برخی از فوق العاده ارتدکس یهودی در اسرائیل با شکستن سنت برای مطبوعات سیاسی می گویند

دیوید Vaaknin

برای واشنگتن پست

اعضای اسرائیل فوق العاده ارتدکس یهودی جامعه گوش دادن به نمایندگان مختلف احزاب سیاسی جلوتر از هفته آینده انتخابات.

اورشلیم — برای فوق العاده-مذهبی اسرائیل زنانی که به تازگی بیرون آمد و به دیدار نامزدها در هفته آینده انتخابات شب بود که غیر معمول به عنوان مسابقه خود در این کشور سوم رای گیری در کمتر از یک سال.

زنان بودند اسرائیل را منزوی فوق العاده ارتدکس یهودی در جامعه و فرصت شنیدن چنین آرایه ای از سیاسی voices — از جمله نمایندگان از پنج احزاب سیاسی — نادر بود.

برای سال های بسیاری در اسراییل و یا Haredi جامعه اند و نه آشکارا سوال دستورات خود را خاخام ترغیب آنها به رای دادن به یکی از تنها دو ultra-Orthodox احزاب سیاسی. در حال حاضر یک گروه از زنان مذهبی است که به طور فعال به دنبال سیاسی جایگزین است که بهتر است منافع خود را.

“هنگامی که شما به هیچ سیاسی خانه شما هیچ قدرت” گفت: Itamar بن Gvir رئیس حزب ملی گرایان افراطی یهودی قدرت پرداختن به جمعیت. “ما می خواهیم به مبارزه برای صدای خود را.”


[اسرائیل عنوان سوم انتخابات در کمتر از یک سال پس از سیاستمداران موفق به تشکیل دولت]

زنان در مخاطبان خود را Nivcharot یا “انتخاب زنان است.” برای چند سال گذشته شده اند به چالش کشیدن طولانی-برگزار تابوهای با تماس برای اطلاعات بیشتر سیاسی نمایندگی و خواستار آن است که فوق العاده ارتدکس احزاب اضافه کردن یک زن نامزد خود را به همه نر بلیط.

تلاش های خود را تا به حال برخی از موفقیت است. آنها کشیده شده پشتیبانی از تعداد فزاینده ای از همفکر Haredi زنان و حتی برخی از مردان است.

اما تغییر کند در Haredi جهان که به شدت پایبند به مذهبی یهودی قانون و طولانی برگزار سنت به ویژه در مورد زنان است. این Nivcharot که لباس فروتنی با پوشش سر و لباس بلند اما حاضر به مطابقت با تمام محدودیت هنجارها در نظر گرفته شود و خارج از جریان اصلی و حتی مواجه شدید واکنش با برخی دیگر المال برچسب زدن آنها را “توهین آمیز” و “نامناسب است.”


[دو ultra-Orthodox فمینیست چالش اسرائیل چشم انداز سیاسی]

دیوید Vaaknin

برای واشنگتن پست

Esty Bitton-Shushan تاسیس Nivcharot هفت سال پیش و همچنان خوش بین حتی در مواجهه با مخالفان.

“این یک مردمی را تغییر دهید. ما در حال حفر راه ما با دست ما گفت:” Esty Bitton-Shushan, 42, که تاسیس Nivcharot هفت سال پیش به عنوان یک Facebook در اعتراض به عدم ultra-Orthodox حضور زنان پیش از سال 2013 انتخابات عمومی. “این کمی مانند در حال اجرا یک مسابقه دو ماراتون.”

Bitton-Shushan باقی مانده است خوش بین حتی در مواجهه با مخالفان. او با تمرکز بر تبدیل یک از دست دادن وابستگی زنان در تعامل آنلاین به یک جنبش در حال اجرا رهبری دوره های آموزشی و garnering توجه گسترده ای از رسانه های سکولار. تا به امروز او می گوید: برخی از 50 زنان فارغ التحصیل از برنامه های مختلف و Nivcharot رسانه های اجتماعی حساب دهها هزار نفر از پیروان.

فوق العاده ارتدکس یهودی را تا حدود 11 درصد از جمعیت اسرائیل از 8.5 میلیون. دو ultra-احزاب مذهبی — ایالات تورات یهودیت, به نمایندگی از یهودیان اشکنازی منشاء اروپایی و شاس ساخته شده از یهودیان Sephardi یا شرقی پس زمینه — در حال اجرا با توجه به قوانین سختگیرانه تعیین شده توسط خود رهبران معنوی. بسیاری از مواضع خود را در حال دیکته تورات.

