برخی از شرکت ها گزارش های بزرگ را افزایش می دهد. اما آنها واقعی نیست.

چه صدها نفر از شرکت ها در حال حاضر گزارش به عنوان “ميانه پرداخت” است نه واقعی ميانه پرداخت اما دستمزد یک کارگر بود که در ميانه یک یا دو سال پیش.

در صورتی که یکی ميانه کارگر یک افزایش “جبران متوسط” در این شرکت در شاخه است.

در صورتی که کارگر در زمان قطع پرداخت آن کاهش مییابد.

قانون الزام شرکتها به گزارش ماد پرداخت بخشی از ماموت Dodd-Frank وال استریت اصلاحات و قانون حمایت از مصرف کننده, لایحه که قرار بود به آدرس شکست مالی کشف شده توسط 2008 رکود مالی.

طرفداران آن پیش بینی که در گزارش ميانه کارگر پرداخت خواهد ارائه اندازه گیری شرکت های بزرگ شفافیت در یک زمان از نابرابری در حال رشد. قابل مقایسه با پرداخت هزینه برای مدیران ارشد قرار بود گزارش و همچنین, بنابراین سرمایه گذاران و ناظران می تواند نسبت به جبران خسارت از مدیران بالا و متوسط کارگران است.

اما در سال بعد از آن به عنوان تنظیم کننده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار تبدیل به کار تبدیل ایده به عمل و کسب و کار ایالات متحده لابی غالب در این استدلال که قانون مورد نیاز بیش از حد گران قیمت و لجستیکی دشوار است برای آنها را به دنبال دارد.

در انجام این کار آنها نشان می دهد که چگونه شرکت ها می توانند به کار با رگولاتور اساسا refashion یک قانون تصویب شده توسط کنگره است.

تصویب ميانه پرداخت میانبر به این معنی است که سالانه پرداخت افشای قانون ارائه و پس از آن دو سال اول اجرای برخی cockeyed آمار و ارقام. سوم آن سال است فقط آغاز است.

“17 درصد افزایش برای کارگران ؟ من نمی دانم جایی که در جهان آنها را دریافت کنید شماره هایی که در” گفت: Ron بیکر یک نماینده از اتحادیه خبازان را پوشش می دهد که چندین کلاگ در گیاهان است. او گفت: اتحادیه کارگران دیده می شود سالانه افزایش دستمزد در حدود 2 درصد و یا کمتر است. “این برای تلفن های موبایل مانند فازی ریاضی.”

“هیچ راهی وجود دارد که پرداخت 12 درصد افزایش یافت” گفت: یک کارمند در یک کاترپیلار کارخانه در ایلینوی که خواسته است که نام خود را نمی تواند استفاده از ترس از عصبی مدیران در خود گیاه است.

در حالی که متن 2010 قانون به نام برای شرکت به گزارش “متوسط سالانه کل جبران خسارت از تمام کارکنان” کمی متوجه 2015 تصمیم توسط SEC اجازه می دهد صدها نفر از شرکت ها برای استفاده از میانبر.

در تهیه پیش نویس قوانین SEC به تصویب یک پیشنهاد از یک گروه کسب و کار است که اجازه شرکت به گزارش دستمزد یک کارگر بود که در ميانه یک یا دو سال قبلا به جای محاسبه واقعی ميانه. این میانبر قرار بود استفاده شود تنها در صورتی یک شرکت “منطقی معتقد است” که این روش نمی خواهد در نتیجه “مهم” تغییر در پرداخت کردهاید ، “مهم” بود و نه به صراحت تعریف شده است.

در یک شرکت Deloitte نظرسنجی از 331 شرکت ها در شاخص S&P 500 به بیش از نیمی از آن با استفاده از میانبر.

کسانی که جهش بزرگ در پرداخت به گزارش کاترپیلار کلاگ از پراکتر و گمبل و Conagra محصول از میانبر. آنها را در جهش مدیر عامل شرکت پرداخت در این شرکت ها به نظر می رسد کمتر خودنمایی میکند.

توسط ایمیل کلاگ اذعان کرد که دستمزدها در این شرکت “را افزایش می دهد 17 درصد” در طول دو سال اول این قانون و این که “ما نمی فکر می کنم این بهترین متریک برای ارزیابی کلی پرداخت شیوه برای مردم ما” با توجه به بیانیه ای از سخنگوی کریس Bahner.

