به یاد داشته باشید زمانی که من اخراج دیو مارتینز یک سال پیش در این زمان ؟ آن را فراموش نکنید.

هر کس دوست داشت مارتینز بسیاری از یک معامله بزرگ است. من هم قبل از من گفت و اضافه کرد که او نیز باید تحت فشار قرار دادند سقف, زیر یک کامیون و به دریا.

با 99-109 دو سال اخیر با یک تیم ساخته شده است به ادعا عقل متعارف نزدیک بود اتفاق آرا. اما بوندس لیگا تا به حال هیچ موجود مدیریت جایگزین در داخل و یا خارج از تیم است. آنها فقط به حال به صبر و امید.

تنها یک نفر به من گفت من مرده اشتباه: GM Mike Rizzo. او گفت: مارتینز بود که نه تنها یک مدیر خوب اما یکی از استثنایی و که من می خوردن من کلمات. ریزو نبود mad اما او جدی بود. او را دیدم در داخل از محل باشگاه وانجمن صحبت کردیم به هر بازیکن می دانستند هر داخلی و تاب است. من نمی توانستم. و من گناه از گناه: به دنبال برنده و از دست می دهد به جای بیس بال و مردم است.

ریزو اشتباه می کند. او کسی است که ساخته شده و ارائه شده مارتینز با یکی از پنج بدترین bullpens در MLB در 50 سال گذشته. یک جنرال موتورز نیز ممکن است آمار مدیر خود بر سر یک خفاش در هر روز است. شاید مایک ایستاده مرد خیلی قوی برای مارتینز زیرا او می دانست که چقدر از سرزنش بود و واقعا خود را.

اما من اشتباه بود در مورد آن بیش از حد.

توسط Matt Williams’ سال دوم بوندس لیگا به عنوان مدیر در 2015 ریزو می دانست که او تا به حال ساخته شده بد استخدام های یک مرد خوب, اما fretful درونگرا که خارج از تیم خود را در زمان بد است. توسط مارتینز’ سال دوم ریزو اعتقاد او انعطاف پذیر برونگرا با ذاتی و واقعی خوشبینی را به عنوان به خوبی به عنوان یک جامد در بازی مدیر که به طور مداوم مورد مطالعه به دریافت بهتر و استفاده از دفتر و تحلیلی ورودی.

فراتر از آن ریزو می توانید ببینید که با وجود فاسد بار مارتینز عالی بود بصری کنترل از مردم — هدیه ای که سخت به بررسی قبل از اینکه شما استخدام یک تازه کار MLB مدیر. ریزو فکر ویلیامز بود که کیفیت بیش از حد. به درجه ممکن است در یک افتضاح رکود مارتینز ماند, مثبت, آرام و سازگار است.

سپس به عنوان بوندس لیگا رو سالم و شروع به برنده شدن مارتینز’ نقاط قوت مناسب در این لحظه. او شاد روزانه تن-ستر را تشویق کرد که دیگران با همان کیفیت. این نادر مدیر که می تواند هر دو را در خود دارد اما حتی بیشتر با توانمند سازی رهبران کهنه — می تواند کمک به ساخت نامرئی اغلب مسخره محل باشگاه وانجمن اوراق قرضه است که بسیار حیاتی در هر ساعت هنگامی که یک بازی نیست و در حال پیشرفت است. مارتینز ایجاد نمی شیمی. او کاتالیز آن است.

یک Nats exec (نه ریزو) یک بار به من گفت: “گرد و خاکی بیکر بهترین مدیر در بیس بال — 21 ساعت در روز است. ما در این [پیروزی-در حال حاضر] نقطه که در آن ما باید تمام 24.”

من مجددا اهمیت آن 21 ساعت نسبت به سه ساعت به طور متوسط بازی. من می خواهم به فکر تعادل به عنوان مبهم 50-50 با “در بازی” مهم تر است. پس از تماشای بوندس لیگا در فصل گذشته من در 75-25 درصد و رو به افزایش است. و مارتینز دلیل اصلی است که من در حال حاضر مشکوک “دیگر 21 ساعت” هستند بسیاری از مدیریت.

برای یک قرن Mugsy McGraw ارل ویور یا تونی LaRussa می تواند “جلوتر از زمان خود” در نوآوری استراتژی. بیلی مارتین — “همه آنها می خواهم به من چاقو در پشت, بنابراین من چاقو اونا اول” — ثابت کرد که paranoiacs یک بود tacticians.

