پورتو به Vallarta: سه foodie ماجراهای شما باید از دست ندهید در یکی از مکزیک رفت و آمد مکرر مورد علاقه شهرستانها

پورتو به Vallarta بود کمی شناخته شده کشاورزی شهر تا اواسط دهه 1960 هنگامی که ریچارد برتون فیلم برداری شب ایگوانا با لیز تیلور در دو, راه اندازی موقت خانه در دو خانه جدا شده توسط یک مسیر قوسی در سراسر آن آنها می توانند فرار در طول توفانی استدلال.

آن را تبدیل به یک شهر رونق گردشگری در حال رشد به یکی از کشور محبوب ترین مقصد

اما با وجود و یا شاید به عنوان یک نتیجه از آن محبوبیت اولین برداشت من از پورتو به Vallarta بود که از آمریکا Tenerife, Playa De Las Americas, برای, تسلط, به دنبال متوسط مسافت خورشید در زمستان.

به طور معمول است که نمی توان پرنیان که می تواند نوسان سفر توصیه از من. اما شهر است pivoting با یک چشم بر مسافران که می خواهند به انجام بیش از حمام افتاب گرفتن و پارتی.

به طور خاص آنها کنده کاری کردن خیلی موثر تو رفتگی در دیوار برای foodie. در فضای یک زن و شوهر از روز شما می توانید در یک نیم روز تور بازار و کلاس پخت و پز با یک آشپز جوان متولد و بزرگ شده در شهر طعم فراوانی از tacos زوج با عکس مشروب محلی با آگاه راهنمای تور و آشپزی تور یک باغ گیاه شناسی به دنبال یک ناهار ساخته شده از باغ فضل.

خوردن راه خود را در اطراف یک باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی بودند با شکوه سبز و پر رونق با گیاه و حشرات زندگی (دیو مک لین)

راهنمای تور ما را قوز کردن در زیر رست کشیده از درخشان خنجر و چاقو آن را به درخت. در عرض چند ثانیه یک دریبل از مایع سفید در حال اجرا بود آن تیغه. مخلوط با بزاق بر روی زبان مایع coalesced به آدامس بافت همه ما می دانیم. آن اوج واقعا تور جذاب از پورتو به Vallarta باغ گیاه شناسی یک واحه ایجاد شده توسط یک آمریکایی رابرت قیمت.

آن است که یک تازه وارد نسبت – آن را تنها به عموم باز در سال 2005 با تشکر از تلاش قیمت که شده 64 هکتار طرح که رویدست با گیاه و حشرات زندگی است.

ارکیده ها در همه جا راهنماهای تور مشتاق و آن را به اندازه کافی دور از شهر که در آن زمان احساس به طور کامل جدا شده است.

تورهای تمرکز بر روی برخی از اقلام خوراکی در حال رشد در زمان قنداق کردن پوشش گیاهی از جمله وانیل, کاکائو و دارچین.

باغ را تنها در وجود است و در حدود 15 سال اما احساس مانند آنها بوده اند به مراتب طولانی تر (دیو مک لین)

در پایان این تور که در محدوده طول 5 تا 7 ساعت از انتخاب به افت می آید یک وعده غذایی مشرف به نوک درخت سایبان شامل مواد غذایی رشد در باغ. حتی وجود دارد یک mojito مبهم با غلاف وانیل رشد ، این کار بسیار تازه تر از آن است.

همانطور که شما ناهار خوردن hummingbirds شناور و نوشیدن از آب قند پر از ظروف. آن را به سادگی جادویی.

(دیو مک لین)

آنها نه تنها پرندگان شما به احتمال زیاد برای دیدن – ثبتشده صدای طوطی برس ضخامت برگ را پوشش میدهد.

به عنوان یک نتیجه از آن کمال آن بوده است garlanded با جوایز از جمله ساخت لیست آمریکای شمالی باغ به ارزش سفر برای.

رفتن به خرید در بازار به دنبال پشت بام پخت و پز

آشپز Julio Cesar Castillon می داند به Vallarta داخل به خارج است. او وجود چیدن و تکمیل خانواده, دستور العمل قبل از راه اندازی و در حال اجرا خود را در تور است.

