توافق صلح با طالبان دیماه ایالات متحده خروج اما هیچ راه حل های دراز مدت برای افغانستان

رفیق Maqbool AP

یک مرد امواج پرچم افغانستان در طول جشن روز استقلال در سال 2019 در کابل.

توافق برای پایان دادن به, وحشیانه, ایالات متحده آمریکا-طالبان جنگ در افغانستان آغاز شد که نزدیک به دو دهه پیش با حملات تروریستی سال 2001 در نیویورک و واشنگتن تبدیل شد و امریکا طولانی ترین جنگ امضا شد در روز شنبه تحت زل زل نگاه کردن از مردان سخت در دستار که کف زدند و فریاد زد: “الله اکبر!”

رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن مورد ستایش قرار داد به توافق رسمی با امضا و دادن بین آمریکا مذاکره زلمای خلیل زاد و طالبان همتای عبدل غنی برادر به عنوان تاریخی است. “وجود نداشته است یک لحظه مثل این” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در کاخ سفید در کنفرانس خبری. “ما تا به حال بسیار موفق مذاکرات است. . . . همه از جنگ خسته شده اند.”

مغلوب ساختن پیشی جستن گفت که او خواهد بود “جلسه شخصا با رهبران طالبان در آینده ای نه چندان دور.” پرسید که آیا چنین جلسه ای خواهد بود در خارج از کشور, و یا اگر او را دعوت کنید و آنها را به کمپ دیوید, ایده های او مطرح در سال گذشته گفت: “ما به دنبال در آن است.”

ارشد مقامات دولت در حالی که این ادعا با موفقیت ارائه شده کمی بیشتر خو ابراز خوش بینی.

“وجود خواهد داشت یک وسوسه به اعلام پیروزی” وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: در مراسم امضای برگزار شد در یک هتل در دوحه پایتخت قطر و با حضور و توسط یک گروه از طالبان به عنوان به خوبی به عنوان دیپلمات و دیگر بزرگان. “پیروزی برای افغانها خواهد بود زمانی که آنها می توانند در صلح زندگی می کنند و رستگار. پیروزی برای ایالات متحده خواهد بود تنها زمانی که آمریکایی ها و متحدان ما دیگر لازم نیست به ترس از تهدید تروریستی از افغانستان است.”

[ایالات متحده نشانه صلح با طالبان موافقت خود را برای خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان]

این توافق پس از 10 سال در-و-خاموش مذاکرات با طالبان به شرح زیر ماه مذاکرات فشرده که در آن دولت افغانستان شرکت نکرد.

بسیاری از جانبازان از سال های طولانی تلاش برای پایان دادن به جنگ و ترک یک افغانستان با ثبات و همچنین تهمت حامیان سوال که آیا توافق جدید گذاشته محکم زمینه برای صلح دائمی. برخی از توصیف آن به عنوان یک کاپیتولاسیون به طالبان که تقاضای اولیه همواره خروج کامل نیروهای خارجی.

یکی از فرماندهان دفاع, رسمی, زبان, به شرط ناشناس ماندن به دلیل ماده حساسیت شدید گفت که برخی از مقامات ارشد نظامی و مقامات اطلاعاتی “نگران هستند که دولت با قرار دادن سهام بیش از حد در وعده های طالبان” که “به سادگی ثبت نام در هر چیزی به ما را ترک کنند.”

نورالله Shirzada

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک سرباز در صحنه از یک حمله انتحاری در مرز افغانستان-پاکستان عبور در تورخم در سال 2014.

ملموس ترین بخش از ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است 14 ماه مهلت تکمیل خروج از آمریکا و نیروهای متفقین. در حالی که Pompeo و وزیر دفاع Mark T. Esper تاکید کرد که خروج “شرایط مبتنی بر” شرایط در این توافق به نظر می رسد مربوط به مراتب بیشتر به شورشیان’ وعده برای جلوگیری از حمله آمریکایی ها به عنوان آنها را ترک و به قطع روابط با دیگر گروه های تروریستی به جای یک راه حل دراز مدت برای افغانستان.

“این مشروط قطعه به نظر می رسد بیش از حد مبهم را به راحتی در آن گفت:” دانیل فلدمن که به خدمت در وزارت امور خارجه برای افغانستان و پاکستان از سال 2009 تا 2015 و به عنوان سر خود را از 2014 به 2015.

