه که اتفاق می افتد تنها به نفع طالبان است.”

ادامه مطلب

انفجار مختل رئیس جمهور اشرف غنی احمدزی مراسم تحلیف در میان تعمیق بحران سیاسی

‘زیر اتوبوس انداخته’: برخی از افغان ها به آمریکا و طالبان برای مذاکرات صلح با ترکیبی از ناباوری و خشم

دادگاه جنایی بین المللی را تصویب تحقیق و تفحص از احتمال وقوع جنایات جنگی در افغانستان مربوط به نیروهای ایالات متحده

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de