امیدوار کننده ‘درست آزادی,’ Pompeo تضاد آمریکا نقش در آفریقا با چین

اندرو Caballero-Reynolds AP

وزیر امور خارجه مایک Pompeo می ایستد در آسفالته قبل از خروج از آدیس آبابا گل مختوم فرودگاه بین المللی در اتیوپی, در فوریه. 19, 2020.

آدیس آبابا, اتیوپی — دربندی سه کشور نوسان در سراسر آفریقای وزیر امور خارجه مایک Pompeo سخنرانی در اتیوپی پایتخت در روز چهارشنبه است که در آن او هشدار داد کشورهای آفریقایی به “احتیاط از رژیم های اقتدارگرا و وعده های خالی” و گفت: همکاری اقتصادی با ایالات متحده بود و مسیر “درست آزادی.”

به دبیر نازک-محجبه بارب سوی چین تا کنون آفریقا بزرگترین شریک تجاری برای بیش از یک دهه در آمد که او تن به تن سرمایه داری به سبک آمریکایی و آزادسازی اقتصادی به عنوان تنها راه برای حرکت رو به جلو پس از “شکست خورده سوسیالیستی آزمایش از سال گذشته” در بسیاری از کشورهای آفریقایی. Pompeo تبلیغ سرمایه گذاری ساخته شده توسط شرکت های آمریکایی مانند شورون, Coca-Cola و سیتی بانک در این بازدید که شامل توقف در سنگال و آنگولا به عنوان به خوبی به عنوان اتیوپی.

این سفر به این نتیجه رسیدند بدون اعلام هر گونه معامله عمده یا ابتکار جدید و عمیق تر حس در میان آفریقایی سیاست مراقب است که سیاست ایالات متحده نقل مکان کرد و دور از محبوب برنامه های بشر دوستانه و گسترده بر اساس منافع تجاری نزدیک به تمرکز منحصر به فرد در رقابت اقتصادی با چین است.

[Pompeo سیاهی روابط اقتصادی در آفریقا در میان تنش بیش از ویزا کمک های امنیتی]

با توجه به شکاف گسترده میان چین و آمریکا سرمایه گذاری اقتصادی در آفریقا به کاهش بسیاری از کسانی که برنامه های بشر دوستانه و قریب الوقوع انقضای دولت ایالات متحده بزرگترین تجارت سود طرح در آفریقا عدم ليزينگ اطلاعیه همچنین به نظر می رسید به زیر خط دار خط چگونه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت منتقل شده دولت ایالات متحده آفریقا سیاست به سمت بلاغی به عنوان مخالف به ملموس است.

“ایالات متحده بود و یک شریک قوی از اتیوپی گفت:” آبل آباته یک تحلیلگر در اتیوپی موسسه بین المللی برای صلح و توسعه در آدیس آبابا. “اما این صحبت ها درست آزادی” است که البته به شدت اغراق شده است.”

سرمایه گذاری چین عمدتا رانده شده توسط بانک های دولتی و شرکت ها تا حد زیادی بیشتر آمریکا جریان و میلیون ها آفریقایی فقیر و غنی بستگی تجارت کالاهای چینی برای زندگی. بسیار قابل مشاهده پروژه های زیربنایی در سراسر قاره تامین می شود چین است.

دولت آمریکا سرمایه گذاری در آفریقا و تمایل بیشتر نسبت به زرق و برق کمتری بخش هایی مانند بهداشت و آموزش و پرورش و در مجموع در هر سال میلیاردها دلار. در سخنرانی خود Pompeo اذعان مشترک که پر واضح است که پول کمک شده است “بسیار بعید” به درایو رشد اقتصادی, اما از آن است که ایالات متحده خواهد بود با آفریقا “در هر مرحله از راه” در یک فرآیند آزادسازی اقتصادی. او به ویژه با تاکید بر کارآفرینان — “کسانی که مایل به بیرون رفتن و فقط آن را له هر روز” — به عنوان او امیدوار-برای ذینفع آمریکایی سرمایه گذاری خصوصی.

در سخنان خود در طول سفر Pompeo را انتخاب و به آدرس چین با نام در اکثر موارد. اما خود را در مجاورت آمریکایی و چینی از نظر تعامل بودند آشکار و واضح در بیشتر قسمت ها.

“هنگامی که ما آمده ایم ما استخدام آنگولا,” او گفت: در جلسه رهبران کسب و کار در لوآندا. “هنگامی که ما به آنگولا, ما نشان می دهد تا با پولی که به سود آنگولا مردم است. نه هر ملت است که می آید در اینجا به سرمایه گذاری می کند که. هیچ هدف سیاسی.”

یک مطالعه اخیر در شرکت های چینی در آنگولا نشان داد که بیش از 70 درصد از کارگران در ساخت و ساز و ساخت پروژه های بودند آنگولا.

تصمیم گیری های اخیر با تهمت و دولت را تیره و تار روابط با دولت های آفریقایی از جمله اعمال ممنوعیت ویزا در نیجریه تانزانیایی, Eritreans و سودان مسافران و به طور گسترده ای انتظار می رود اعلام خروج در ایالات متحده حضور نظامی خود را در سراسر به طور فزاینده ای ناپایدار از نوار غرب آفریقا است.

مغلوب ساختن پیشی جستن تجارت نماینده Robert E. Lighthizer به تازگی اعلام کرد از آغاز مذاکرات با کنیا به سمت تجارت آزاد توافق, اما که می شود برای اولین بار در کشورهای جنوب صحرای آفریقا که در آن نزدیک به 40 کشور در حال حاضر لذت بردن از ویژه منافع تجاری که به پایان می رسد در سال 2025 است.

در ضمن سطح بالای مقامات چینی به طور منظم سفر به آفریقا و تقریبا هر افریقایی رهبر می رود به چین به صورت سالانه مجمع اقتصادی. جانبی توسط سمت مقایسه با چین از دست دادن بازی برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و یکی که خطرات بیگانه رهبران آفریقایی که خشم این گزاره که آنها را به انتخاب طرف گفت: Eric Olander مدیر چین-آفریقا پروژه.

“وزیر امور خارجه و دیگر مقامات ارشد افغانستان نیاز به شروع به منحرف سوال در مورد چینی در آفریقا و به جای آن تمرکز خود را مثبت دستور کار این قاره اگر آنها می خواهند به طور جدی گرفته شود,” او گفت:.

ادامه مطلب

در استراتژیک جیبوتی کوچک از چین در حال رشد پایی در آفریقا

مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید رایگان-پیمان تجارت با کنیا را “احتمالا” اتفاق می افتد — برای اولین بار در کشورهای جنوب صحرای آفریقا

بولتون می گوید: “درنده” چین پیشی گرفته است آمریکا در آفریقا

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>