منn سال 1970 فعال زیتون موریس شد با نفوذ صدا برای جامعه سیاه و سفید در انگلستان با استفاده از پلت فرم خود را به صحبت کردن در برابر بی عدالتی و تبعیض سیاه مردم مواجه شده است.

متولد جامائیکا در 26 ژوئن 1952, موریس و خانواده اش مهاجرت به لندن هنگامی که او نه ساله بود.

خروج از مدرسه بدون صلاحیت جوان صلیبی تبدیل به یک قهرمان سرسخت برای جامعه مبارزه علیه خشونت پلیس; مبارزه برای آموزش بهتر و شرایط زندگی برای مردم سیاه و سفید; و سفر در جهان با استفاده از تجارب خود را به او اطلاع داخلی فعالیت.

اما در سن 27 سالگی موریس جان بعد از اینکه مبتلا به لنفوم غیر هوچکین.

در چه بوده است او 68 تولد گوگل دودل پرداخت ادای احترام به رهبر جامعه با یک تصویر که به تصویر می کشد چهره او را در حال نقاشی بر روی یک نقاشی دیواری در Railton جاده در Lambeth.

خیابان در جنوب لندن با مته سوراخ اهمیت خاصی در موریس’ زندگی به عنوان آن است که در آن او کمک به ایجاد یک مرکز برای اعضای جامعه سیاه و سفید.

در زندگی کوتاه موریس مشغول به کار خستگی ناپذیر به مبارزه با تعصب و برای ایجاد تغییر معنی دار.

اوایل روز فعالیت

یکی از اولین نمونه از موریس’ فعالیت های رخ داده در سال 1969 زمانی که نیجریه دیپلمات کلمنت Gomwalk مورد حمله قرار گرفت توسط افسران پلیس در Brixton.

باور نمی Gomwalk زمانی که او گفت که او یک دیپلمات پلیس اقدام به ضرب و شتم او را در مقابل جمعیت تماشاچیان.

در حالی که یک روزنامه نگار حساب از روز ادعا کرد که موریس “را از طریق این جمعیت به درگیری” و “تلاش برای جسمی جلوگیری پلیس از ضرب و شتم نیجریه” موریس گزارش بعد اظهار داشت که او در صحنه می رسند تا Gomwalk قبلا گرفته شده توسط پلیس.


اما موریس دریافت وحشیانه درمان از پلیس گرفته به بازداشت پلیس مجبور به نوار غزه و تهدید به تجاوز.

در مقاله “پیدا زیتون موریس در بایگانی” منتشر شده در مجله سیاه و سفید دانشمندمحقق و مورخ Tanisha فورد نوشت: در مورد اینکه او چگونه آمد در سراسر یک رونوشت از یک حساب کاربری موریس داد در مورد تجربه خود را در سال 1970 “مدت کوتاهی پس از او مورد تعرض وحشیانه و تهدید به تجاوز به عنف توسط پلیس لندن”.

“این روشن اشکال sexualised ترور زنان رنج می برد در دست اجرای قانون و به چالش کشیده سیاه masculinist فریم از خشونت پلیس,” فورد اعلام کرد.

در فرهنگ لغت آکسفورد از ملی, بیوگرافی آن آمده است که موریس بود به اتهام “حمله به پلیس تهدید رفتار و در اختیار داشتن سلاح های خطرناک”. 17-year-old جریمه شد £10 و با توجه به مدت سه ماه به حالت تعلیق حکم به مدت دو سال.

حمل و صدای او به 1970s

پس او خشونت درمان در دست افسران پلیس موریس در ادامه مبارزات انتخاباتی خود را برای مبارزه با نژادپرستی نظاممند در انگلستان پیوستن به انگلیسی, پلنگ سیاه جنبش در سال 1968 و در حال رفتن به تبدیل شدن به یک عضو موسس Brixton سیاه زنان گروه در سال 1974 یکی از اولین شبکه های برای زنان در بریتانیا.

او همچنین عضو موسس سازمان زنان آفریقایی و آسیایی تبار در علاوه بر این به ادامه فعالیت در منچستر در حالی که برای تحصیل در رشته علوم اجتماعی, بین 1975 و 1978.

در به خاطر سپردن زیتون جمعییک وبلاگ اختصاص داده شده به بالا بردن سطح آگاهی از موریس’ زندگی در آن می گوید که او “مبارزه برای دسترسی به آموزش و پرورش مناسب و معقول در شرایط زندگی برای جوامع و مبارزه علیه دولت و پلیس سرکوب”.

“با وجود مرگ در سنین جوانی او قدرت مردم که زندگی می کردند و در اطراف او” وبلاگ متحده است.

در سال 1973 موریس و همکار فعال لیز اوبی چمباتمه در یک ساختمان واقع در 121 Railton جاده در Brixton در جاده به تصویر کشیده شده امروز در گوگل دودل.

ساختمان تبدیل به یک مرکز برای فعالیت های سیاسی و جامعه جلسات علاوه بر ارائه یک جامعه کتابفروشی به نام Sabarr کتابفروشی.

برابری جنسیتی و حقوق زنان خیریه فاوست جامعه توضیح می دهد که تاثیر موریس ” چمباتمه تا به حال بیان کرد که “با توجه به [آزادی های مدنی مبارز] Darcus هاو biographers رابین Bunce و پل, زمینه, زیتون بود که تبدیل چمباتمه به یک فرم هنری”.

“در افتخار است که مجموعه ای از مهارت های زیتون است عکس پوسته پوسته شدن دیوار یک خانه در مقابل پوشش از مالکان متصرف’ Handbook,” خیریه می افزاید.

در سال 1978 موریس بیمار شد در حالی که در خارج از کشور در اسپانیا. پس از بازگشت به انگلستان او مبتلا به لنفوم غیر هوچکین یک سرطان نادر است که توسعه در سیستم لنفاوی.

زیر ناموفق, درمان, درگذشت موریس در سنت توماس بیمارستان در Lambeth در 12 جولای سال 1979 هنگامی که او 27.

او میراث

در سال 2015 موریس انتخاب شد به نظر می رسد در Brixton پوند ارز مورد استفاده صرفا در Brixton در کنار پوند استرلینگ برای حمایت از کسب و کار محلی.

چهار سال قبل زیتون موریس یادبود جایزه تاسیس شد به ارائه خزانه داری برای زن جوان سیاه و فعالان به نام بعد از “یکی از این کشور حقوق مدنی قهرمانان”.

در سال 1986 و هفت سال پس از مرگ او Lambeth شورای منتخب به نام یکی از ساختمان آن پس از او.

زیتون موریس خانه که واقع در Brixton هیل جاده است که با توجه به تخریب و redeveloped به عنوان بخشی از Lambeth شوراها را در “شهر جدید سالن” پروژه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات