پاکستان ترس صلح افغانستان شکست می تواند به خشونت راه خود را

Arshad کون AP

حامیان گروه مذهبی پاکستان علمای-e اسلام Nazryate رالی برای جشن امضای توافقنامه صلح میان ایالات متحده و طالبان در کویته پاکستان, در تاریخ 1 مارس.

اسلام آباد — در سال پاکستان متهم شده است از بازی دو بازی در افغانستان و پناه دادن به بمب گذاران انتحاری, میزبانی طالبان و به دنبال بی ثبات کردن آن فقیر همسایه در حالی که پرداخت خدمات لب به تلاش برای حل و فصل جنگ افغانستان از طریق مذاکرات است.

اما زمانی که ایالات متحده و طالبان امضا توافق نامه در قطر در فوریه. 29 هموار کردن راه برای خروج نیروهای ایالات متحده و قدرت های مذاکرات میان طالبان و افغان در پاکستان مورد ستایش قرار داد دستیابی به موفقیت. همچنین امیدوار به گرفتن برخی از اعتبار داشتن رهایی یک زندانی طالبان که شد و سپس گروه مذاکره کننده ارشد.

به جای این معامله به سرعت چند ضربه موانع از جمله یک مبارزه تلخ در میان افغان رقبای سیاسی و طالبان اختلاف با رئیس جمهور اشرف غنی وعده آزادی هزاران نفر از زندانیان شورشی. طالبان حملات از سر گرفته شد و پس از مختصری جزئی آتش بس و به دنبال آن بودند را در خود نگه دارد. در حال حاضر پاکستانی می گویند که آنها نگران هستند که این بحران می تواند از بند باز کردن همان نوع خشونت و پناهندگان, مهاجرت ها که به دنبال خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی در سال 1989.

“متاسفانه به نظر می رسد به عنوان اگر تاریخ تکرار خود را در افغانستان” سردبیران سحر روزنامه نوشت: چهارشنبه پینوشت: چگونه خلاء قدرت و جنگ داخلی پس از فروپاشی شوروی باعث به طالبان تصاحب در سال 1996. برخی از بدنام ترین چهره های از آن دوران درگیر سیاسی کنونی در مبارزه با. “متاسفانه” سردبیران نوشت: “به نظر می رسد که قدرت در افغانستان کارگزاران آموخته اند که هیچ چیز نیست.”

آنچه شما نیاز به دانستن در مورد ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح

متعدد کارشناسان بین المللی به تصویر بکشد پاکستان که پس از حمایت رژیم طالبان که هنوز هم طرفدار شورشیان بیش از دولت افغانستان به رهبری غنی است که بسیار مشکوک پاکستان و ساخته شده است یک رابطه نزدیک با پاکستان archrival هند. آنها نشان می دهد که صرف نظر از اینکه داخل افغانستان مذاکرات موفق و پاکستان خواهد شد و برنده بیرون می آیند.

“به عنوان یک ملت پاکستان است که بهتر است با آن همسایه افغانستان در صلح” گفت: Michael زندگی زیبا, یک منطقه ای متخصص در مرکز بین المللی وودرو ویلسون برای پژوهشگران در واشنگتن است. “اما اسلام آباد خواهد مشتق منافع استراتژیک از یک افغانستان باقی می ماند که در جنگ به دلیل آن طالبان شریک زندگی تنها قوی تر و هند توانایی به کار وجود دارد کاهش یافته است.”

مقامات پاکستانی را قوی استثنا است که تجزیه و تحلیل و اصرار دارد که آنها صادقانه در مورد تمایل صلح و که آنها به مراتب بیشتر نگران خارجی “اخلال گران” تخریب آن است. آنها همچنین اصرار دارند که پاکستان, داشتن شده است در محاصره داخلی جمهوری اسلامی برای سال هیچ تمایلی به دیدن حیات چنین خشونت.

“این است که در پاکستان منافع خود روشن برای دیدن صلح و ثبات به افغانستان می آیند” پاکستان وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی در مصاحبه ای گفت: در اینجا پنج شنبه. “ما هیچ علاقه های شما” در برنامه ریزی قدرت های گفت و گو میان افغانستان گروه, او گفت:. “ما هیچ تمایلی به دخالت و ما هیچ دیگر در دستور کار است. ما کار خواهد کرد با هر ترتیب مذاکرات تولید کند.”

