اوپک اهمیت جلوه چین Virus

این Covid-19 ویروس است که یک فاجعه انسانی برای بسیاری از کسانی که آسیب دیده اند و آن را و آن را با داشتن یک تاثیر عمیقی بر زندگی بخش بزرگی از جمعیت است. تاثیر در بقیه جهان از بیماری دررفتگی اقتصاد چین است که هنوز به طور کامل احساس می شود. پیش بینی تنها یک متواضع تاثیر بر تقاضای نفت در سراسر جهان هستند و بیش از حد خوش بینانه است.

مقایسه با آخرین پیش بینی از جهان بزرگ نفت آژانس بین المللی انرژی آژانس اطلاعات انرژی ایالات متحده و سازمان کشورهای صادر کننده نفت — نکات برجسته این قطعیت وجود دارد که بیش از این ویروس را از عواقب برای تقاضای نفت. همانطور که ممکن است انتظار می رود برای بدن, نمایندگی نفت تولید اوپک تاثیر به حداقل داشتن فقط قطع آن در سه ماهه اول پیش بینی برای تقاضای جهانی نفت تنها از 400 ، 000 بشکه در روز. که به نظر می رسد مانند افکار واهی و پوچ. آژانس بین المللی انرژی را تجدید نظر است و سه بار به عنوان بزرگ و اگر پیش بینی خود را خرس آن را به اندازه کافی عمیق به نکته های جهان را به خود برای اولین بار در سال در سال کاهش در تقاضا در بیش از یک دهه.

چین نفت خود مصرف به شدت پایین به عنوان کارخانه ماندن بسته و محدودیت های مسافرتی در محل باقی می ماند حتی پس از تمدید قمری تعطیلات سال جدید به پایان می آید. ازدحام در جاده ها در شهرهای بزرگ است که بسیار پایین تر از سطح نرمال است. نمودار زیر نشان می دهد سفر بار در شانگهای و دیگر شهرستانها چینی اینه که الگوی. همکاران من در ed schultz تخمین می زنند که چین سوخت جت با استفاده از در حال حاضر توسط 240,000 بشکه در روز از پیش-virus سطوح با خروج از فرودگاه پایین حدود 80 درصد است.

آلودگی, آمار, همچنین ضبط رکود در فعالیت های اقتصادی و استفاده از سوخت — چیزی که تحت شرایط مختلف ممکن است دلیلی برای جشن. چین و دی اکسید نیتروژن تولید گازهای گلخانه ای کاهش یافت و 36 درصد در هفته پس از تعطیلات از مدت مشابه سال قبل با توجه به مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک. کاهش 25%-50% در سراسر بخش های صنعتی مانند نفت پالایش زغال سنگ سوز تولید برق و تولید فولاد کمک به کاهش, با توجه به تحقیقات مستقل سازمان است.

حتی به عنوان Covid-19 ویروس بازدید مصرف تعداد بسیار بزرگ حامل نفت خام تخلیه محموله به چین افزایش یافته است. که به دلیل مستقل شرکتها با استفاده از کاهش قیمت های نفت خام برای پر کردن مخازن ذخیره سازی خود را با ارزان محموله حتی به عنوان آنها قطع اجرای نرخ است. که تا حدی ثبات تولید در حال حاضر. اما کسانی که انبارهای خواهد رسید آینده تقاضا برای نفت خام از چین قوری پالایشگاه حتی پس از اثر فوری ویروس ریزید.

در همان زمان دولت چین در روند ساخت و پر کردن ذخایر استراتژیک شبیه به ایالات متحده ذخیره نفت استراتژیک به عنوان آن می شود تا کنون بیشتر وابسته به وارداتی لوازم. آن را نیز ممکن است با استفاده از افت قیمت به افزایش خرید برای ذخیره سازی طولانی مدت با افزایش خطر که آن را قطع و دوباره آنها را به عنوان قیمت بازیابی بکسل تقاضا برای واردات نفت در آینده است. در مقابل دولت چین متعلق به پردازنده ها هستند به دنبال کاهش حجم عرضه شده تحت قراردادهای بلند مدت.

حتی با کاهش پالایشگاه اجرا می شود چین تولید سوخت بیشتر از آن نیاز دارد. صادرات بنزین و دیزل افزایش یافت با توجه به حمل و نقل هوش شرکت Vortexa. اما آنها نمی پیدا کردن خریداران آماده. بسیاری از این سوخت اضافی صادرات تا پایان در مخازن ذخیره سازی در سنگاپور در میان رام های منطقه ای تقاضا است.

که ما به ارمغان می آورد بازگشت به نگرانی های بیش از فقط چقدر بد راهپیمایی از Covid-19 خواهد بود. چین از سال 2020 بسیار متفاوت که از سال 2003 تا امروز همه گیر شده است به احتمال زیاد به یک مقدار بزرگتر و بین المللی تاثیر از ویروس سارس به آن است که اغلب در مقایسه با. برای شروع در چین مصرف نفت در حال حاضر بیش از دو برابر آنچه در آن بود که سارس رسید و در سال گذشته این کشور اختصاص بیش از سه چهارم از رشد تقاضای جهانی برای نفت با توجه به آژانس بین المللی انرژی.

در 17 سال گذشته چین نیز تبدیل شده است بسیار بیشتر از نزدیک به بقیه جهان اقتصاد. مسافران چینی حدود 20 درصد از کل هزینه های گردشگری در سال 2018 به گفته سازمان ملل متحد سازمان جهانی گردشگری در حالی که چین خود را چهارم محبوب ترین مقصد. این ویروس خواهد شد و اثر هر دو از کسانی که آمار و ارقام در سال 2020 است.

این کشور همچنین تبدیل شدن به مرکز تولید و صادرات هر دو تمام شده کالا و قطعات. “همه نشانه ها است که عمده دررفتگی در جهانی زنجیره تامین” با توجه به کارولین Bain رئیس کالا اقتصاددان در اقتصاد سرمایه. برای برخی از محصولات “آن را تنها به بدتر در ماه فوریه داده است.”

کمبود قطعات از چین در حال حاضر مجبور Hyundai Motor Co. و کیا موتورز به توقف برخی از تولید خودرو به طور موقت در کره جنوبی در حالی که فیات کرایسلر اتومبیل, NV آیا برنامه ای مشابه در صربستان. فقط در زمان عرضه زنجیره ای شروع به نشان می دهد میگردد. وجود خواهد داشت بیشتر به آمده به عنوان حمل و نقل از بنادر چین همچنان به رنج می برند به تاخیر می اندازد. دولت کره جنوبی می گوید اقتصادی از ویروس “اجتناب ناپذیر است.” تاثیر متوقف نخواهد شد در کره جنوبی.

در آن نور اوپک پیش بینی می کند که تقاضای جهانی نفت قطع خواهد شد و تنها با 440,000 بشکه در روز در سه ماهه اول و 230,000 بشکه در روز در طول سال به عنوان یک کل به نظر می رسد مانند واهی در بخشی از تولید کنندگان. آن است که انجام آنها هیچ نعمت ، تاخیر در کاهش منابع را کاهش مورد نیاز بعد حتی عمیق تر.

برای تماس با نویسنده این داستان: جولیان لی در [email protected]

برای تماس با سردبیر مسئول این داستان: ملیسا Pozsgay در [email protected]

این ستون لزوما منعکس کننده نظر بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

جولیان لی نفت برای استراتژیست بلومبرگ. قبلا او به عنوان یک تحلیلگر ارشد در مرکز مطالعات جهانی انرژی.

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>