این ماه در واقع این شرکت گزارش خود متوسط پرداخت برای سال سوم و این بار این شرکت محاسبه واقعی ميانه. پرداخت متوسط شکل قابل توجهی کاهش یافته و آن را در حال حاضر 3 درصد پایین تر از آن بود که اول سال است.

یک سخنگوی در Conagra دن خرگوش گفت: 26 درصد افزایش گزارش شده در ميانه پرداخت که در آن شرکت “منعکس نمی کند به طور کلی افزایش می دهد.”

Flags fly over ConAgra Foods world headquarters in Omaha, Neb. in 2015.
پرچم پرواز بیش از ConAgra Foods مرکزی جهان در اوماها Neb. در سال 2015. (Nati بیلبائو/AP)

Procter & Gamble و کاترپیلار درخواست کاهش یافته است می گویند که آیا متوسط آنها پرداخت گزارش منعکس کننده به طور کلی پرداخت سطح.

شرکت های دیگر با استفاده از میانبر محاسبات گزارش قطره بزرگ در ميانه پرداخت و این تغییرات را منعکس نمی کند واقعی ميانه پرداخت یا نه.

فایزر برای مثال گزارش ميانه پرداخت کارکنان کاهش یافت و 10 درصد است. اما در این گزارش آمار و ارقام منعکس نمی شود یک افت کلی شرکت پرداخت سطح با توجه به بیانیه های ارسال شده توسط پاتریشیا کلی, Pfizer, سخنگوی.

در عوض این شرکت گزارش متوسط غرامت کارگران است که بر اساس یک کارگر بود که در ميانه یک سال اما پس از آن در رفت و ناتوانی است. پرداخت از ميانه کارگر که با این نسخهها کار خارج از ایالات متحده نیز کاهش یافته است به این دلیل که ارز محلی سقوط در ارزش کلی گفت.

به عنوان یک نتیجه آمار و ارقام گزارش به دولت فدرال به طور کلی قابل اعتماد به عنوان یک اندازه گیری از زمان ماد کارگر پرداخت. این بدان معنی است که برای هر کسی بدانم که آیا یک شرکت رفاه مشترک با کارگران در صورت افزایش متوسط پرداخت موظف است گزارش ارائه ممکن است چند پاسخ های واقعی.

“مایه تاسف” گفت: Rosanna Landis ویور به عنوان شما ایجاد یک سازمان غیر انتفاعی است که لابی برای افشای حکومت. “فقط به نظر می رسد عمیق عدم تمایل به افشای نابرابری وجود دارد که در شرکت های بزرگ. شرکت های که در برابر این قانون برای سال ها و سال ها و سال ها — و آنها هنوز هم هستند.”

“من مبارزه برای قوی مدیر عامل شرکت پرداخت, نسبت قانون برای افزایش, شرکت, شفافیت,” سناتور. رابرت منندز (D-نیوجرسی) نوشت که ارائه به Dodd-Frank در بیانیه ای گفت. “این اطلاعات تنها مفید است اگر آن را به طور مداوم و یکنواخت شده است. سرمایه گذاران حق دارند به صورت شفاف و کامل گزارش.”

تیم Bartl این لابی که پیشنهاد میانبر روش به SEC و چند بار با SEC کارکنان گفت: لازم بود برای سهولت کار رو به شرکت های بزرگ بین المللی خواست برای محاسبه ميانه پرداخت.

“اگر شما نیاز به نگاهی به مجموع غرامت برای هر یک از کارکنان در سطح جهان و محاسبه ميانه که تلاش بسیار دشوار است” گفت: Bartl از منابع انسانی سیاست های انجمن که نشان دهنده صدها نفر از شرکت های ایالات متحده. “این یک راه برای گفتن” خوب ما درک آن را غم انگیز است.’ . . . این یک میانبر برای دسترسی به این.”

با وجود برخی از نوسانات بزرگ در ميانه پرداخت منعکس شده در این شرکت است که با استفاده از روش Bartl گفت: او معتقد است که شرکت در حال محاسبه این اعداد در ایمان خوب است.

“شرکت های بازی نمی بازی که لزوما” او گفت:.

امروز برای رهبران هر دو حزب عمده این موضوع چقدر کارگران به اشتراک گذاری در کشور رونق اقتصادی بوده و در خط مقدم از رای دهندگان تجدید نظر. دموکراتیک ریاست جمهوری جزوات استدلال کرده اند که کمی بیش از حد از رشد اقتصادی اخیر رسیده است کارگران است. رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در ضمن به تبلیغ یک “یقه آبی رونق” اشاره کرد که دستمزد “در حال افزایش سریع برای کارگران کم درآمد است.”

