آن را بیش از حد خوب درست باشد. آخر هفته گذشته را در اوپک+ جلسه تصمیم گیری در زمان ثبت به گسترش عمیق خروجی کاهش است که تا به حال متوقف چشمگیر, اسلاید در, قیمت — و اعضا حتی توافق به رعایت آنها است. زمان بندی کامل بود. معامله را به نفت از جاری شدن سیل در بازار اجازه می دهد زمان تقاضا برای بازیابی به عنوان اقتصادهای سراسر جهان آتش تا پس از سخت گیرانه coronavirus مستندات.

در عین حال قیمت نفت نیست دوره نقاهت به عنوان خریداران امیدوار بود. بله وجود دارد ایجاد توازن عرضه و تقاضا در اینده نزدیک, اما مصرف نشده برداشت کاملا تا آنجا که آنها امیدوار آن را در حال حاضر.

یک رالی که به طور خلاصه در زمان وست تگزاس اینترمدیت بالاتر از 40 دلار در هر بشکه در هفته اول ماه ژوئن است fizzled از عنوان سرخوشی از خروج از مستند است که جایگزین واقعیت زندگی با این ویروس. در سراسر جهان آن را روشن است که بازگشت به کار و بازی متوقف خواهد شد. در ایالات متحده وجود دارد در حال حاضر ترس احیای Covid-19 عفونت در برخی از مکان ها می تواند نیروی واژگونی reopenings. و جدید بارگیری در این هفته داده ها نشان می دهد سطوح موجودی در انبارهای آمریکا.

قرار نبود به این راه. خروجی کاهش شد به معنای شروع به تخلیه موجودی انبار در حالی که بازگشایی فروشگاه ها و کارخانجات و کسب و کار و افزایش تقاضا است. به جای همه چیز به نظر می رسد به رفتن در جهت مخالف است.

بیایید شروع با یک دیدگاه گسترده ای. وزارت اطلاعات انرژی ایالات متحده را در چشم انداز تقاضای جهانی نفت در حال تبدیل شدن بیشتر بدبین. آخرین پیش بینی منتشر شده در اوایل این ماه نشان می دهد تقاضا باقی مانده تقریبا 4.5 میلیون بشکه در روز یا 4.5 درصد زیر سطح سال گذشته در سه ماهه چهارم. که دو بار از دست دادن آن را گیراندم ماه گذشته.

بیشتر به طور خاص در آمریکا بهبود در تقاضای نفت از اعماق تخریب دیده می شود در مارس متزلزل است. تحویل تمام سوخت از مخازن ذخیره سازی باقی می ماند و 20 درصد کمتر از سال قبل سطح در چهار هفته به طور متوسط بر اساس. وانت بنزین تقاضا به عنوان برخی از مردم بازگشت به کار, اما دوری حمل و نقل عمومی به زمین را متوقف کند و باقی می ماند پایین در سال در سال در حدود 20٪. سوخت جت است که هنوز هم بیش از 60 ٪ کاهش در تقطیر سوخت تقاضا برای نفت در حال بزرگتر شدن است و نه کوچکتر.

امکان تمدید مستندات اگر وجود دارد به موج دوم عفونت می تواند به سرعت ارسال و بازیابی به معکوس.

حال بیایید نگاهی به حمل و نقل که در ترکیب حساب برای 56 درصد از نفت استفاده در سراسر جهان است. قطعا وجود دارد هیچ نشانه ای از یک V-شکل بازیابی در پرواز دیدم که بزرگترین سقوط به عنوان مرز بسته شد و هواپیما شدند مبتنی است. اگر چه در سراسر جهان پروازهای تجاری نظارت FlightRadar24 افزایش یافته است 54% از کم نقطه در اواسط ماه مارس آنها باقی می ماند بیش از 60 درصد کمتر از سطوح دیده می شود در اوایل ژانویه.

در حالی که برخی از شرکت های هواپیمایی در اروپا شروع به دوباره فعال کردن مسیرهای پر مرز دهانه هنوز حداقل دو هفته دور. در انگلیس در قرنطینه مورد نیاز برای ورود مسافران به احتمال زیاد با محدود کردن خود را به بالا از کرسی های موجود.

خصوصی, اتومبیل, استفاده, است افزایش, به عنوان مردم به دنبال حفظ فاصله خود از یکدیگر است. اما آن اتفاق می افتد در یک محیط گسترده تر از تا حد زیادی کاهش تحرک. حتی به عنوان محدودیت ها کاسته بسیاری از شرکت ها تنها استقبال از درصد کمی از کارکنان خود را به عقب به احترام اجتماعی فاصله گرفته است. بسیاری از مردم که می توانید از خانه کار ادامه به انجام این کار.

این ترجمه را به یک بسیار باریک ترقی در رانندگی به عنوان نشان داده شده در نزدیکی زمان واقعی آمار از Tomtom ترافیک شاخص. حتی در چین که در آن برخی از ترافیک نه تنها بازگشت اما بیش از پیش همه گیر سطح است که تراکم محدود است در هر دو زمان و فضا است.

در جای دیگر در آسیا تصویر مخلوط است. ترافیک داده ها را برای ژاپن و تایوان نشان می دهد تراکم هرگز کاسته و به میزان آن را در جای دیگر. جاده ها در تایپه تقریبا به عنوان شلوغ در حال حاضر به عنوان آنها در سال گذشته در حالی که ازدحام در توکیو به پایین است که توسط حدود 40 درصد است. اما جاده ها باقی می ماند آرام در کوالالامپور و سنگاپور و مانیل که در آن وسایل نقلیه تنها در آغاز به خیابان بازگشت.

در اروپا ظهور از مستند است که در انعکاس آهسته چشم انداز مثبت در سطح تراکم در آن خیابان های شهرستان. اوج رفت و آمد صبح بار سفر هنوز حدود 65 درصد کاهش به طور متوسط از یک سال پیش در لندن و میلان اما در اوایل ماه آوریل به آنها داده شده بود را تقریبا 90%. بهبود آغاز شده است اما با بسیاری از مردم در انتخاب یا خواسته شده توسط کارفرمایان خود را برای ادامه کار از خانه و ترقی است به احتمال زیاد کند. کمبود امکانات پارکینگ در شهرهای اروپایی احتمالا خواهد شد همچنین مانع افزایش استفاده از اتومبیل مانند یک دیده می شود در چین است.

ایالات متحده بیشتر است هنوز. در نیویورک و سان فرانسیسکو جاده گرفتگی در ساعت 8 صبح است و هنوز هم در حدود 80 درصد از سال پیش سطح و در هفته ششم.

برای کسانی که امیدوار است که سریع V شکل بهبود در تقاضا برای نفت کمک خواهد کرد خار قیمت نفت بالاتر داده به نظر نمی رسد بسیار دلگرم کننده است. هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن قبل از اینکه ما به هر چیزی شبیه به حالت عادی.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

جولیان لی نفت برای استراتژیست بلومبرگ. قبلا او به عنوان یک تحلیلگر ارشد در مرکز مطالعات جهانی انرژی.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات