پلیس یورش برده و یک دانشگاه در هند. دانش آموزان مسلمان آنرا یک عمل انتقام.

http://www.washingtonpost.com/video/world/watch-a-brutal-crackdown-on-students-at-a-muslim-university-in-india-unfold/2020/02/16/f54295d3-e828-4212-85ea-3d2ce3c671e1_video.html

علیگر هند — داخل اتاق 46 از Morison دادگاه خوابگاه دانشجویان دانشگاه نشسته اند در تاریکی بیش از حد ترس به صحبت می کنند.

پلیس ضد شورش زد بر روی درب. صدای بعدی شیشه ای خرد شد و سپس آمد thunk و صدای خش خش از گاز اشک آور. چیزی منفجر شد و سپس دو بار با سر و صدا پر سر و صدا. دود رشد خفه کننده است.

شهید حسین دانشجوی کارشناسی ارشد در تاریخ در دانشگاه اسلامی علیگر باز درب. اولین ضربه ضربه او را بر روی شانه چپ. پلیس نگه داشته و ضربه او به عنوان آنها را کشیده و او را به سمت یک درخت در خارج از, او گفت:. وجود دارد دو افسر برگزار شد اسلحه خود را پشت سر خود را در اطراف تنه در حالی که دیگران خود را ضرب و شتم با چوب چوبی.

“آن را به سادگی متوقف کردن تظاهرات گفت:” حسین (ع) 24. “آنها گرفتن انتقام است.”

خشونت است که باز شدن در ماه دسامبر در یک منطقه عمدتا مسلمان دانشگاه در شمال هند کمی مستند تا به حال یک کلید نقطه عطف در مهم ترین ناآرامی به گرفتن این کشور در سال است. آن نشانه شروع یک سرکوب گسترده توسط دولت نارندرا نخست وزیر در پاسخ به اعتراضات بیش از یک تابعیت جدید قانون است که منتقدان می گویند که تبعیض آمیز و خلاف قانون اساسی.

در مکان های که در آن مودی حزب دارای نوسان مقامات اعمال ممنوعیت موقت در گردهمایی خاموش کردن سرویس اینترنت و بازداشت هزاران نفر. پلیس حتی مورد سوال دانش آموزان که به انجام یک بازی مهم از قانون تابعیت.

در ماه دسامبر نزدیک به 20 نفر کشته شدند در هند بزرگترین دولت در اعتراض به این قانون تقریبا همه آنها مسلمانان است. پلیس بازداشت افراد زیر سن قانونی غارت خانه ها و ضرب و شتم مردم غیرمسلح در خانه های خود.

S. Ahmad

شهید حسین 24 ساله کشیده بود و از خوابگاه اتاق و ضرب و شتم توسط پلیس.

پاسخ به اعتراضات راکد شده است که ترس است که تحت مودی مسلمانان در حال تبدیل شدن به شهروندان درجه دوم در بزرگترین دموکراسی جهان.

در دانشگاه اسلامی علیگر یک قرن موسسه که چهار ساعت رانندگی از دهلی صدها پلیس وارد وسیع پردیس شلیک گاز اشک آور در قوطی لاستیک گلوله و نارنجک به گفته پلیس اسناد و مدارک و شهود. ده ها تن از دانش آموزان مجروح شدند و چندین بستری: یک دانشجوی دکترا تا به حال بیشتر از دست راست خود را منفجر کردن.

از جمله حوادث بسیار نادر در هند. “من به یاد داشته باشید در زمان در انگلیسی یا فری هند — پلیس تا کنون وارد راه آنها ورود در حال حاضر در دانشگاه” گفت: عرفان حبیب, 88, یک مورخ برجسته است که بیشتر عمر خود را صرف تدریس در AMU. پیام این است که “آزادی مدنی است نه مال شما” حبیب گفت که پلیس “تصمیم خواهد گرفت که چه کسی می تواند اعتراض و چه کسی نمی تواند.”

پست صحبت به بیش از یک دوجین از شاهدان و همچنین به عنوان پزشکان و مسئولان دانشگاه و وکلا و بررسی پلیس اسناد و عکس و فیلم از مدار بسته دوربین های دیجیتال از حادثه است.

یک مقام ارشد پلیس در علیگر گفت که سوالات در جریان هستند به اتهام استفاده بیش از حد از زور اما این پاسخ با اجرای قانون مناسب بود. دانش آموزان را شکست بخشی از دانشگاه دروازه اصلی و سنگ پرانی به پلیس گفت.

آنها “من بیش از حد با انگیزه و می خواستم برای ایجاد یک هیاهو” گفت: Preetinder سینگ معاون بازرس کل پلیس برای علیگر منطقه است. “ما تا به حال برای کنترل وضعیت و ما کنترل این وضعیت است.”