در حالی که پرداخت کردهاید به مبلغ کمتر از یک صفحه در 849-صفحه Dodd Frank قانون یک دهه پیش از آن هنگام تاکنون باعث چه ممکن است به یکی از بحث انگیزترین استدلال ناشی از برجسته اصلاحات مالی.

اندازه گیری شد و بلافاصله مورد حمله توسط لابی به نمایندگی از انجمن های شرکت های بزرگ. آمریکا اتاق بازرگانی و گروه های دیگر استدلال کرد که محاسبه ميانه پرداخت خواهد بود طاقت فرسا برای شرکت ها به ویژه کسانی که با جهانی حقوقی واجد شرایط و هزینه های آن را سنگین تر بودن از هر گونه منافع ممکن است. تصویب آن گفت: هزینه شرکت های بزرگ امریکا صدها میلیون دلار است.

در هسته اصلی مخالفان لابی تلاش مرکز بر اجرایی غرامت یک بخش از منابع انسانی سیاست های انجمن که نشان دهنده بیش از 300 شرکت های بسیاری از آنها در فورچون 500. مدیران شامل مدیران از عمده ایالات متحده با شرکت های نام آشنا — بوئینگ, Johnson & Johnson, خون اشام, ماریوت, جنرال الکتریک, و بسیاری دیگر. انجمن لابی کنگره در طیف وسیعی از مسائل مربوط به اشتغال و تحقیقات بهترین شیوه آن بودجه اجرا می شود حدود 10 میلیون دلار در سال است.

مرکز و دیگر مخالفان به زودی درگیر شدند در تلاش برای لغو مورد نیاز است.

سال بعد در کنگره نان A. S. Hayworth (R-n. y.) معرفی غم انگیز جمع آوری داده ها تسکین عمل می کنند که به سادگی jettisoned ارائه مصوب کمتر از یک سال قبل است.

نیاز Hayworth گفت: در زمان است “و سنگین را تنظیم می کند که هیچ سود و هزینه های قابل توجهی. پول صرف شده مطابق با این ماده خیلی بهتر است صرف رشد اقتصاد و ایجاد شغل است.”

این لایحه توسط یک کمیته مجلس اما نه بیشتر. معرفی شد و دوباره در سال 2013 و 2015 با نتایج مشابه.

پس از اولیه لغو تلاش های شکست خورده مخالفان تبدیل توجه خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار فدرال آژانس که قرار بود برای نوشتن قوانین اجرای قانون است.

آژانس اولین پیش نویس اجرای قوانین صادر شده در سال 2013 را شامل نمی شود میانبر. اما بحث بر نیاز را به زودی برای تبدیل شدن به بیشتر سیاسی است.

به عنوان کمیسیون بورس و اوراق بهادار در نظر گرفته این موضوع در ماه سپتامبر سال 2013 از آن آشکار شد که اکثریت پنج عضو پانل کمتر بود مشتاق در مورد اجرای قانون کنگره تصویب کرده بود.

دو دموکرات ها در پنل Luis A. اگویلار دو لا فرانترا و کارا M. استین, تصویب پیش نویس بدون میانبر.

دو جمهوری خواهان, Michael S. Piwowar و Daniel M. گالاگر عاشقانه مخالف آن با گالاگر آن را “فاسد قیمومیت” و Piwowar اعتراض به کمیسیون “حتی با توجه به آن است.”

“شرم بر آمریکا برای اجازه دادن به منافع خاص منحرف کردن ما از ما هسته ماموریت” Piwowar گفت.

در وسط کمیسیون صندلی Mary Jo سفید مستقل منصوب شده توسط رئیس جمهور باراک اوباما. صدای او خواهد بود مهم است.

به زودی پس از این دیدار, سفید نشان داد تردیدی در مورد نیاز شرکت ها به افشای اطلاعات به عنوان راهی برای اعمال “فشار اجتماعی در شرکت ها به تغییر رفتار است.”

در یک سخنرانی در دانشگاه فوردهام سفید نیست ذکر است پرداخت افشای حکومت به طور خاص اما گفت: برخی از افشای حکم که “من باید سوال به عنوان یک سیاست مهم با استفاده از قوانین اوراق بهادار فدرال و ثانیه قدرت از افشای اجباری برای به انجام رساندن این اهداف است.”

در حالی که اشاره کرد که “نه من و نه کمیسیون حق دارد فقط می گویند, ‘نه’, ” او گفت که آژانس می تواند “نوشتن قانون در راه است که بهترین comports با نظر ما ماموریت ما و تلاش برای کاهش هزینه ها.”

