دو archrivals از سرمایه گذاری باید به رقابت پرداختند تا به شدت برای تا زمانی که آن را غیر ممکن است به این باور است که هنگ کنگ را محو استقلال و از سرگیری تظاهرات ضد دولتی نیست پر سنگاپور با حتی کمی از schadenfreude.

آن را تعجب آور بود از این رو به دیدن مقام پولی سنگاپور مقابله با گزارش های خبری بوده است جریان زیادی از سپرده از هنگ کنگ. MAS شد در پاسخ به داده ها نشان داد که نزدیک به چهار برابر پرش در یک گوشه ای از سنگاپور سیستم بانکی خارجی-سپرده های ارزی در سال گذشته:

بانک مرکزی معتبر اعتراض. نمودار فوق را تنها نشان می دهد که خارجی-ارز سپرده در بانکی داخلی واحد (DBUs). شامل سپرده در آسیا واحد ارز (ACUs) یک نام فانتزی برای مجموعه های مختلف از دفاتر که همان بانک استفاده برای کسب و کار بین المللی و چهار برابر رشد به 20 ٪ افزایش به$781 میلیارد دلار ($564 میلیارد دلار). نه دقیقا یک سیل هر چند شاید بیش از یک گودال آب باران در سنگاپور باغ جاده:

وجود دارد مقدار زیادی از دلایل به همین دلیل سپرده در حال افزایش است و نه تنها در سنگاپور است. بانک های مرکزی در همه جا جاری شدن سیل دهندگان نقدینگی برای کاهش درد از coronavirus بیماری همه گیر. دولت در حال قرار دادن پول به مردم حساب در حالی که با احتیاط شرکت ها چاشنی ایشان با رسم قبلا استفاده نشده کار-سرمایه خطوط.

اگر سپرده در حال فرار از هنگ کنگ پس از آن بانک ها در خاک باید احساس خرج کردن ؟ که به نظر نمی رسد در این مورد:

آن را تنها در اواخر ماه مه که چین گفت که این امر تحمیل امنیت ملی قانون در هنگ کنگ است. مارس داده ها ممکن است گرفتن دل تنگی در مورد هنگ کنگ آینده. هنوز چالش فوری برای منطقه ویژه اداری است سرمایه که در حال وادار کردن مقامات پولی برای خرید میلیاردها دلار ایالات متحده برای جلوگیری از هنگ کنگ از تقویت فراتر از 7.75 بیرونی مرز 7.75-7.85 محدوده که در آن مجاز به تجارت در برابر دلار آمریکا تقویت شد.

پول ریختن به دلیل هنگ کنگ نرخ بهره بالاتر از دلار, نرخ و همچنین به دلیل JD.com Inc. ، چین شماره 2 خرده فروش آنلاین فروش سهام در شهرستان در چه است به احتمال زیاد به جهان دومین عرضه اولیه عمومی در این سال است.

چند سرزمین اصلی شرکت که دیگر احساس خوش آمدید در ایالات متحده به بازار سرمایه نمی شود هنگ کنگ بلیط چندساله برتری. اما اگر خاک می کند خونریزی سپرده خواهد سنگاپور آنها را می خواهید? دو لجر سیستم دلیلی برای سردرگمی در مورد سرمایه ریشه های آن در رقابت.

در سال 1968 زمانی که موسس نخست وزیر بنیانگذار و تصمیم خود را به نوبه خود قلع و لاستیک-صادرات پورت به یک مرکز مالی بین المللی, او تا به حال هیچ مزیت واقعی بیش از هنگ کنگ و سپس یک مستعمره بریتانیا. اما ارزش پوند در سال 1967 ایجاد تقاضا برای دلار در آسیا و سنگاپور برداشت شانس با کمک دیک ون Oenen هلندی معامله گر ارز در بانک مرکزی امریکا. هنگ کنگ تمایلی به اعتراف جدید بانک ها در زمان تقریبا یک دهه به عقب. آن را مردد در ابتدا به میزبان دریایی سرمایه گذاری hub زیرا کسانی مانند قمار و بهترین سمت چپ به جاهایی که لازم نیست خیلی فعالیت های دیگر برای محافظت از. سنگاپور عایق اقتصاد داخلی از بی ثباتی به لطف مختلف داخلی و بین المللی لجر واحد که دخالت بانک های high-stakes تجارت جهانی از خود بیشتر ملالت محلی حق رای دادن.

به مدت پنج سال در حال حاضر مقامات برنامه ریزی شده است برای پایان دادن به تقسیم و در ژانویه پارلمان تایید شده ادغام دو حساب. پس از تنظیم مقررات بررسی و از واسطه های مالی رفته است تا در تمام اقتصادهای بزرگ که از آن سنگاپور میزبان خود را در بانکهای خارجی وجود دارد نقطه های کوچک در ادامه با دو سیستم ردیابی. حتی پس از این نمودار باید به مقامات مکث:

از حدود سطوح مشابه در سال 1991 سپرده در سنگاپور — در سراسر هر دو این دفاتر و از جمله تمام ارزهای افزایش یافته است به $1 تریلیون دلار در حالی که هنگ کنگ منفجر شد و به $1.8 تریلیون دلار به دلیل آستین ، نقش مهمی در تامین سرمایه برای شرکت های چینی.

سنگاپور ممکن است شایستگی و اعتماد به نفس به اطمینان حاصل شود که بانک ها می توانند backstop خود IOUs با یا بدون کمک از کشورهای خود. اما تنظیم کننده راحت شود اگر دولت سرمایه گذاری شرکت Temasek Holdings Pte. — بزرگترین سهامدار هر دو در لندن-بر اساس استاندارد چارترد Plc و وطنی DBS Group Holdings Ltd.— می بیند ارزش در ترکیب دو بانک و یک ایده است که انجام شده است دور برای بخشی بهتر از دو دهه هر چند هرگز به طور جدی سرگرم ؟

اين ادغام را به سنگاپور یک موسسه حداقل نیمی به عنوان بزرگ توسط سپرده اندازه HSBC Holdings Plc گوریل از هنگ کنگ بانکی:

اما اندازه همه چیز نیست. سپرده آمده از وام و بیش از حد اعتباری باعث “financialization.” این یک اصطلاح اقتصاددانان استفاده برای توصیف شرایطی که در آن یک جامعه فداکاری اولویت های دیگر — مانند تولید رقابت مسکن مقرون به صرفه و کمتر اهرمی شرکت — برای یک سراب وفور.

سنگاپور و برنامه ریزان می دانم که بر خلاف لندن, نیویورک و هنگ کنگ که نشسته در چین برنامه ریزی شده منطقه خلیج بیشتر خود را در کشور جزیره ای نیست که یک کشور به جای بازنده financialization.

Orbigood یک سنگاپوری علامت تعجب برای دیگران گرفتن خود را comeuppance, بهترین نگه داشته و خود را برای رقیب تنگ مسکن و رفتارهاي هوا. سنگاپور آیا واقعا می خواهید سپرده به عجله در هنگ کنگ است. آن را ممکن است انجام بیش از آسیب خوب.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

اندی Mukherjee است بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش شرکت های صنعتی و خدمات مالی است. او قبلا یک مقاله نویس رویترز Breakingviews. او همچنین تاکید کرد که Straits Times, ET NOW و خبری بلومبرگ.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات