Pompeo باعث می شود اعلام نشده سفر به افغانستان برای میانجیگری بحران سیاسی

Jacquelyn مارتین AP

وزیر امور خارجه مایک Pompeo صحبت می کند در طول 25 ژوئن 2019, کنفرانس خبری در سفارت آمریکا در کابل طی یک اعلام نشده به افغانستان سفر نماید.

کابل — وزیر امور خارجه مایک Pompeo وارد صبح روز دوشنبه در کابل در یک سرزده نیم روز بازدید خواهد شد که تحت سلطه جلسات با رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله که در تلاش برای تشکیل یک دولت موازی.

Pompeo و دیگر مقامات در سفر با او را ندارد هر نظر به همراه روزنامه نگاران اما سراسیمگی از اعلام جلسات با غنی و عبدالله پیشنهاد کرد که Pompeo به دنبال میانجیگری بین این دو نفر. هر دو غنی وقت و عبدالله که دارای عنوان رئیس اجرایی هر دو ادعا کرد که در انتخابات ریاست جمهوری در ماه سپتامبر سنجی.

دولت افغانستان بوده و در زمان بن بست برای نزدیک به دو هفته بدون پیشرفت در نظر دارد برای آغاز مذاکرات بین افغانستان و رهبران طالبان در سراسر کشور آینده نظام سیاسی. کسانی که مذاکرات برنامه ریزی شده برای شروع در مارس 10, مقامات ایالات متحده پس از امضا توافق نامه با طالبان نمایندگان Feb. 29 است که اجازه می دهد هزاران نفر از نیروهای ایالات متحده شروع به ترک کشور است.

[بن بست در افغانستان رئیس جمهور غنی و رقیب عبدالله عبدالله تهدید طالبان صلح معامله]

Pompeo استقبال شد در بدو ورود با زلمای خلیل زاد از دیپلمات های ایالات متحده که منجر شده است مذاکرات صلح با طالبان در سال گذشته است. در هفته گذشته, خلیل زاد شده است و تلاش برای صاف کردن روابط بین غنی و عبدالله در, اما او به نظر می رسد ساخته شده اند اندک پیشرفت است. افغانستان و رهبران سیاسی و مذهبی نیز واسطه بین آنها فایده ای نداشت.

وزیر امور خارجه را اعلام کرد برنامه شامل یک طولانی, جلسه خصوصی با غنی به دنبال مشابه با عبدالله عبدالله ، پس از آن دو افغان شد برنامه ریزی برای پاسخگویی به تنهایی و پس از جلسه نهایی با Pompeo. پس از مختصر در نشست با شماری از مسئولان امنیتی Pompeo برنامه ریزی شده بود به ترک کشور اوایل دوشنبه شب.

غیر معمول و سریع به اینجا مراجعه بالا دیپلمات های ایالات متحده به نظر می رسد به منعکس کننده سطح بالایی از سرخوردگی در واشنگتن بیش از این ریسک بالا بست سیاسی در کابل است که تحریک نگرانی اینجا است که یک جنگ داخلی می تواند فوران. عبدالله عبدالله که ادعا می کند او فریب خورده از پیروزی در انتخابات حمایت با آرایه ای از قدرتمند سابق قومی جنگ سالاران.

Pompeo آشکار میانجیگری ماموریت ترسناک یادآور آخرین انتخابات افغانستان در سال 2014 هنگامی که پس از آن-وزیر امور خارجه, جان اف کری با موفقیت به واسطه یکسان از شکاف بین غنی و عبدالله عبدالله ، هر دو ادعا کرد که برنده انتخابات ریاست جمهوری در یک تقلب-خدشه در انتخابات اما واکنش آنها را متقاعد به پذیرش قدرت های آرایش است که ثابت کرده است تنش و متمرد.

Pompeo نیز به احتمال زیاد به منظور بالا بردن موضوع دوم با غنی است که تضعیف طالبان صلح معامله تقریبا از بعد از آن امضا شد. این توافق در قطر به نام برای تبادل زندانیان است که در آن غنی دولت منتشر خواهد 5,000 طالبان و طالبان را آزاد از 1000 اسیر دولت افغانستان و نیروهای.

رئیس جمهور به شدت اعتراض کرد و گفت که انتشار بسیاری از شورشیان را غارت دولت از اهرم قابل توجهی در آینده مذاکرات خواهد بود و خطر ابتلا به آزادی تعداد زیادی از جنگنده های دشمن که ممکن است به خوبی بازگشت به نبرد. در 10 روز گذشته خود را دستیاران شده اند بررسی لیست زندانیان و گفت: آنها در حال حاضر به انتشار یک عدد کوچکتر که پیر و بیمار یا در غیر این صورت کمتر به احتمال زیاد به بازگشت به مبارزه با.

خلیل زاد نیز در تلاش برای کمک به کار کردن یک توافق در مورد زندانیان و بیش از آخر هفته او در یک صدای جیر جیر است که او تا به حال تسهیل تصویری جلسه کنفرانس بین طالبان و افغانستان مقامات زندان در “ویژگی های” جنبه های انتشار. او نگفت که آیا و یا زمانی که هر گونه آزادی شروع می شود.

Pompeo که با حضور در مراسم امضای توافقنامه صلح در دوحه پایتخت قطر گفت: در آن زمان که مسیر رو به جلو خواهد بود “راکی” و راه اندازی معنی دار مذاکرات میان طالبان و افغانستان بیش از یک مشترک نقش حاکم خواهد بود دشوار است. اما او همچنین گفت که در حالی که رهبران طالبان را “یک مقدار زیادی از خون در دست خود آنها در حال حاضر ساخته شده یک استراحت” از خود گذشته و وعده داده اند و نه اجازه می دهد تا ضد آمریکا فعالیت های تروریستی در خاک افغانستان.

توافق شد که به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار افغان به عنوان بیش از حد گریز به طالبان به نام برای هر دو طرف را به رعایت مختصر “کاهش خشونت.” آن را نیز شامل یک طالبان ضد تروریسم تعهد و به نام برای داخل افغانستان مذاکرات برای شروع در یک زمان کوتاه است.

در بازگشت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است که انتظار می رود برای شروع خروج برخی از نیروهای بلافاصله کاهش تعداد در اینجا از حدود 14000 مورد 8600 و سپس عقب کشیدن بسیاری از نیروهای باقی مانده تا پایان سال است. برخی از کاهش گزارش آغاز کرده است اما مقامات نظامی ایالات متحده ارائه نشده است جزئیات عمومی.

ادامه مطلب

ایالات متحده نشانه صلح با طالبان موافقت خود را برای خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان

پاکستان ترس صلح افغانستان شکست می تواند به خشونت راه خود را

رئیس جمهور مصمم به آزاد کردن زندانیان طالبان

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>