ائتلاف به رهبری عربستان سعودی حملات هوایی کشتن بیش از 30 غیرنظامیان این کشور U. N. می گوید

Al-حوثی نظامی رسانه/AFP

این تصویر گرفته شده از یک ویدئو منتشر شده توسط al-حوثی رسانه دفتر Fe. از 15 سال 2020 نشان می دهد یمنی تجمع در محل سقوط عربستان گردباد هواپیما.

قاهره — یک ائتلاف به رهبری عربستان سعودی حمله هوایی در یمن کشته و بیش از 30 غیر نظامی با توجه به U. N. مقامات اواخر روز شنبه.

این حملات هوایی هدف قرار دادن یمن شمالی Al-Jawf استان یک روز پس از این کشور از شورشیان حوثی جنبش ادعا کرد که آنها تا به حال به ضرب گلوله یک هواپیمای جنگی ائتلاف در همان منطقه است. شنبه حملات به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان یک تلافی سقوط جت جنگنده.

در بیانیه ای U. N. بالا بشردوستانه رسمی گفت که گزارش های اولیه حاکی از آن است که به عنوان بسیاری از 31 شهروند غیرنظامی کشته شدند و 12 نفر دیگر زخمی شدند در این حمله که هدف آل Hayjah منطقه از استان است.

“بسیاری از مردم در حال کشته در یمن — آن را یک فاجعه و آن را غیر قابل توجیه” گفت: Lise Grande, the U. N. بشر دوستانه هماهنگ شد. “تحت قوانین بینالمللی احزاب که توسل به زور موظف به حفاظت از غیرنظامیان است. پنج سال به این درگیری و belligerents هنوز هم عدم رعایت این مسئولیت است. این تکان دهنده است.”

خشونت شد و آخرین نشانه از جنگ را تشديد پس از چند ماه آرامش نسبی در میان تلاش های بین عربستان سعودی و یمن به هموار کردن راه برای پایان دادن به جنگ است. از اواسط ماه ژانویه, درگیری شدید شکسته در مناطق مختلف در سه استان کشور را وادار به حداقل 4,700 خانواده به فرار از خانه خود را, با توجه به U. N.

[عربستان سعودی و یمن و شورشیان ساخت نادر پیشرفت در مذاکرات صلح. سپس جدید خشونت هایش.]

آمریکا-حمایت ائتلاف یک گروه از کشور مسلمان سنی به رهبری عربستان سعودی و امارات متحده عربی وارد یمن جنگ داخلی در مارس 2015 پس از داعش در تصرف یمن با خبرنگار مهر با وادار کردن این کشور بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است.

در حالی که ائتلاف می گوید که به دنبال بازگرداندن دولت جنگ نیز به طور گسترده ای به عنوان یک جنگ نیابتی بین عربستان سعودی و کشور ایران است که تراز وسط قرار دارد با حوثی ها در یمن که او نیز به دنبال زیدی شاخه ای از اسلام شیعی.

این جنگ را عمیقتر از آنچه سازمان ملل متحد را به عنوان بدترین بحران انسانی که در آن نزدیک به 80 درصد از یمن 24 میلیون نفر نیاز به کمک و حمایت می کند. حداقل 10 میلیون یمنی در مرز قحطی با 7 میلیون رنج می برند از malnourishment با توجه به آمار سازمان ملل متحد. بیش از 3.6 میلیون نفر نیز مجبور به ترک خانه های خود.

شنبه تلفات شامل زنان و کودکان با توجه به حوثی-اجرای Al مسیره شبکه های تلویزیونی. در حالی که داعش ادعا می کرد به ضرب گلوله کشته ائتلاف جنگ, هواپیما, یک سخنگوی ائتلاف مورد مناقشه که ادعای.

در بیانیه ای انجام شده در عربستان سعودی وزارت امور خارجه خبرگزاری سرهنگ ترکی Al-ملکی گفت که جت سقوط کرده بود. او در توصیف این جنگ هواپیما به عنوان یک گردباد است که ساخته شده در انگلستان و ایتالیا و آلمان. ملکی گفت: این هواپیما دو عضو خدمه خارج قبل از آن سقوط کرد اما این شورشیان از کار اخراج آنها.

ملکی نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در روز شنبه حملات هوایی و تلفات غیر نظامی.

ادامه مطلب:

در میان بدترین بحران انسانی در یمن شورشیان توقف برنامه ریزی برای کمک های مالیاتی

برگ برنده دولت در نظر تعلیق کمک های انسان دوستانه به یمن درگیری میان شورشیان محدودیت

شش دلیل بحران در سوریه مسائل

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im