Saiyna بشیر

ایسنا

پاکستان وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی می گوید که در پاکستان را “روشنفکر منافع خود” برای دیدن صلح میان افغانستان و طالبان.

پاکستان کارشناسان هر چند گفته بودند مبهوت در منظره ای که گشوده این هفته در کابل پس از مقامات ایالات متحده قادر به پچ کردن روابط بین غنی و رقیب بالا در ماه سپتامبر انتخابات ریاست جمهوری, عبدالله عبدالله. اعلام کرد که او برنده واقعی عبدالله قول داد به تشکیل یک دولت موازی و روز دوشنبه دو مرد برگزار شد رقیب تحلیف مراسم فقط بلوک از هم جدا نمود.

پاکستان تبریک گفت غنی که در مراسم حضور داشتند و توسط آمریکا و دیپلمات های اروپایی. اما مقامات در اینجا ترس که تقسیم بین رقیب افغان را تشدید قومی و تنش های سیاسی, و آن را غیر ممکن است برای دولت به شکل یک تیم مذاکره کننده و تهدید به خنثیسازی سال تلاش برای حل و فصل جنگ که ده ها هزار نفر از زندگی پس از سال 2001. با مقايسه آنها اشاره کرد طالبان شده است متحد و جدی در رویکرد خود را.

“طالبان طرف وجود دارد یک رهبر است. در طرف دیگر است بقدر یک اتاق پر از مردم است که همه می خواهند به سر می برد و باید منافع خود را نگاه کرد و بعد گفت:” ایاز محمد وزیر بازنشسته پاکستان سفیر. “آنها را به چشم پوشیدن شخصی خود غرور به نفع منافع ملی است منظور بسیار بلند.” او به نام داد و بیداد در کابل را “قابل توجه” مانع صلح است.

افغانستان مقالات: یک تاریخچه راز از جنگ

زندگی زیبا و دیگر تحلیل گران آمریکایی گفت که با وجود وخیم ابراز نگرانی در اینجا در مورد یک مرزی سرريز از افغانستان آشفتگی پاکستان می ایستد به نفع هیچ مهم نیست که چه می شود از صلح و قدرت های مذاکرات. آنها گفت: پاکستان هنوز هم می بیند طالبان به عنوان یک متحد قابل اعتماد از متمرد افغانستان و نخبگان سیاسی و هم می بیند هند به عنوان یک انسان دشمن آن را هرگز نمی تواند اعتماد.

“اگر صلح معامله به احتمال زیاد نتیجه می تواند یک توافق سیاسی با طالبان با بهره گیری از برخی از درجه ای از قدرت” زندگی زیبا گفت. “اگر روند صلح هرگز طول می کشد خاموش و یا از هم جدا می افتد و به خصوص اگر نیروهای امریکایی افغانستان را ترک و سپس طالبان خواهد بود تقویت شد و در یک راه بزرگ است.”

با وجود گذشته خود را اتحاد و اگر چه بسیاری از پاکستانی ها به اشتراک گذاری افغانستان نگرانی که آیا طالبان تغییر کرده است به اندازه کافی برای شرکت در حکومت یک کشور است که مدرن در طول دو دهه حکومت دموکراتیک. شورشیان اصرار دارند که دولت آینده به طور کامل اسلامی, قانون اساسی پرتاب و حقوق زنان مجاز تنها در قوانین اسلامی.

“ما باید برای جلوگیری از ضرب و شتم درام” ریاض محمد خان دیرین پاکستان دیپلمات افغانستان و متخصص گفت: در اینجا جمعه. پاکستان ممکن است روابط خوبی با طالبان اما باید آن را به انجام هیچ چیز به “rankle” غنی دولت یا “موجب سوء ظن” او گفت:. “هر چیزی که به ارمغان می آورد صلح و ثبات به نفع ما است.”

ادامه مطلب:

برخی از افغان ها به صلح مقابله با ترکیبی از ناباوری و خشم

ایالات متحده نشانه صلح با طالبان به توافق برسند به عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de