Pompeo ادعا می کند ‘پیشرفت قابل توجه” در مذاکرات با طالبان

وزیر امور خارجه مایک Pompeo مطلع افغانستان رهبران شنبه از آنچه که رئیس جمهور اشرف غنی گفته بود که “پیشرفت قابل توجه” در مستمر آمریکا در مذاکرات صلح با طالبان.

غنی و رییس اجراییه عبدالله عبدالله که دریافت تماسهای جداگانه از Pompeo هر دو ابراز خوش بینی در مورد پتانسیل “کاهش خشونت” اما نشان داد در اظهاراتی در توییتر که هیچ توافق نهایی رسیده بود.

این مذاکرات شده اند که در حال وقوع در دوحه قطر را اخیرا حول طول این کاهش که مردم آگاه در مورد مذاکرات گفت: احتمالا هفت تا 10 روز است.

آن دوره دیده می شود به عنوان یک بیان از حسن نیت در بخشی از این شبه نظامیان است. پس از آن بود که بیش تر رسمی ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق می تواند امضا شده در روز. این توافق نامه شامل شروع مذاکرات مستقیم میان طالبان و دولت افغانستان در ماه آینده و آغاز خروج سربازان امریکایی.

یک مقام آمریکایی در جریان این تماس را تایید کرد که رئیس جمهور تهمت است مقدماتی تایید امضای قرارداد صلح اگر طالبان پیشنهاد برای کاهش خشونت در نظر گرفته است به کار کرده اند.

عبدالله توییتی که Pompeo بود “ابراز خوش بینی است که یک کاهش خشونت و پیشرفت با زمان مذاکرات می تواند منجر به یک توافق که هموار کردن راه برای داخل افغانستان مذاکرات منجر به صلح پایدار.”

وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: “آمریکا در مذاکرات با طالبان در دوحه همچنان در اطراف جزئیات کاهش خشونت است.”

یک فرد آگاه در مورد مذاکرات هشدار داد که هنوز معلوم نیست چه وضعیت هر امضا ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق خواهد بود اگر خشونت از سر گرفته پس از توافق کاهش دوره یا اگر وعده داده شده در مذاکرات بین طالبان و دولت افغانستان موفق نبود و یا حتی آغاز خواهد شد. این فرد و دیگران صحبت کرد و در خواست نامش فاش نشود در مورد بسته-درب مذاکرات است.

در ماه سپتامبر, آمریکا, مذاکره, زلمای خلیل زاد اعلام کرد که توافق اخیر رسیده با طالبان. رئیس جمهور تهمت و گفت که او برنامه ریزی شده برای آوردن رهبران طالبان به کمپ دیوید به ثبت نام در آن از او به نام خاموش جلسه — که طالبان بعد گفت: آنها تا به حال به توافق — و همچنین بیشتر مذاکرات پس از شبه نظامیان در زمان اعتبار برای یک حمله در کابل که منجر به کشته شدن یک سرباز آمریکایی.

پیش نویس توافق در این زمان شامل طالبان همکاری در مبارزه علیه گروه های تروریستی در افغانستان مانند دولت اسلامی و همچنین ایالات متحده خروج و اینتر و افغانستان مذاکرات با سراسر کشور آتش بس در بالای دستور کار است. مغلوب ساختن پیشی جستن در ماه نوامبر اعلام شده که این مذاکرات تا به حال دوباره راه اندازی شود اما پیشرفت گزارش شده است محدود شود تا همین اواخر.

خلیل زاد در دیدار با اشرف غنی در کابل روز شنبه به او مختصر در بحث های اخیر با شبه نظامیان و جلسات با مقامات پاکستانی غنی شدهاند.

“ما در انتظار پاسخ روشنی از طالبان برای آتش بس و یا پایدار کاهش خشونت بر اساس یک ساز و کار است که قابل قبول برای مردم افغانستان و دولت ایالات متحده,” او گفت.

در هفته گذشته دولت از آدرس اتحادیه مغلوب ساختن پیشی جستن گفت که “عزم و شجاعت ما warfighters اجازه داده است ما را به پیشرفت فوق العاده ای” اگر چه دولت آمریکا گزارش داده است که تعدادی از طالبان حملات در طول سه ماهه گذشته از سال 2019 شد و به بالاترین سطح در نزدیک به یک دهه.

اما تهمت که وعده داده است برای جلوگیری از امریکا “جنگ بی پایان” گفت که “مذاکرات صلح در حال حاضر در جریان است” و “ما در حال کار در نهایت به پایان امریکا طولانی ترین جنگدوم را سربازان ما به خانه.”

آزمایشی به شرایط جدید آمریکا-طالبان توافق هستند گفت: باید تقریبا یکسان به یک در ماه سپتامبر. معلوم بود اما اینکه آیا هر گونه اولیه خروج را کاهش می دهد نیروهای آمریکایی از حدود 12000 به 8,600 در حال حاضر برنامه ریزی شده و بدون هر گونه معامله و یا حتی پایین تر است.

ترکیب یک دولت افغانستان مذاکره تیم — یکی از نقاط چسبیده از قبل توافق — نیز نامشخص باقی مانده است. مقامات افغان اعلام کردند در ماه دسامبر که غنی برنده شده بود گشتند با بیش از 50 درصد در سراسر کشور ماه سپتامبر رای اجتناب از دور دوم رای گیری.

اما عبدالله جدا خود حاکم شریک و حریف اصلی به چالش کشیده ،

Susannah جورج در اسلام آباد پاکستان کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>