عربستان سعودی باید صرف مانند بدهکار است

وجود دارد برخی devil-may-care, وزرق برق, در مورد رفتن در یک ولگردی و قانونی شکنی خرید هنگامی که شما در حال حاضر زندگی خود را فراتر از معنی است. آن را احتمالا بهترین راه برای متقاعد کردن وام خود را به نگه داشتن قرار دادن پول نقد ،

عربستان سعودی ممکن است بخواهید به منعکس کننده که پس از آن ریخت و پاش های اخیر در نفت, شرکت کروز, کشتی و فوتبال. در ماه گذشته پادشاهی و ثروت صندوق خریداری شده است و یا مربوط به برنامه ای برای خرید یک 8.2 درصد سهام کروز اپراتور کارناوال Corp.; حدود 80 درصد از Newcastle United Football Club; و دارایی در Royal Dutch Shell Plc کل SA, Eni SpA و Equinor آسا.

نگران کننده معقول ترین موردی که در لیست خرید به خوبی ممکن است 13th قرار می گیرد تیم در لیگ برتر. کارناوال سهام به عنوان مثال در حال حاضر پایین در حدود یک سوم از پادشاهی عمومی صندوق سرمایه گذاری آن را تکمیل خرید سهام در کسب و کار در ماه گذشته.

یک کشور به عنوان در معرض بیش از حد به نفت خام به عربستان سعودی را باید با استفاده از آن ثروت صندوق به خرید بیشتر نفت یا. Equinor را کنترل سهامداران دولت نروژ در سال گذشته دستور آن صندوق بازنشستگی به فروش سرمایه گذاری در بالادست نفت و گاز, بنابراین به عنوان به “دولت ثروت کمتر در معرض دائمی افت قیمت نفت است.” عربستان سعودی در حال انجام است مخالف است.

حتی PIF بیشتر محتاطانه تلاش برای تنوع بخشیدن به آن مواجهه به کسب و کار دور از تقاضای نفت نیست panned تا به خوبی. قبل از لیست سرمایه گذاری $3.5 میلیارد دلار در حال بارگذاری Technologies, Inc. است که ارزش کمتر از 2 میلیارد دلار در حال حاضر است. آن 38 درصد سهام در کره جنوبی پوسکو Engineering & Construction Co. دهکدهای از دست داده و بیش از دو سوم از ارزش خود را از آن خریداری شد و در سال 2015. و پادشاهی موفق به فروش تسلا, Inc. قبل از آن رالی فوق العاده ای در آغاز سال است.

به عنوان غنی وارثان شناخته شده اند از زمان بسیار قدیم یک رشته از موفق سرمایه گذاری کسب و کار نیازی به گرفتگی عضلات سبک خود را تا زمانی که وقف پول نقد جریان نگه می دارد — اما این مشکل برای عربستان سعودی است که به عنوان ما به استدلال آن روزها به سرعت در حال اجرا.

به تازگی به عنوان سال 2014 سال أفرسزد سود در نفت خام باقی مانده بود که دولت نشسته در دارایی های خالص معادل 47 درصد از تولید ناخالص داخلی. پس از آن قیمت های پایین تر و غائط هزینه را فرسوده عربستان سعودی آشیانه تخم مرغ با سرعت شگفت آور. بدهی خالص خواهد رسید 19 درصد از تولید ناخالص داخلی در این سال با توجه به صندوق بین المللی پول قبل از افزایش به 27 درصد در سال آینده در حالی که coronavirus و نفت-مبارزه با اقدامات می تواند فشار ناخالص استقراض به 50 درصد تا سال 2022.

که هنوز هم نسبتا کم توسط غنی کشور استانداردهای اما هیچ کدام به عنوان اهرمی به عربستان سعودی است که برای قیمت یک کالا به عنوان همکار من لیام Denning نوشته شده است. محرومیت فوق العاده ای به کاهش بودجه خود را و یا 2008-سبک قیمت نفت سنبله پادشاهی است به احتمال زیاد باقی می ماند یک شبکه بدهکار برای آینده قابل پیش بینی.

وام دهندگان در حال حاضر به نظر می رسد به گرفتن اخطار. با تشکر از کلی ویروس-الهام بازار وحشت و اثرات خاص فعلی نفت-قیمت جنگ پنج سال اعتبار پیش فرض معاوضه بیمه در برابر عدم پرداخت از عربستان سعودی بدهی در حال حاضر در حال اجرا در حدود 179 اساس امتیاز. قرار می دهد که این کشور در این شرکت از هند و اندونزی و روسیه در شرایط درک ریسک های اعتباری و به مراتب بدتر از امثال و اسپانیا و پرتغال و ایرلند و ایسلند.

آن اوراق قرضه دولتی خود را هنوز هم به طور متوسط وزن کوپن از 3.43% و بلوغ در دوم نیمی از سال 2030 بنابراین برای لحظه ای همه چیز به نظر می رسد به اندازه کافی راحت. اما پایین تر-برای-دیگر افزایش قیمت نفت می تواند باعث شود که چشم انداز به باز کردن از پیچ سرعت قابل ملاحظه به خصوص اگر پادشاهی سریع-کاهش ذخایر خارجی شروع به قرار دادن فشار بر riyal به دلار میخکوب کردن محکم کردن.

با وجود PIF خرید ولگردی و قانونی شکنی نشانه هایی وجود دارد که ریاض آگاه است چگونه محدود آن شرایطی شروع به تبدیل شدن به. هفته گذشته اعلام آتش بس در خونین پنج سال جنگ در یمن است, خوش آمدید به دلایل بشردوستانه — اما آن را نیز لازم در یک سطح عملی. عربستان سعودی نظامی صرف است و سوم بزرگترین در سطح جهان پس از آمریکا و چین و به مقدار فوق العاده ای 8.8 درصد از تولید ناخالص داخلی بیشترین سهم از هر کشوری که بانک جهانی اخیر داده است.

آتش بس است که نسبت به تاثیر Covid-19 اما آن را سخت به توجه است که هزینه های نظامی در این سال سقوط خواهد کرد و به پایین ترین سطح در یک دهه. هنگامی که منابع مالی دریافت, تنگ, شما فقط لازم نیست که پول برای خرج کردن در یک باتلاق است که شما یک بار انجام داد.

که تمایل به کاهش است خوش آمدید — اما هنگامی که شما اضافه کردن مقدار اختصاص داده شده به امنیت داخلی برخی از 28 درصد از عربستان سعودی بودجه است که هنوز هم در جریان چنین هزینه. آن را تعجب آور نیست که یک دولت فاقد محبوب مشروعیت در وسط گرفتار نزاع منطقه باید هزینه های زیادی از پول را در خود حفظ. هنوز هم یک کشور که در آن 40 درصد از 33 میلیون-قوی جمعیت زیر 25 ممکن است بخواهید به سرمایه گذاری در بهداشت و درمان آموزش و پرورش و دیگر دراز مدت اهداف است.

آن است که احتمالا به 1 تریلیون riyal ($271 میلیارد دلار) بودجه دولت به جای ترشح خارج از کشور خریداری که در آن بزرگترین پس انداز نیاز به ساخته شده است در حال حاضر. پیام همان است هر چند: ریاض نیاز به شروع به برش آن کت با توجه به آن پارچه و سریع است.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

David Fickling است بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش کالاها و همچنین صنعتی و شرکت های مصرف کننده. او شده است یک خبرنگار بلومبرگ, اخبار, Dow Jones, the Wall Street Journal, Financial Times و نگهبان.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات