کره جنوبی coronavirus داستان موفقیت تأکید چگونه ایالات متحده در ابتدا شکست خورده

اما در جاهای دیگر وجود دارد بیشتر نشانه هایی از تشویق. به غیر از چین و کره جنوبی یکی از بدترین ضربه کشورها در مراحل اولیه از شیوع کروناویروس. اما تهاجمی پاسخ آن ساخته شده است یکی از exemplars در میان همه گیر — به لطف سویفت اجرای یک توده آزمایش در مقیاس رژیم به عنوان به خوبی به عنوان آن سازگار شفاف پیام به طول قوس از بحران است. در هر دو شمارش اولیه ماه از شیوع مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شانس ضعیف.

در کره جنوبی عفونت رسید بیش از 10 روز طول در اواخر ماه فوریه هنگامی که یک خوشه از چند ده نفر به سرعت رشد کرد و به بیش از 5000. اما میزان عفونت را کاهش پس از این کشور جامعی به عمل است. از بیش از 8000 تایید موارد این ویروس تنها 75 نفر فوت کرده اند تا کنون — یک نرخ مرگ و میر کمتر از 3 درصد به طور متوسط در سراسر جهان دیده می شود.

بیش از یک چهارم میلیون کره جنوبی آزمایش شده اند برای ویروس. “کره جنوبی در حال حاضر دارای قابلیت تست تا 20000 نفر در روز در 633 تست سایت در سراسر کشور از جمله درایو-از طریق درمانگاه ها و pop-up امکانات پارک شده در مقابل مبتلا به تازگی ساختمان” جزئیات وال استریت ژورنال. “نمونه حمل و نقل ون—جایی که آنها ذخیره می شود و در حدود 40-درجه فارنهایت در ظروف مهر و موم شده به 118 آزمایشگاه. ارتش از حدود 1200 متخصصان پزشکی تجزیه و تحلیل نتایج.”

تا کنون ایالات متحده موفق شده است بخشی از آن است. برخی از ایالت ها به کپی این pop-up امکانات, اما سیستم ناهموار است و گردش به حرکت و پس از این ویروس به احتمال زیاد از طریق شهرهای بزرگ آمریکا. در کره جنوبی — و همچنین تایوان یکی دیگر از موفقیت های قابل توجه در این نبرد در برابر coronavirus — تجربه های اخیر بیماری های همه گیر مرگبار از جمله سارس در سال 2003 شیوع و 2015 MERS شیوع کمک به ساخت پایه برای هر دو موثر دولتی و اجتماعی پاسخ. اژدهایی مستندات بودند اجتناب پیچیده برای ردیابی عفونت بالقوه و هوشیار نظارت است.

“از آنجا که کره جنوبی تا به حال این نوع از شیوع بیماری در حال حاضر رخ می دهد, آنها می دانند که این نوع از مراحل است که باید انجام شود و چگونه جدی در خطر است” Leighanne Yuh های تحصیلی در کره جنوبی دانشگاه گفت: بار مالی. “اگر ما به مقایسه آن را به ایالات متحده که واقعا در معرض شده به این چیزها حداقل برای یک مدت زمان طولانی پاسخ آنها شده است کاملا متفاوت است.”

آن ضرری ندارد یا که کره جنوبی مقامات تضمین تست اصل رایگان برای همه است و این کشور تنها پرداخت کننده سیستم مراقبت های بهداشتی نیست disincentivize افراد کم درآمد از دنبال درمان پیشگیرانه به عنوان است که اغلب مورد در ایالات متحده است.

و پس از آن وجود دارد سوال از رهبری. رئیس جمهور تهمت چرخید بحران به عنوان یک تهدید به راحتی در برخورد با آمریکا مرز. او bemoaned مخالفان سیاسی خود را برای باد جزئی تهدید. و او بارها و بارها به اشتراک گذاشته شده اطلاعات نادرست و توصیه به آمریکایی ها در مورد رسیدن به این ویروس و دولت ظرفیت به روی چیزی حساب کردن با آن است. تنها در یک جلسه سه شنبه که در آن تهمت نشان داد شیوع بیماری می تواند گذشته تا اواخر تابستان آن را به نظر می رسد رئیس جمهور بود و در نهایت درک واقعیت موجود است.

در مقایسه با کره جنوبی, رئیس جمهور, ماه Jae-in, که, گرفته, صندلی عقب به عنوان مقامات بهداشتی برقراری ارتباط دو بار در روز به عموم در مورد وضعیت شیوع.

“ماه بود و مغلوب ساختن پیشی جستن قوی باورهای ایدئولوژیک و چهره یک انتخابات آینده” نوشته رابرت کلی یک استاد روابط بین الملل در دانشگاه ملی پوسان. “اما ماه را نشان داده به مراتب بیشتر تمایل به گرفتن تاج به طور جدی و اجازه می دهد تا کارشناسان به اجرا پاسخ. شده است وجود دارد هیچ چیز در اینجا مانند مغلوب ساختن پیشی جستن لرزشی در طول ماه گذشته و یا خود را, عجیب قریب, عمومی, اطلاعیه ها که این فقط می خواهد برود به زودی و یا تحت کنترل است. و نه وجود دارد هر چیزی به عنوان unhinged به عنوان توطئه پردازی بسیار گسترده در Trumpist رسانه ها.”

“هیچ ملت پاسخ شده است کاملا موثر است اما درجه بالایی از شفافیت و صلاحیت کره جنوبی مقامات بهداشتی را فراهم می کند مفید درس در مورد مهار تلاش برای کشورهای دیگر و در مورد ماهیت این بیماری همه گیر برای جامعه علمی بین المللی” اشاره کرد توماس بایرن, رئیس جمهور کره جامعه در شهر نیویورک است.

که نوع باز بودن و شفافیت Lee Tae-ho, معاون وزیر امور خارجه به خبرنگاران گفت: در هفته گذشته ایجاد “اعتماد عمومی” و منجر به “یک سطح بسیار بالایی از آگاهی مدنی و داوطلبانه همکاری که موجب تقویت ما تلاش جمعی برای غلبه بر این بهداشت عمومی اورژانس.”

در بسیاری از دموکراسی دورتر غرب چنین مدنی آگاهی و اعتماد عمومی به مراتب کمتر ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de