حل و فصل اعلام کرد روز شنبه می آید پس از یک تعداد عمده مارک های لوکس — از جمله گوچی و Dolce & Gabbana — بدست واکنش به لحاظ نژادی حساس محصولات و تبلیغات. تا به حال کارشناسان حقوقی می گویند برندها باید در پاسخ عذرخواهی و از بین بردن متخلف کالا را از قفسه های خود را. اما این هفته حل و فصل مجموعه های یک استاندارد جدید برای چگونه دولت های محلی و ایالتی ممکن است به نگه داشتن کسب و کار پاسخگو باشد.

“اقدامات پرادا متعهد شده اند مكيدند برای صنعت مد به عنوان یک کل” Sapna Raj, معاون کمیساریای در شهر نیویورک کمیسیون حقوق بشر در بیانیه ای گفت:.

پرادا نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

توافق می آید یک سال پس از Chinyere سقف یک, حقوق مدنی, وکیل در نیویورک شکایت با شهر پس از دیدن مجسمه که شبیه blackface در یک پرادا صفحه نمایش پنجره. او گفت که او “شوکه و نگران” توسط “Pradamalia” خط که برجسته $550 زنجیر کلید و همچنین به عنوان لباس و مجلسی مزین با میمون-مانند موجودات با چهره های سیاه و سفید و قرمز.

او را متوقف به ضربه محکم و ناگهانی چند عکس که به او ارسال به Facebook در ماه دسامبر سال 2018 است. “تاریخ نمی تواند همچنان به تکرار خود” او نوشت: در سایت های رسانه های اجتماعی. در عرض چند ساعت پس از ویروسی رفته بود. پرادا عذرخواهی کرد و گفت: این امر جلو متخلف کالا از قفسه های آن.

“شباهت محصولات به blackface بود به هیچ وجه عمدی اما ما می دانیم که این را بهانه ای نیست آسیب آنها را ناشی از” پرادا گفت: در آن زمان. “ما را یاد بگیرند و ما از اين بهتر انجام خواهد داد.”

میمون مجسمه سفالین رنگی از مجموعه برانگیخته تصاویر سامبو یک کاریکاتور که بیش از نسل استفاده شده است به مسخره و dehumanize مردم سیاه این کمیسیون گفت: در بیانیه ای در روز شنبه. “صفحه نمایش از جمله نژادپرستانه پیکرنگاری آشکار به عنوان تبعیض بر اساس نژاد نشان می دهد که مردم سیاه و سفید هستند ممنوع است.”

پرادا است که به سختی برای اولین بار با نام تجاری عمده به نام نژادپرستانه در تصاویر. گوچی در سال گذشته زیر آتش برای $890 سیاه turtleneck ژاکت با لب های قرمز است که بسیاری از تشبیه به blackface. این شرکت عذرخواهی کرد و گفت: “فورا” حذف این محصول از فروشگاه خود را.

یک سال زودتر, H&M مواجه واکنش گسترده برای تبلیغ است که تصویر یک کودک سیاه پوشیدن سرعت باد که گفت: “جالبترین میمون در جنگل.” مشتریان گفتند که تحریم سریع-مد برند و نوازندگان the Weeknd و G-Eazy قول داد برای جلوگیری از همکاری با این شرکت است.

“مد شرکت های پاسخگویی و بدهی آنها مدیون به بازارهای جایی که آنها به فروش محصولات خود” سقف گفت: در یک کنفرانس خبری در روز شنبه در خارج از پرادا سوهو فروشگاه. “دیگر نمی خواهد سیاه مصرف کنندگان بود که سکوت ما در حال denigrated.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im