اما در دهه های اخیر این ورزش شده است پوره طریق شیره ذرت در بسیاری از بازی های شبیه سازی تا زمانی که وجود دارد نه تنها مقدار اتاق سمت چپ برای پرت مبتکر. در حال حاضر بزرگ در بازی لبه گرفتن یک رقابت که در آن شما فکر می کنم شما به دست آورده ایم و 50 OPS امتیاز از مزیت. که نه خیلی زیاد. اگر مدیر خود را برنده دو جمله ترکیب هیرو به ازای هر بازی (بعید است) که ممکن است اضافه کردن یک یا دو برنده از یک سال.

با همه آواز از همان تجزیه و تحلیل سرودی که در آن می توانید مدیران هنوز اضافه ارزش است ؟ Cynics می گویند مدیران شرکت کروز, مدیران کم نفس میانه-مدیران و بررسی-the-قرص آنالیز بچه ها که همچنین می تواند پت شما در پشت.

چرا که هیچ کس نمی تواند تعریف رهبری چند می خواهید به پایه مدیریتی جستجو در کیفیت است که در اشکال مختلف می آید. در جنگ جهانی دوم ژنرال جورج پاتون عمر برادلی و دوایت آیزنهاور شناخته شدند پیشرو در راه کاملا متفاوت.

اغلب شما نمی توانید شناسایی رهبران تا زمانی که آنها زیر آتش. در فصل گذشته بوندس لیگا ستایش مارتینز چرا که او هرگز تغییر — از 19-31 به بازی 6 از سری جهانی زمانی که او کشتی داوران. او مستقیم به چهره خود بلکه تا به حال پشت خود را. به اعتقاد او در آنها و نمی micromanage.

در کیفیت فاقد برخی از ستاره مدیران مانند ویور و LaRussa مارتینز هرگز آلوده به تیم خود را با ترس از دست دادن یک بازی حتی بازی 7 از سری جهانی. به جای “من بزرگ مدیر ممکن است شکست بخورند” این بود که “ما تیم بسیار خوبی را با هم مبارزه کنند و از آن لذت ببرید.” و یا اجازه دهید به 1-0 امروز اگر شما ترجیح می دهند.

اوه مارتینز بستری خوابی دوباره پخش هر حرکت. از دست دادن او را م — زیادی. اما روز بعد او می خواهم به نحوی پیدا کردن خوش بین راه هرگز به وضع هر یک از آن ها در تیم خود.

بر خلاف بسیاری از تیم های بوندس لیگا به سختی تا به حال به فکر به مارتینز. او’would هرگز منفجر شدن آنها و یا تبدیل آنها را در رسانه ها; او فقط می خواهم که شرکت در جلسات ، واکنش خود را به ستون من بود و به نوعی: هیچ کدام به جز شاید یک حیله گر بیان. جدید روز, تخته سنگ پاک. نه راه بد بود.

متواضعانه خود را با حضور در هواپیما و اتوبوس clubhouses کارت بازی یا برنامه ریزی یک کلم-فوق العاده, جشن, او به نظر می رسد مانند او هنوز هم یک شوخی-با محبت سوزن ابزار بازیکن نزدیک شدن به پایان یک زندگی حرفه ای طولانی و نه یک مدیر در همه.

بسیاری از مارتینز سوال باقی می ماند هر چند در مسابقات قهرمانی جهان اقدام به خرید مقدار زیادی از شل و خوب خواهد شد. چه کسی می داند که اگر او خوب است در مدیریت یک اغل گاو یا حشم? او هنوز هم تا به حال هرگز یک — مگر اینکه شما فکر می کنید با تکان دادن برای $785 میلیون ارزش از شروع مطلب در اواخر نوبت اکتبر به منزله “دست زدن به خود را مسکن.”

چه ما نمی دانیم در سالگرد این نقطه کم برای مدیر قرار داده است که یک مربی در یک شتر است که در سال 2019 دیو مارتینز رو در مورد عنوان بالا یک درجه به مدت 21 ساعت در روز مدیریت به عنوان داده می شود.

همانطور که برای دیگر سه ساعت وجود دارد 86-43 رکورد پس از 23 می ده برنده استراتژیک لحظات از اکتبر گذشته و یک سری جهانی پرچم که مطرح خواهد شد در بوندس لیگا پارک روزی است که می گویند دیو مارتینز خوب است در آن ساعت ،

گاهی اوقات هیچ چیز احساس خوبی به اشتباه بودن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>