“یک چین’ اختلاف معنی یک سردرد بزرگ برای تایوان در coronavirus بحران

دیوید چانگ سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

مردان با پوشیدن ماسک صورت در روز دوشنبه گذشته راه رفتن یک ساختمان در تایپه است که بنا به گزارش خدمت به عنوان یک مرکز قرنطینه برای تایوانی شهروندان تخلیه از ووهان.

دلار هنگ کنگ — برای نزدیک به دو هفته تایوانی مقامات دادگاه تجدید نظر به همتایان خود در پکن به آنها اجازه تخلیه مردم از شهر چینی در کانون شیوع کروناویروس. آنها می گویند آنها ملاقات با سکوت.

“ما احتمالا در میان اولین برای ارسال این درخواست است که ما می خواستم به مردم ما عقب و بلند آنها را از ووهان” گفت: چن مینگ-چی یک معاون وزیر در تایوان به سرزمین اصلی امور شورا. “این نوع از رو نادیده گرفت.”

تایوانی مقامات ارسال مطلب درخواست رسمی از طریق سازمان های مختلف و هنوز هم هیچ چیز.

سپس در روز یکشنبه چن در نهایت شنیده می شود — از طریق رسانه های دولتی چین — که اولین دسته از تایوانی حدود 200 500 رشته در ووهان خواهد بازگشت از طریق یک منشور هواپیما. او گفت دفتر او داده نشده بود در مورد توسعه داده شد و اندک اطلاعات بیشتر در مورد چه کسی می تواند در هیئت مدیره.

“چین هنوز هم بر unilateralism در هنگام برخورد با تایوان, امور, اما این بار ما نیست با شکایت. این موضوع از ضرورت” چن گفت.

زمانی که ووهان رفت و مستند در Jan. 23 به کنترل گسترش coronavirus هزاران نفر از اتباع خارجی گرفتار شده بودند. آنها شامل کسب و کار مردم در کوتاه بازديد دانش آموزان از جاهای دیگر در آسیا در بورسیه در دانشگاه ووهان, آمریکا, انگلیسی-زبان معلمان و کارگران مهاجر در شیشه خودرو و کارخانه های فولاد.

[Coronavirus زندگی می کنند به روز رسانی: ماکائو خاموش قمار هنگ کنگ گزارش اول مرگ و میر]

سرنوشت خود را — چگونه به سرعت آنها شده اند قادر به بازگشت به خانه, چگونه حساسیت آنها تبدیل شده اند به ویروس و چگونه سلامت روان خود را دارای شانس — وابسته یک معامله بزرگ در دولت هایشان’ روابط سیاسی با چین است. با شیوع مشمئز کننده بیش از 20 ، 000 نفر و کشته شدن بیش از 420 منتقدان را متهم به چین از بازی سیاست با زندگی مردم و استفاده از آن اقتصادی نوسان به صورت ذخیره و تقویت آن ایستاده است.

مخمصه آشکار است در مورد تایوان است که به خصوص در ارتباط تنش با پکن بیش از اختلاف تفاسیر از این جزیره ، حزب کمونیست چین در نظر خود حکومت دموکراسی به عنوان بخشی از “یک چین” در پکن باشد.

کارل دادگاه

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

رئیس جمهور Tsai و نشستند ون از تایوان امواج به هواداران در تایپه پس از او چشمگیر در انتخابات برنده شده در Jan. 11.

اما تایوان می گوید آن است و هرگز شده است بخشی از مردم جمهوری. دولت خود را به مبارزه در برابر تایوان خروج از سازمان های بین المللی به ویژه سازمان بهداشت جهانی است.

تایوانی وزارت امور خارجه سخنگوی جوآن Ou صحبت در تایپه در روز سه شنبه گفت: تایوان دریافت کرده بسیار محدود اطلاعات را از چه کسی و از او به دادگاه تجدید نظر به بدن شامل تایوان مقامات در جلسات. چین می گوید آن را به اندازه کافی نشان دهنده تایوان در که.

“در سطح بین المللی دولت چین گستاخانه و نامعقول بوده و فشار تایوان و قرار دادن ملاحظات سیاسی بالاتر از سلامت انسان” Ou گفت. “این در واقع بسیار ناپسندیده.”

چین و این که می گویند که در تایوان در حال گرفتن اطلاعات به آن نیاز دارد. پکن را متهم جمهور Tsai و نشستند ون که برنده انتخاب مجدد در ماه گذشته و او حاکم دموکراتیک Progessive پارتی بازی سیاست است.