پشت بام آشپزخانه خیره کننده است جایی که در آن به طبخ (دیو مک لین)

او می تواند شما را در اطراف متوسط بازار اصطبل, سوراخ در دیوار ترتیلا تولید کنندگان و تازه-off-the-قایق غذاهای دریایی شمارنده به شما نشان دهد چگونه به فروشگاه برای محصولات محلی قبل از تخلیه آن را به عقب به پشت بام مساحت ساده لوح رستوران که در آن طی چند ساعت کیسه از موضوعات در حال تبدیل به صفحه بعد از صفحه از مواد غذایی خوشمزه.

طرف به تنهایی شد ارزش تلاش – پس از کاسه کاسه از بهترین guacamole شما تا کنون طعم معطر آناناس salsas دودی و سس فلفل تند – همراه با خیره کننده برق مانند مرغ غنی و پیچیده مول.

فلفل تاول در یک تابه داغ (دیو مک لین)

شما ترک رستوران با معده پر و درک عمیق برای پیچیدگی های به ظاهر ساده مکزیکی پخت و پز.

اما شاید به یاد ماندنی ترین چیزی که در مورد تجربه محل; پشت بام آشپزخانه به نظر می رسد در سراسر خلیج و نزدیک به برج سر به فلک کشیده از نزدیکی کلیسا که punctuates این جلسه پخت و پز با peals از زنگ.

یک معامله گر بازار نشان می دهد قابل توجه حمل و نقل از صبح که گرفتن (دیو مک لین)

ترکیب دو مکزیک معروف ترین رفتار

هفت نقاط مختلف هفت tacos و طرف تعدادی از عکس از محلی نوشیدنی raicilla? خوب ما به نوعی از دست داده و تعداد.

به اصطلاح Mex-ology تور طول می کشد تا چهار ساعت و به شما می دهد یک پایه در دو مکزیک نمادین ترین خلاقیت – tacos و تکیلا.

در آن ما نمونه تکیلا و mezcal و همچنین raicilla که مثل دیگران ساخته شده از این گیاه آگاو. این فرایند استفاده می شود کمی متفاوت است – آن را بو داده مانند mezcal به جای بخارپز مانند تکیلا و تک مقطر بر خلاف دو مقطر mezcal. عبارات span انواع طعم از دود mezcal مانند سلیقه به پاک کننده گیاهی انواع.

به همان اندازه مهم است که ارواح بودند tacos از جمله خیره کننده al پاستور تاکو چکیدن در caramelised آب آناناس و carne asada تاکو خدمت با برخی بسیار تند ذرت خامه ای.

پس از چند دور از raicilla همه چیز می توانید کمی تار (دیو مک لین)

این تور به پایان می رسد در یکی از Vallarta قدیمی ترین و معروف ترین رستوران ها, El Dorado, مشرف به ساحل و اقیانوس فراتر از آن.

راهنمای تور ما – به عنوان شما می خواهم انتظار از کسی که بدست آورده زندگی ضربه زدن به عقب عکس از مشروب و خوردن tacos – شد خوش بین و سرگرم کننده و تراوش عشق خود را برای این شهر است. این یک راه عالی را به جهت خود را با محل و ایده آل شب اول فعالیت است.

محل اقامت:

وجود دارد مقدار زیادی از هتل ها در شهر, اما ما ماند به دور از فشار و شلوغی در گرند Miramar resort حدود 10 دقیقه رانندگی از مرکز شهر و یک سیم پیچ تپه که ارسال برخی از رانندگان به یاس و ناامیدی به عنوان اتومبیل های خود را با تلاش شیب.

اما آن را به ارزش تلاش; این دیدگاه بیش از دریا خیره کننده است و vista از پشت بام امتداد نوار به پایان از خلیج. تمام رفت و آمد مکرر احساس پوشانده با گل های صورتی روشن و با وجود اندازه آن را احساس می کند ، امکانات چشمگیر, از بهتر از حد متوسط بدنسازی هتل به یک لوکس-اما-گران منطقه آبگرم.

جنبه های منفی? آن را احساس بسیار آرام و حتی زمانی که کامل است که می تواند خوب یا بد بسته به آنچه شما دنبال آن هستید. کارکنان دوستی سطوح متناقض هستند اعم از گرم و استقبال بسیار ترشرویی. و وجود دارد تنها یک بطری آب به سمت چپ در اتاق خود را در هر روز – که بزرگ نیست با توجه به نزدیکترین فروشگاه است که تنها در واقع دسترسی با تاکسی.

به طور کلی هر چند از آن تاریخ به عنوان یکی از 10 هتل در Vallarta برای یک دلیل.

کتاب پرواز با AeroMexico از طریق مکزیک شهر از فرودگاه هیترو لندن

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de