پردیس در تخمیر

داخل قوسی اصلی دروازه AMU این سر و صدا از شهرستان های اطراف محو. وجود دارد راه های قاب توسط درختان و در قرن 19 قرمز-سنگ quadrangles یک لنگر توسط برازنده مسجد با گنبد.

S. Ahmad

دانش آموزان در جاده اصلی از دانشگاه اسلامی علیگر.

این موسسه در حال حاضر شناخته شده به عنوان AMU آثار ریشه های آن را به سال 1877. تاسیس شد و برای آموزش به هند را مسلمانان که حدود 14 درصد از این کشور را بیش از 1.3 میلیارد نفر است. موجب تاریخچه آن AMU اشغال یک مکان منحصر به فرد در این بحث بیش هند هویت است.

علیگر دانش آموزان “را تعیین محل مسلمانان در هند زندگی ملی” یکی از رهبران آن Zakir Hussain یک بار گفت: فارغ التحصیلان. بیشتر چه او ادامه داد: “راه هند انجام خود را نسبت به علیگر را تعیین می کند تا حد زیادی . . . این فرم که در زندگی ملی ما به دست آوردن.”

در این روز در اطراف عبور از قانون تابعیت در دسامبر. 11, AMU بود و یک پردیس در تخمیر. دانش آموزان جایگزین بین آماده شدن برای امتحانات و برگزاری تظاهرات در دسامبر. 13 هزاران نفر از دانش آموزان راهپیمایی در برابر قانون.

برای مخالفان این قانون این اقدام نشانه آن است که مودی در حال حرکت است کشور را از آن سکولار ریشه و نسبت به ایجاد یک هندو ملت است. قانون تاسیس یک مسیر به شهروندی برای برخی از مهاجران که متعلق به شش ادیان به جز اسلام.

آمیت شاه قدرتمند صفحه اصلی وزیر امور است گفت: گام بعدی خواهد بود به نیاز همه ساکنان خود را به اثبات تابعیت به عنوان یک راه برای علف هرز “نفوذی.” (دولت به تازگی در مجلس گفت که “تا به حال” آن را ساخته شده است تصمیم بر انجام ورزش شناخته شده به عنوان ملی ثبت نام از شهروندان است.)

در صبح روز Dec. 15, Tazeem خان, 22 اندکی سوم-سال دانشجویی با تند و تیز مو زود از خواب بیدار شد به آماده شدن برای یک امتحان ادبیات. بعد از ناهار او با همکار سردبیران پردیس مجله. خان نمی دانم که در عرض چند ساعت او خواهد بود التماس برای زندگی خود را.

http://www.washingtonpost.com/video/world/were-going-to-die-listen-to-tazeem-khans-whatsapp-voice-recordings/2020/02/14/63681e64-78b1-4bc4-b4d0-e57bcb18e07d_video.html

در اواخر بعد از ظهر, اخبار نگران کننده شروع به گسترش در سراسر محوطه دانشگاه: پلیس وارد شده بود جامع Millia اسلامی یک دانشگاه در دهلی نو که در آنها ضرب و شتم غیر مسلح دانش آموزان و شلیک گاز اشک آور به یک کتابخانه.

به زودی وجود دارد چه مانند صدا بدتر اخبار: حداقل یک دانش آموز در جامع مرده بود گفته شد. این شایعه که بعد معلوم شد غلط ricocheted در اطراف حوزه دانشگاه. خشم دانش آموزان ریخت از خوابگاه نقل مکان کرد و به سمت دروازه اصلی پس از 8 p. m.

دروازه قفل شده بود توسط یک حصار آهن و دانش آموزان آن چرخش شدید به عقب و جلو تا بخشی از آن را اجازه می دهد آنها را به راه رفتن را از طریق. حدود 100 متری پایین جاده بود که یک پلیس مانع شدن.

Ayush Tiwari/Newslaundry

تقریبا بلافاصله سه شاهدان گفت: پلیس شروع به شلیک گاز اشک آور در قوطی. برخی از دانش آموزان در پاسخ به پرتاب تکه های آجر در جهت پلیس. در عرض نیم ساعت صدها پلیس از جمله اعضای یک ایالت شورش واحد کنترل وارد شده بود.

به عنوان پلیس وارد محوطه شلیک گاز اشک آور و نارنجک خان زد به بزرگی دانشگاه مهمانخانه. او مخفی در حمام با دیگر دانش آموزان است. او شنیده پلیس ضرب و شتم دانش آموزان فراتر از درب. “ارسال کمک به او گفت:” در یک تماس به یک دوست در 9:41 p. m. با توجه به ضبط صدا. “ما همه در اینجا به دام افتاده و ما در حال رفتن برای مردن.”

