هفت نفر کشته شدند که تنها فرار از آتش سوزی در یک کارخانه تولید جین بود تا یک نردبان

“وجود دارد به سختی هر وسیله ای برای فرار از شعله” راجش Bhatt, ارشد, آتش, رسمی, آسوشیتدپرس گفت. پلیس متوجه شد که این احمدآباد-بر اساس کارخانه تا به حال نقض متعدد ایمنی مقررات خبر داد که منجر به دستگیری این کارخانه را صاحب یک مدیر ایمنی و آتش افسر.

کار طرفداران حقوق مانند JJ روزنبام جهانی کار عدالت پروژه گفت: اساسی, مقررات دولتی در سطح محلی مورد نیاز — و در بسیاری از موارد وجود داشته باشد اما در حال ضعیف اجرا گذاشته است. همکاری و در نهایت مسئولیت او گفت: سقوط به علامت های تجاری است که بهره مندی از کاهش هزینه های خود را تامین کنندگان معمولا در هزینه کارگران بهداشت و کرامت است. این یک استراتژی است که علامت های تجاری ممکن است می خواهم به اذعان اما یکی از آنها نمی تواند موجه انکار وجود دارد.

“وجود ندارد راه های بسیاری برای تولید پوشاک بیشتر ارزان” روزنبام گفت واشنگتن پست روز چهارشنبه.

Lenovo Demin کارگران گفت: AP آنها پرداخت حدود 35 سنت در هر ساعت کار 14 ساعت شیفت در شرایط خطرناک است که اغلب آنها را زمان کمی برای خوردن غذا و یا استفاده از حمام. به عنوان چهارمین جین ساز در جهان این شرکت ادعا می کند آن را تامین جین به علامت های تجاری مانند زارا, رالف لورن, هدف و Ann Taylor, با توجه به وب سایت این شرکت.

سخنگوی رالف لورن گفته است که این شرکت هیچ تولید در Lenovo کارخانه در احمدآباد و در روند پایان دادن به یک “محدود و کاهش کسب و کار” در یکی دیگر از شرکت کارخانجات. یک سخنگوی هدف گفت: این شرکت تا به حال هرگز یک رابطه با Lenovo. شرکت های پدر و مادر از زارا و Ann Taylor بلافاصله پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

ردیابی زنجیره تامین می تواند یک تیره روند برای برندها به دلیل لایه های درون پارچه-ساخت روند. سطح نزدیک به مارک های لباس این کارخانه که sews لباس می فرستد و آنها را به توزیع می شود. در زیر آنها شرکت هایی مانند Lenovo که پارچه. در عین حال یکی دیگر از سطح پایین هستند شرکت هایی که در ساخت نخ به پارچه. دورترین-حذف سطح در زنجیره تامین این شرکت است که برداشت پنبه و یا دیگر مواد خام.

کار طرفداران گفت که شرکت های تولید پوشاک دارای بیشترین قدرت و در نتیجه بیشترین مسئولیت — برای اطمینان از تامین کنندگان خود را به حفظ امن و سالم در محیط کار. پس از رعنا پلازا کارخانه پوشاک سقوط در سال 2013 بیش از 200 شرکت های تولید پوشاک از جمله غول مانند H&M و زارا امضا توافق آتش نشانی و ایمنی ساختمان در بنگلادش است. این توافق در محل مجموعه از نظر قانونی الزام آور توافق بر سلامت و ساختمان کد بازرسی آموزش و مستقل کمیته های نظارت. آیا این عملکرد نتایج سریع اما نزدیک به هفت سال در, توافق پرورش است تحول فیزیکی از ساختمان کارخانه در بنگلادش کار طرفداران می گویند.

مقیاس این فاجعه در بنگلادش بود و موثر در گرفتن جهانی پوشاک شرکت ها به مسئولیت های بیشتر برای بهبود شرایط در زنجیره تامین خود را, اما روزنبام گفت آن است و نه منجر به تغییرات سیستماتیک در سراسر صنعت پوشاک.

“گاهی اوقات مشکل ما این است که یک شفقت خستگی: این تصور که نمی توان آن را که بد است اگر آن اتفاق می افتد تمام وقت” روزنبام گفت.

مارک بعید است که به عمل در توافق خود را به فشار برای تغییرات کوتاه از مواجهه با آسیب های جدی به شهرت خود را به دلیل بحران مانند تجاوز به عنف و یا مرگ در زنجیره تامین محل کار گفت: Scott نوا مدیر اجرایی حقوق کارگران کنسرسیوم. در نهایت شرکت های تولید پوشاک باید مایل به ارسال و پرداخت هزینه برای اجرا موافقت نامه تنظیم شرایط کار.

اگر برندها نظارت بر خود-ایجاد کدهای رفتاری آنها ادعا می کنند برای نگه تامین کنندگان خود را به پس چگونه ممکن است “در یک کارخانه متعلق به یکی از بزرگترین تولید کنندگان در جهان است که تنها راه خروج از ساختمان است تا یک نردبان؟” نوا گفت.

“آن را گرفته ایم صالح ایمنی و آتش مهندس 10 ثانیه برای دیدن وجود دارد تنها یک راه خروجی” نوا گفت: پست.

“آن هزینه نمی کند که چقدر برای قرار دادن خروجی آتش به یک کارخانه نساجی,” او اضافه شده است. “اساسا این هفت کارگران درگذشت به صرفه جویی در مارک ها و خرده فروشان چند سنت در یک جفت شلوار جین.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su