سفید و دیگران در این کمیسیون دعوت عمومی به اظهار نظر در این قانون و بسیاری از مردم بود. اما آنچه که ممکن است مهم ترین حرف آمد از Bartl مرکز در اجرایی جبران.

در دسامبر 2013 Bartl — که در حال حاضر ملاقات با SEC مقامات چهار بار در پرداخت افشای مسائل و نامه های ارسالی — گذشت همراه خود را دقیق ترین تحلیل از قانون است. CEC برآورد هزینه آن را شرکت های رو به بالا از $180 میلیون دلار بیش از دو برابر آنچه که این کمیسیون تا به حال برآورد و Bartl گفت: اطلاعات در ميانه پرداخت ارائه شده خواهد بود از کمی استفاده ،

به سهولت بار در شرکت او چندین پیشنهادات. یکی از آنها این میانبر.

اجازه می دهد شرکت های به محاسبه متوسط کارمند یک بار در هر سه سال Bartl گفت: کمیسیون “کاهش بیش از حد بار” در مواردی که کارکنان شرکت تغییر نکرده به اندازه کافی به نتیجه در یک “ماده” تغییر در پرداخت سطح.

هدف این بود که “ایجاد سهولت انطباق” Bartl در مصاحبه با گفت: این پست در اوایل این ماه. “این یک پیشنهاد بر اساس این واقعیت است که در بسیاری از شرکت ها به شما نمی بینید بسیاری از تغییرات. و اگر این مورد ما نیاز به رفتن به خارج می آیند و با آن ميانه همه کارکنان در سطح جهانی?”

او می خواهم که در نامه خود که اکثریت این کمیسیون تا به حال ابراز نگرانی در مورد استفاده از افشای “برای پیشبرد اهداف اجتماعی.”

SEC به توافق رسیدند. اگر این قانون تصویب شده توسط کنگره گفت: افشای خواهد بود سالانه زمانی که آژانس منتشر قوانین برای پرداخت افشای در سال 2015 آن را به تصویب پیشنهاد Bartl و CEC حمایت.

تحت SEC نسخه جدید از قانون شرکت های دیگر خواهد بود مجبور به محاسبه و گزارش ميانه کارگر پرداخت در هر سال است. در عوض شرکت می تواند شناسایی ميانه کارگر یک سال و پس از آن برای دو سال آینده آنها می تواند صرفا گزارش که به کارگر پرداخت مگر اینکه آنها “منطقی معتقدند” وجود داشته است تغییرات قابل توجهی به نیروی کار خود را.

“این قانون فراهم می کند شرکت های با انعطاف پذیری قابل توجهی در تعیین پرداخت, نسبت, در حالی که باقی مانده درست به الزامات قانونی” سفید گفت: در آن زمان.

سفید کاهش یافته است به نظر به پست در نقش او در تهیه این قانون پرداخت.

چه خوب است این چهره ؟ Bartl اشاره می کند که متوسط پرداخت رقم احتمالا ارائه می دهد بینش کمی برای کارگران تعجب اگر آنها در حال پرداخت نسبتا. برای این منظور او گفت: کارگران ممکن است بهتر است به دنبال در وب سایت های مانند Glassdoor که انتشار برآورد پرداخت برای مشاغل خاص در بازارهای خاص.

از طرف دیگر طرفداران می گویند که این ارقام اگر به گزارش دقت می تواند کمک به مردم درک فاصله بین مدیران و هر کس دیگری است. با ارائه بسیار انعطاف پذیری در محاسبه ميانه پرداخت طرفداران استدلال می کنند که حکومت ثانیه اجازه می دهد تا شرکت ها برای پنهان کردن یک موضوع مهم است.

اگویلار دو لا فرانترا سابق SEC کمیسر گفت: این میانبر که تصویب شد در نظر گرفته شده بود به ارائه اطلاعات است که “زمان به اندازه کافی معنی دار به سرمایه گذاران است.” او هم رای دادند برای پرداخت قاعده است.

“وجود دارد بسیاری از نگرانی هایی است که این امر می تواند گران قیمت برای محاسبه ميانه پرداخت,” او گفت:. “فکر بود که اگر آنها نمی باید برای محاسبه آن در هر سال است که مفید خواهد بود در کاهش هزینه ها. . . . شما باید به این امید که شرکت ها را با حسن نیت تلاش در شناسایی مناسب ميانه کارمند.”

دن Keating کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>