[دفعات بازدید: ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح معامله]

این توافق شامل یک طالبان تعهد برای شروع مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان بیش از یک آتش بس و حل و فصل سیاسی از جنگ در عرض 10 روز. این مذاکرات به طور آزمایشی برگزار می شود در نروژ در حال حاضر پیچیده تحول سیاسی در کابل که رئیس جمهور در اخیر گروههای تحت چالش و عمده وجود دارد دعوا بر سر ترکیب تیم مذاکره کننده. دستور کار برای مذاکرات گسترده است از جمله جامع آتش بس نقش طالبان در حکومت آینده و حقوق زنان و جامعه مدنی. هیچ فرمت تاسیس شده است و آخرین مهلت برای تکمیل.

سید حسین

AP

اعضای طالبان هیئت دعا قبل از توافقنامه صلح امضا شده است در دوحه, قطر.

“همه شرایط در افغانستان militate در برابر موفقیت روند صلح گفت:” جیمز دابینز که در خدمت به عنوان نماینده ویژه برای افغانستان در دوران بوش و اوباما دولت. “وجود دارد هیچ بی طرف U. N. نیروی بیطرفانه نظارت” به تأیید انطباق و خلع سلاح. “در کنار دولت وجود اختلافات عمیق است که آن را سخت به مذاکره کنند. و آنها را به یک دسته از دخالت همسایگان” دابینز گفت.

“این واقعیت که ما می تواند به طور کامل قبل از برداشت هر نوع مذاکره حل و فصل نهایی است — اجازه دهید به تنهایی اجرا — بین طالبان و دولت افغانستان” فلدمن گفت: “ما را با برگ های تقریبا هیچ اهرم برای کمک به اطمینان حاصل شود که افغانستان در پایدار و صلح آمیز مسیر و به خصوص imperils دستاوردهای است که زنان و جامعه مدنی ساخته شده اند وجود دارد.”

“من می خواهم هر دو به حمایت از [خلیل زاد] در تلاش است که من فکر می کنم بهترین او می تواند بدست تحت شرایطی . . . در حالی که همچنین بسیار روشن چشم در مورد همه چیز این است که نه” فلدمن گفت. “این قطعنامه از افغانستان جنگ است. این فقط یک قطعنامه از حضور ایالات متحده.”

[گزارش ویژه: افغانستان مقالات: یک تاریخچه راز از جنگ]

شرکت خروج تاریخ یکی از چند مکان ها به یک توافق است که در اصل پیش نویس در ماه سپتامبر اما لغو شد با مغلوب ساختن پیشی جستن پس از یک سرباز آمریکایی کشته شد در یک حمله طالبان. مذاکرات دوباره آغاز شد در اواخر سال گذشته حتی به عنوان رئیس جمهور خود را راه اندازی کمپین انتخاب مجدد با یک تجدید قول به توقف ایالات متحده “جنگ بی پایان.”

مغلوب ساختن پیشی جستن “می خواهد به نیروهای نظامی این کشور از هر کجا که هستیم” گفت: Ryan Crocker ارشد دیپلمات های ایالات متحده که باز سفارت آمریکا در کابل در سال 2003 و سپس به عنوان سفیر ایران در پاکستان و عراق و افغانستان قبل از 2009 بازنشستگی. خلیل زاد گفت: گفته شد: “اگر شما می خواهید برای رفتن به سعی کنید به قطع معامله بود مهمان من است اما این زمان نامحدود نیست.”

Ibraheem Al عمری

ایسنا

عبدل غنی برادر راست که رهبری هیئت طالبان و ایالات متحده فرستاده زلمای خلیل زاد ثبت نام معامله.

“خروج مقررات در افغانستان این توافق به نظر می رسد به مراتب جامع تر از آگهی. آن را در مجموع خروج از تمام آمریکایی و نیروهای ناتو در 14 ماه” Brett McGurk دولت سابق نماینده ویژه به ائتلاف علیه دولت اسلامی ” در توییتر. “که به احتمال زیاد تولید تدریجی فروپاشی دولت, جنگ داخلی و طالبان در کابل.”

مقامات ایالات متحده گفته اند بارها و بارها در ماه های اخیر است که هدف آنها این بود که برای باقی مانده نیروی عملیات ویژه ایالات متحده نیروهای نظامی در افغانستان باقی خواهند ماند برای مبارزه با دولت اسلامی و دیگر گروه ها. اما در حالی که Esper Pompeo و دیگران مراجعه به ادامه متحده آمریکا عملیات ضد تروریستی وجود ندارد و مرجع خاص که جزء باقی مانده در قرارداد.

