فضای تاکسی

امریکا راه اندازی کرده است فضانوردان به فضا در وسایل نقلیه ساخته شده در ایالات متحده آمریکا و این بار شرکت های خصوصی ارائه سوار. پس از آن برنامه شاتلهای فضایی به پایان رسید در سال 2011 ناسا وابسته به روسیه به کشتی فضانوردان آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی. که تغییر در مه 30, زمانی که ایلان Space Exploration Technologies Corp. راه اندازی اولین ماموریت سرنشین دار از ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا. مشک شرکت شناخته شده به عنوان SpaceX و بوئینگ شرکت. مصرف بیش از این پرواز در زیر $6.8 میلیارد دلار طرح ناسا. وجود دارد بیشتر در معرض خطر از دولت بزرگ قرارداد: فضای تاکسی سازندگان امیدوارم که حمل و نقل فضانوردان منجر به گذر گاه گردشگران است.

وضعیت

رفت فضانوردان به ایستگاه فضایی است که مرحله بعدی ناسا برنامه به دست کردن هو جنبه های پروازهای فضایی نزدیک به زمین در حالی که مارشال منابع به کاوش در اعماق فضا. در حالی که SpaceX و بوئینگ را فراهم اولیه پرواز چارتر سیرا نوادا Corp. شاتل-مانند Dream Chaser و یک فضاپیما از Blue Origin متعلق به شرکت آمازون جف بزوس در نهایت ممکن است ارائه یک شبیه تاکسی سرویس. در حال حاضر ناسا متکی تجاری لباس به ارائه مواد غذایی و تجهیزات در هواپیماهای بدون سرنشین کپسول به ایستگاه فضایی که حلقههای این سیاره در فاصله حدود 220 مایل (354 کیلومتر). که به خوبی در آنچه شناخته شده به عنوان کم مدار زمین است که گسترش به 2000 کیلومتر است. SpaceX راه اندازی اولین خصوصی تدارکات و اجرا به ایستگاه در سال 2013 و مداری علوم Corp. (در حال حاضر بخشی از نورث روپ گرومن Corp.) شروع به ساخت و تحویل در سال 2014. آنها خواهید بود پیوست و همچنین توسط Sierra Nevada. مشک را SpaceX انقلابی موشک صنعت توسط re-فرود تقویت کننده موشک برای استفاده مجدد به جای اجازه دادن به آنها را سوزاند در حالی که دوباره وارد جو زمین. بازیافت ماشین آلات به عنوان گران قیمت به عنوان یک بوئینگ 737 جت مشک امید به رانندگی کردن هزینه ها به نقطه ای که در آن مصرف کنندگان می تواند تبدیل به کاشفان فضا. پس SpaceX گیر آن برای اولین بار موفق re-فرود در دسامبر. 21, 2015, شاهکار تقریبا معمول تبدیل شده است. در فوریه. 6, 2018, شرکت راه اندازی شد جهان قوی ترین موشک در 45 سال و سپس پرواز کرد و از آن صرف بوستر به سواحل فلوریدا برای دیدنی همزمان درست فرود.

پس زمینه

ناسا است که پرورش یک فضای تجاری صنعت با انعقاد قرارداد دست دوم کار ارسال انسان به پایین در مدار زمین فناوری آن پیشگام در نیم قرن پیش. این تغییر استراتژیک زمانی آغاز شد که رئیس جمهور باراک اوباما در سال 2010 scuttled قصد دارد برای ساخت یک شاتل تعویض و دوباره ماه. پس از ناسا ماموریت های سرنشین دار به پایان رسید آن فضانوردان شروع رفتن به ایستگاه فضایی در روسیه فضاپیمای سایوز برای کرایه در حال حاضر حدود 80 میلیون دلار در هر سفر. که ترتیب تبدیل مملو پس از ایالات متحده تحریم هایی را علیه روسیه بر سر الحاق کریمه در سال 2014. روسیه در پاسخ به تهدید به توقف موتور موشک صادرات به آمریکا برای توقف همکاری در ایستگاه فضایی است. روسیه معاون نخست وزیر Dmitry Rogozin حتی پیشنهاد کرد که ایالات متحده می تواند ارائه فضانوردان به ایستگاه فضایی “با ترامپلاین.” تنش در نهایت درگذشت.

استدلال

خصوصی رقابت پایین آوردن هزینه اکتشاف فضا. اما خطرات و هزینه های — بالاتر هنگامی که انسان زندگی می کند در معرض خطر هستند. Virgin Galactic را SpaceShipTwo طراحی شده برای بازدید کنندگان به لبه جو زمین به جای به مدار دچار یک سقوط مرگبار در طول یک پرواز آزمایشی در سال 2014. یک حادثه مشابه با مسافران در هیئت مدیره می تواند ویرانگر مالی به نوپای فضای تجاری میباشد. بنابراین فضاپیما طراحی شده است و با سیستم های ایمنی به فشار کپسول به دور از خطاب راکت. ناسا به نوبه خود به شرکت های خصوصی طراحی شده است برای صرفه جویی در سرمایه برای پروژه های که به این سوال: “چگونه دور از زمین می تواند انسان را بروید؟” اما اولویت های آن و همچنین نهایی بشر ماموریت به مریخ در 2030s همه موضوع را به هوی و هوس از رئیس جمهور ایالات متحده. در سال 2017, رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خواسته ناسا برای قرار دادن جدید ماه سفر خود را به انجام لیست. او همچنین پیشنهاد پایان دادن به ایالات متحده کمک های مالی برای ایستگاه فضایی تا سال 2025 به طور بالقوه خروج از نسل جدید تاکسی فضایی بدون مقصد.

ویدیو: چگونه Elon Musk برنامه ای برای ارسال گردشگران به فضا

مرجع قفسه

• بلومبرگ تجارت در بررسی بر روی همه چیز مشک به عنوان تاریخ راه اندازی یافتند.

• محبوب مکانیک نگاه 20 بزرگترین ماموریت های فضایی در دهه آینده.

• مرکز تحقیقات پیو در نظر سنجی آمریکایی ها در آینده اکتشافات فضایی.

• Space.com’s مجموعه ای از مقالات در فضای گردشگری است.

• بلومبرگ اخبار در مسابقه بین بوئینگ و SpaceX برای حمل مردم به فضا و یک طرح برای اولین هتل لوکس در فضا است.

• بلومبرگ QuickTakes در مسابقه فضایی جدید و Elon Musk.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>