پلیس بعد خراب شد و شروع به ضرب و شتم دانش آموزان با چوب و تفنگ ته خان گفت. او پرتاب شد را به یک ون پلیس. دو انگشت دست راست او شکسته شد و بازوی چپ خود را شکسته شد. او گفت که پلیس او را به سخره در تماس تلفنی با “ضد ملی” و درخواست “چرا شما به پاکستان؟”

Ayush Tiwari/Newslaundry

محمد رهن یک 22 ساله آموزش و پرورش عمده راه رفتن بود به سمت کتابخانه بین 10 و 11 p. m. وقتی او را دیدم riot-کنترل ماموران شلیک گاز اشک آور در دانش آموزان است. رهن گفت: یک افسر دوخته او را در حالی که دیگران او را ضرب و شتم با چوب و تفنگ ته.

او کشیده شد به یک ون که در آن یکی دیگر از دانشجویان بود که در حال حاضر بازداشت شده اند. رهن گفت: آنها بارها و بارها مورد ضرب و شتم, نام خائن و تروریست ها مجبور به تلاوت ملی هندو شعار. افسران ضربه او خیلی سخت سر خود شروع خونریزی رهن گفت و همچنین سوخته دست راست خود را. “من بسیار می ترسم که شب” او گفت:. “من فکر کردم من کشته خواهد شد.”

محمد طارق دانشجوی دکتری در شیمی فیزیک بود در راه خود را به Morison دادگاه خوابگاه هنگامی که او را دیدم دانش آموزان در حال اجرا در جهت مخالف است. آخرین چیزی که او به یاد است که لغزش و سقوط به زمین است.

او از خواب بیدار در بیمارستان دست راست خود را نزدیک به منفجر کردن احتمالا توسط یک انفجار نارنجک بی حس کردن. او شده است نگه داشتن زخم پنهان در زیر ضخیم قرمز پتو و نشده خود گفت مادر بیوه در مورد میزان آسیب دیدگی خود را.

عواقب ناخواسته

بازداشت دانش آموزان منتشر شد روز بعد. گزارش پلیس بعد متهم چندین مجروح دانش آموزان از جرائم از جمله به قصد قتل است. آن را سرزنش صدمات خود را در “سنگ pelting توسط همنوعان خود است.”

S. Ahmad

Tazeem خان, 22 بود به بیمارستان با انگشتان شکسته و بازوی شکسته پس از ضرب و شتم توسط پلیس.

روز بعد از حادثه دانشگاه دستور داد تمام 28,000 دانش آموزان برای رفتن به خانه شروع هرج و مرج خروج. طارق منصور AMU را بحرانزده معاونت گفت: دولت خواسته بود پلیس برای برقراری “نظم عمومی” اما ابراز تاسف در مورد مجروح شدن دانش آموزان است. “ما هرگز انتظار آنها خواهد وارد [خوابگاه] و استفاده از نیروی بیش از حد” منصور گفت.

پلیس می گویند بیش از ده پرسنل امنیتی نیز مجروح شدند. تنها nonlethal سلاح مورد استفاده قرار گرفت برای سرکوب ناآرامی ها گفت سینگ مقام ارشد پلیس در علیگر و اضافه کرد که خارجی ها تا به حال آمیخته با دانش آموزان و پلیس نگران اموال دانشگاه خواهد بود تخریب.

این سرکوب در AMU و جامع گالوانیزه تظاهرات در سراسر کشور. تظاهرات در سراسر اوتار پرادش, هند بزرگترین دولت به 200 میلیون نفر است. یک گروه از زنان در دهلی اشغال زیادی از جاده در اعتراض داشته و همچنان وجود دارد. صدها نفر از هزاران نفر از مردم در راهپیمایی مسالمت آمیز در حیدرآباد و بمبئی و چنای.

در اخیر بعد از ظهر در علیگر دانش آموزان نشسته در خارج در فلزی جداول نوشیدن چای در یک غذاخوری در پشت کتابخانه. حسین مدرک کارشناسی ارشد دانشجو بود در حال آماده شدن برای یک امتحان بود که به تعویق افتاد, به دلیل خشونت. مخالفت خود را با تابعیت اندازه گیری شد undimmed.

“دانشجو بودن از تاریخ,” او گفت:, “شما می توانید بوی عواقب.”

S. Ahmad

نقاشی های دیواری بر روی دیوار در دانشگاه اسلامی علیگر که در آن پلیس مجروح و ده ها تن از دانش آموزان در دسامبر. 15. “همهمه dekhenge” یا “ما” یک خط از یک شعر معروف خوانده توسط معترضان.

Tania Dutta کمک گزارش.

ادامه مطلب

“چرا من از ترس به بیرون رفتن در کشور خود من?’: در مودی هند افزایش ناخرسندی در میان مسلمانان

هند برای اولین بار از زمان تظاهرات: مادران و مادربزرگ مرحله هفته-نشستن طولانی در برابر قانون تابعیت

صدها تن در سراسر هند در اعتراض به قانون تابعیت پلیس پس از طوفان پردیس دانشگاه

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de