این توافق همچنین برای “سریع” انتشار در مارس 10 تا 5000 طالبان زندانیان و تا 1000 زندانیان برگزار شده توسط “طرف دیگر” و آزادی همه زندانیان باقیمانده در داخل پس از آن سه ماه است. آن را اشاره نمی کند که آیا “سمت دیگر” شامل ولایت های زندانیان برگزار شد توسط ایالات متحده است. از جمله برخی در بازداشتگاه خلیج گوانتانامو کوبا.

[در داخل ارتش آمریکا تاریخی هفته در افغانستان پیش از توافق صلح با طالبان]

هشدار داد که این توافق می تواند تهدیدی برای امنیت ایالات متحده Rep. لیز چنی (R-Wyo.) در بیانیه ای گفت که “آزاد کردن هزاران نفر از مبارزان طالبان بلند کردن تحریم ها علیه تروریست های بین المللی و موافقت خود را برای خروج تمام نیروهای آمریکایی در ازای وعده از طالبان با فاش ساز و به منظور بررسی طالبان انطباق خواهد بود یادآور بدترین جنبه های اوباما و ایران.”

چنی به شدت مورد سوال Esper و ژنرال Mark A. Milley رئیس ستاد مشترک ارتش در دوشنبه شنیدن در مورد گزارش از “راز ضمایم” به مذاکرات صلح از جمله مستقیم همکاری با ایالات متحده است. هر دو demurred اما متعهد به مختصر کنگره بر توافق.

“اگر تایید مکانیسم وجود دارد, وزیر امور خارجه باید فورا آنها را و هر طرف دیگر معاملات یا ضمایم عمومی” چنی گفت شنبه. “مردم آمریکا شایسته را به می دانم که دقیقا چه معاملات قطع شده است به نام ما با تروریست ها که در پناه کسانی که ما را در 9/11,” چنی گفت.

جان بولتون تهمت سابق مشاور امنیت ملی به نام مقابله “یک خطر غیر قابل قبول برای ایالات متحده جمعیت غیر نظامی. این یک اوباما-سبک مقابله او گفت:” در یک صدای جیر جیر. “مشروعیت بخشیدن به طالبان می فرستد سیگنال اشتباه به [دولت اسلامی] و القاعده تروریست ها به امریکا و دشمنان به طور کلی.”

“هر کس من به صحبت رک و پوست کنده مخلوط احساسات” Rep. مایکل والس (R-Fla.), سابق Green Beret گفت: در فاکس نیوز مصاحبه. “در اینجا من نگران باشید. . . . آن را به یک جدول زمانی در آن وجود دارد 14 ماه. . . . این می تواند بدتر خیلی بدتر.”

جاشوا رابرتز

ایسنا

رئیس جمهور تهمت طول می کشد سوالات در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید در روز شنبه.

در کنفرانس خبری تهمت نشان داد که طالبان را بیش از مبارزه با دولت اسلامی و دیگران اگر چه توافق و جداگانه اعلامیه مشترک با دولت افغانستان استناد تنها طالبان مسئولیت برای جلوگیری از گروه های تروریستی از فعالیت ها در داخل قلمرو تحت کنترل طالبان.

“آنها خواهد شد کشتن تروریست ها” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: “کشتن برخی از مردم خیلی بد. . . . ما بسیار امیدواریم که آنها را به انجام آنچه آنها گفت.”

بر اساس این توافق اولیه آمریکا برداشت و در مجموع حدود یک سوم از 12,000 آمریکایی مستقر در افغانستان است که به علت عرض 135 روز پس از “تکمیل خروج همه نیروهای باقی مانده” در زیر نه و نیم ماه.

“من واقعا بر این باورند که طالبان می خواهد برای انجام کاری به نشان می دهد که ما همه اتلاف وقت” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت. اگر “بد چیزهایی اتفاق می افتد, ما بازگشت . . . خیلی سریع با یک نیروی مثل هیچ کس تا به حال دیده می شود. من فکر نمی کنم که لازم خواهد بود. من امیدوارم که آن را لازم نیست.”

“نگاه هیچ کس نباید انتقاد از این معامله پس از 19 سال است. . . . ما هرگز نباید بدست در در وهله اول,” او گفت:.

دن Lamothe در کابل و آن Gearan سرود Morello و دختر خانم رایان کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im