[اقتصاد چین با داشتن اب و هوای جنگ تجاری است که در حال حاضر در حال تکان توسط coronavirus]

J. Michael Cole, a تایپه مبتنی بر عضو ارشد با جهانی تایوان موسسه در واشنگتن گفت: پکن رویکرد بوده است که مشخصه از راه حزب کمونیست چین رفتار می کند.

“این هرگز نتواند یک فرصت برای سلب Tsai دولت و به تقسیم تایوانی, جامعه,” او گفت:. “چنین زمخت رفتار در زمان بحران به راحتی می تواند نتیجه معکوس و بیشتر بیگانه تایوانی عمومی است.”

دیگر رهبران منطقه ای با روابط قوی با چین می تواند پرداخت های سیاسی برای برداشت که از آنها محافظت پکن حساسیت های به جای خود شهروندان است. قبل از رییس جمهور فیلیپین رودریگو Duterte گسترش ممنوعیت سفر در مردم از هوبئی استان شامل همه سرزمین اصلی چین روز یکشنبه منتقدان او را متهم کرد از حمایت متحدان خود در پکن بیش از ایمنی فیلیپینی.

نخست وزیر پاکستان عمران خان مورد انتقاد قرار گرفته برای او تصمیم به تخلیه حدود 500 پاکستان دانش آموزان و خانواده های آنها از ووهان. از دانش آموزان گرفته اند به رسانه های اجتماعی نوشته شده و به آنها مقام شفاعت برای کمک و التماس به خانه بروم. هند و بنگلادش در ضمن باید airlifted شهروندان خود در خارج از چین است.

[اشتباه و پنهان کاری دولت در چین احتمالا مجاز coronavirus به گسترش دورتر و سریعتر]

پاکستان از سر پرواز به و از چین در روز دوشنبه برخلاف جهانی روند سفت محدودیت های مسافرتی. توضیح تصمیم به ترک شهروندان خود در هوبئی استان با مقامات پاکستانی گفت: چین بهتر شده است و به امکانات پزشکی برای درمان شیوع.

حداقل چهار پاکستانی در ووهان باید آزمایش مثبت برای کوروناویروس.

“مردم پاکستان ایستاده بصورتی پایدار و محکم خود را با چینی برادران چینی” وزارت امور خارجه سخنگوی Hua Chunying روز دوشنبه گفت: در حالی که محکومیت ایالات متحده برای ارائه “اساسی کمک” به طرف چینی و برای بودن در میان اولین به برداشت کنسولگری کارکنان از ووهان.

و پس از آن وجود دارد کامبوج رهبر Hun Sen که نه تنها حاضر به تخلیه شهروندان خود را از ووهان اما متعهد شده است برای بازدید از ویروس زده شهرستان اگر مقامات چینی اجازه می دهد آن را. 67 سال آسیا و طولانی ترین نماز رهبر و چین پشتوانه او تضعیف دموکراسی و سمان یک حزب حکومت در کشور خود.

“چرا Hun Sen نه جرات رفتن به ووهان به بازدید کامبوج دانش آموزان,” او گفت: در اجلاس سران در سئول با اشاره به خود را در سوم شخص. او کاهش یافته است به اعمال محدودیت های مسافرتی در بازدید کنندگان و پرواز از سرزمین اصلی چین گفت: این امر “از بین بردن روابط با چین است.”

Hun Sen موضع اتحاد چپ فن Malis a 20-year-old داروخانه دانشجو در Huazhong دانشگاه علم و صنعت در ووهان احساس ترس و جدا شده است. یکی از دو ده کامبوج دانش آموزان در ووهان او وارد شده در ماه اوت امیدوار است که این فرصت را خواهد نمودار یک آینده جدید برای او هنگامی که او به خانه بازگشت.

به جای یک کابوس وضعیت شروع برای او و دیگر اهل کامبوج زمانی که شهر قفل شده بود و ترک آنها را با به ندرت هر گونه مواد غذایی و محدود به یک خوابگاه کوچک. آن را به خصوص صدمه دیده است او گفت: به دیدن دوستان از تایلند و میانمار ترک در اجاره هواپیما با کمک دولت است.

“وقتی که من شنیده نخست وزیر ما می گویند چنین چیزهایی را احساس می کنم آنقدر کوچک و ناچیز بود و ما نمی هر گونه ارزش” فن Malis گفت. “من فقط می خواهم دوباره با خانواده و رفتن به خانه.”

تیفانی لیانگ در هنگ کنگ و متا کنگ در شهر بن آلمان کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>