Pompeo سیاهی روابط کسب و کار در آفریقا در میان تنش بیش از ویزا کمک های امنیتی

داکار, سنگال — وزیر امور خارجه مایک Pompeo سفر آخر این هفته از یک کنفرانس امنیتی در آلمان به سنگال که در آن وی با تاکید بر مشارکت اقتصادی حتی به عنوان تنش festered بیش از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اخیر محدودیت ویزا برای شهروندان از چهار کشور آفریقایی و یک پتانسیل کاهش در کمک های نظامی فقط به عنوان تندرو حملات رسید در سراسر غرب آفریقا را خشک داخلی.

Pompeo ورود در روز شنبه در داکار, سنگال, ساحلی, پایتخت نخستین بار در بیش از یک سال و نیم است که یک آمریکایی کابینه رسمی تا به حال پا در کشورهای جنوب صحرای آفریقا. Pompeo را سلف رکس Tillerson برش کوتاه سفر در مارس 2018 و اخراج شد در مدت کوتاهی پس از آن. Pompeo است برنامه ریزی برای سفر به آنگولا در یکشنبه شب و به اتیوپی روز دوشنبه.

در سنگال Pompeo ملاقات با رهبران کسب و کار و اعلام کرد پنج پروژه است که شامل شرکت های آمریکایی از جمله یک 100 مایل طولانی بزرگراه.

صحبت کردن در کنار سنگال اقتصاد وزیر Pompeo گفت: سفر خود را با هدف به “جشن گرفتن این موفقیت های بزرگ میان دو کشور و مهمتر از بین ما دو بخش خصوصی است.”

ایالات متحده عقب مانده به مراتب پشت سر چین در برقراری روابط تجاری با کشورهای آفریقایی و چین شده است این قاره بزرگترین شریک تجاری برای بیش از یک دهه است. بسیار از چین روابط اقتصادی با آفریقا رانده است با سرمایه گذاری توسط شرکت های دولتی است که کمک به رونق کارخانجات و بنادر و نیروگاه های راه آهن و جاده های اسفالت در سراسر این قاره است.

[در استراتژیک جیبوتی کوچک از چین در حال رشد پایی در آفریقا]

در همین حال ایالات متحده در تعامل با بسیاری از کشورهای آفریقایی تا حد زیادی حول کمک های انسان دوستانه و همکاری در مسائل امنیتی از جمله نیروهای نظامی آموزش یک صورت فلکی جدید پایگاه و فروش تجهیزات نظامی.

مقامات پنتاگون را در جریان کنگره قصد خود برای کوچک شدن حضور نظامی آمریکا در غرب آفریقا که در آن برخی از 1,400 سربازان مستقر هستند. کنگره خواسته است پنتاگون به تجدید همانطور که اروپا و غرب آفریقا رهبران. فرانسه حفظ بزرگترین غیر آفریقایی در حضور نظامی در منطقه است.

“من متقاعد شده است که هنگامی که ما در نقد و بررسی که انجام شده است ما باید یک گفتگو با نه فقط سنگال اما همه کشورهای منطقه” Pompeo به خبرنگاران گفت: در داکار. “ما صحبت کنید از طریق همین دلیل ما در حال انجام آن چگونه ما در حال انجام آن [و] ما به شما ارائه یک نتیجه است که با این نسخهها کار برای همه ما است.”

وزارت تجارت ایالات متحده امیدوار است به تعمیق تجارت و سرمایه گذاری روابط از طریق یک برنامه به نام رستگار آفریقا هر چند Pompeo سفر به قاره اولین بار است که در سطح بالا رسمی سفر کرده است در اینجا به ترویج آن است. همراه با محدودیت های ویزا و بلندی سربازان خروج Pompeo زمین برای مشارکت اقتصادی ممکن است با سوالات بیش از پاسخ گفته تحلیلگران.

“هنگامی که ایالات متحده تحمیل هفته قبل از آخرین سفر بان کی مون در نیجریه و اریتره و سودان و تانزانیا من فکر می کنم این نوع از ارسال سیگنال های متضاد به آمریکا کسب و کار. قطعا اعلام کرد که آنها با توجه به برش آمریکا کمک های امنیتی در این قاره نیز گیج کننده گفت:” ویتنی Schneidman ارشد مشاور برای آفریقا در کاوینگتن و برلینگ یک شرکت حقوقی بین المللی. “Pompeo را به دست خود را کامل در نظر تبیین پیام های مختلف که از واشنگتن است.”

در اوایل این ماه, U. s. trade representative اعلام کرد از آغاز مذاکرات میان ایالات متحده آمریکا و کنیا در یک دوجانبه تجارت آزاد توافق خواهد بود که برای اولین بار در کشورهای جنوب صحرای آفریقا کشور است.

[تهمت می گوید رایگان-پیمان تجارت با کنیا را “احتمالا” اتفاق می افتد — برای اولین بار در کشورهای جنوب صحرای آفریقا]

صحبت کردن در واشنگتن به رییس جمهور کنیا گفت: مشترک آرمان های ساخته شده دو کشور طبیعی شرکای اما او همچنین هشدار داد در برابر دیدن آفریقا به عنوان یک عرصه اقتصادی جنگ نیابتی با چین است.

“ما نمی خواهیم مجبور به انتخاب کنید,” او گفت:. “ما باید شروع به نگاه در آفریقا به عنوان بزرگترین فرصت و من باور دارم که شما می توانید به جرات نگاه آن را با چشم تازه.”

آنگولا و اتیوپی Pompeo آینده متوقف می شود, عمیق روابط اقتصادی به چین است. در آنگولا حدود 70 درصد از بدهی های ملی است که متعلق به چین است. در اتیوپی حس نزدیکی به اندازه کافی است که آن شرکت هواپیمایی ملی ادامه داد, پرواز به چین در میان شیوع کروناویروس تا حدودی از تمایل به آسیب است که رابطه.

Pompeo “خطر گرفتار شدن در نوعی از چین-چین-چین پویا و واقعا نیاز به انتقال به رهبران آفریقایی که در آفریقا است که واقعا یک اولویت برای ایالات متحده” Schneidman گفت.

Bearak گزارش از آدیس آبابا, اتیوپی.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im