این Haredi رای دهندگان اکثریت آرا برای این دو احزاب دستورالعمل های زیر از رهبران مذهبی. در حال حاضر طرف حساب برای 16 قانونگذاران در اسرائیل 120 کرسی مجلس با سه وزیر در دولت است. رهبران حزب روشن ساخته اند برای چندین دهه است که زنان نباید در سیاست درگیر.

وجود دارد یک زن مذهبی فوق در کنست — OmerYankelevitz که متعلق به جناح چپ آبی و سفید حزب به رهبری Benny Gantz نخست وزیر بنیامین نتانیاهو اصلی رقیب سیاسی. این Nivcharot او می گویند دستور کار نمی کنه تمام جعبه.

“در پایان, تنها راه برای ایجاد تغییر واقعی است که از طریق کنست گفت:” افرات Chocran, 34 که پیوست Nivcharot یک سال و نیم پیش. “هر کس در سیاست معاملات با مسائل است که آنها را تحت تاثیر قرار به طور مستقیم.”

Chocran دختر سابق رییس, سیاستمدار بود و در میان کسانی که تبدیل به شنیدن از احزاب سیاسی در انتخابات آینده. او گفت که او هنوز هم با توجه به چگونه به بازیگران خود رای.

دیوید Vaaknin

برای واشنگتن پست

افرات Chocran یک زن 34 ساله فوق العاده ارتدکس یهودی, زن, پیوست Nivcharot یک سال و نیم پیش.

مدیر Na’ama Idan گفت که در حالی که 70 درصد از Haredi عمومی را برای رای دادن به احزاب فوق العاده ارتدکس حدود 10 تا 15 درصد شد “لیبرال تر.”

“ما در اینجا به گوش دادن به شما و شنیدن آنچه که شما می توانید برای ما انجام دهید. ما نیاز به یک تغییر” او گفت: اعضا.

کوچک مخاطبان از جمله در مورد زنان ده فشرده سیاستمداران در مورد مسائل مختلف از جمله نحوه ترکیب مطالب علمی مانند ریاضی و علوم و فارسی به ultra-Orthodox سیستم آموزش و پرورش که تمایل به تاکید بیشتر بر مطالعه تورات. نگرانی های دیگر شامل حقوق کارگران از Haredi زنان که اغلب کار پاره وقت و به عنوان پیمانکاران و مسائل مربوط به سلامت.


[در اسرائیل ultra-Orthodox, جامعه, آزار زنان در حال پیدا کردن راهی برای خروج]

“ممکن است وجود دارد تنها تعداد کمی از زنان در اتاق اما حتی فقط مفهوم Haredi فمینیسم یک انقلاب چند سال گذشته گفت:” لی Taragin-Zeller اجتماعی انسان شناس در دانشگاه کمبریج است که از نزدیک مورد مطالعه قرار, اسرائیل, اسراییل و جامعه است. “پانزده سال پیش در چنین کلمه ای وجود ندارد در جامعه, اما شما می توانید یک تغییر در گفتمان.”

در ماه اوت سال 2018 اسرائیل به دادگاه عالی دستور داد که فوق العاده ارتدکس احزاب شامل زنان و در سال گذشته آنها را مجبور به لغو بند در حزب خود قانون اساسی بیان کرد که تنها مردان می تواند انتخاب شود به. در آن زمان یک نماینده از ایران تورات یهودیت به دادگاه گفت که “شکست به جای هر روز فهرستی است حاصل یک تصمیم تاریخی توسط خاخام بزرگ از ایجاد اسرائیل و دادگاه عالی آگاه است هیچ قصد ترمیم این است.”

اسرائیل کوهن مفسر در فوق العاده ارتدوکس ایستگاه رادیویی Kol Barama گفت: موقعیت Nivcharot بود به سادگی پذیرفته نشده توسط جریان اصلی Haredi جامعه است.

“آنها دیده می شود به عنوان مشکل” او گفت:.

“کنست در نظر گرفته شده است بیش از حد عمومی یک موقعیت برای یک زن آن است که مناسب برای یک زن به خدمت وجود دارد” کوهن گفت. “زنان می توانند و آیا تاثیر جامعه عمدتا در راه معنوی اما آنها از داخل و نه در مقابل جهان است.”

ادامه مطلب

فوق العاده ارتدکس خاخام ها در اسرائیل در حال از دست دادن اینترنت جنگ

کابینه اسرائیل ‘یخ’ برنامه ریزی برای ایجاد برابری طلب نماز فضا در دیوار غربی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im