هیچ کس فکر SpaceX خواهد ضرب و شتم بوئینگ. Elon Musk اثبات آنها اشتباه است.

هیچ کس فکر ایلان SpaceX همیشه ضرب و شتم بوئینگ به فضا است. برخی از اعضای کنگره حتی فکر کرده اید که چرا ناسا خواهد زحمت اعطای قرارداد به دو شرکت برای ساخت کپسول ها به پرواز فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی تحت NASA Commercial Crew Program. فقط اجازه دهید بوئینگ آن را انجام دهد.

اما از همه ظاهر SpaceX برنده این رقابت است. چهارشنبه اندازی SpaceX خدمه کپسول اژدها با فضانوردان روی نه تنها اولین crewed پرتاب به مدار توسط یک شرکت خصوصی بلکه ناراحت عمده در نوع جدیدی از مسابقه فضایی. در طول عصر آپولو ناسا رانده شد به ماه توسط یک جنگ سرد مسابقه فضایی با شوروی اما امروز شرکت های reprising نقش سازمان ملل در مسابقات است که ناسا امیدوار است کمک خواهد کرد که آن را پس گرفتن برخی از دستاورد دوران گذشته است.

با فرض راه اندازی یک موفقیت است آن را علامت پایان دوران که در آن تنها متعلق به دولت فضاپیما به دست آورد از جمله شاهکارهای و نشان دهنده یک گام عمده در خصوصی سازی از فضا. که SpaceX در حال ساخت است که انتقال و بوئینگ بر دراماتیک طبیعت را تغییر دهید.

عموم شرکت های تطهیر هر گونه تنش است. اما رقابت افزایش یافته تلخ در طول سال به خصوص به عنوان SpaceX رفت از یک مرد ثروتمند حماقت هیچ کس در زمان به طور جدی به disrupter که تبدیل صنعت هوافضا.

در آغاز SpaceX شد تا حد زیادی رد به عنوان یک شوت که هرگز رسیدن به آنجا. “یک صنعت کهنه به من گفت,” شما می دانید که راکت خود را در کنار هم قرار دارند با باندهای لاستیکی و موم مهر و موم’ ” یاد می آورد لری Garver یک معاون سابق ناسا مدیر تحت فشار قرار دادند که آژانس به برون سپاری انسان spaceflight به بخش خصوصی است. “این واقعی نیست. آن را نمی خواهد پرواز.’ “

زمانی که این قرارداد برای تجاری خدمه برنامه اهدا شد در سال 2014 بوئینگ دریافت سهم کمی بیش از 60 درصد از $6.8 میلیارد ناسا تعلق می گیرد, گرفتن $4.2 میلیارد دلار در مقایسه با $2.6 میلیارد SpaceX برای دریافت همان مقدار کار.

شاید که قابل فهم بود. SpaceX در نظر گرفته شد مخاطره آمیز شرط بندی یک کارت وحشی که بی صبری و عجول و بی پروا در آغوش عدم برخورد با آژانس را بیشتر محافظه کار خم شده است. مدیران ارشد خواست SpaceX کارکنان به “پر حرف” به بی اعتنایی سنتی زنجیره ای از فرمان یک صفت مندرج توسط مشک ساخته شده است که به نظر می رسد مانند یک نوجوان باغی در مقایسه با بوئینگ پدر از صنعت هوافضا.

“تپه و صنعت و بسیاری از رهبری در ناسا فکر پاسخ دادن پول به بوئینگ و اجازه دهید آنها را آن را انجام دهد” Garver گفت. “تغییر سخت است در یک بوروکراسی. و آیزنهاور آن را به حال حق با نظامی های صنعتی پایه — آنها در حال رفتن به اجازه دهید آن را به راحتی. و انسان spaceflight جام مقدس.”

اما زمانی که آن را آمد به وظیفه پرواز فضانوردان, SpaceX شاید تا به حال یک لبه. از سال 2012 شده است پرواز حمل بار و تجهیزات به ایستگاه فضایی به آن مقدار زیادی از عمل در عمل بالا بردن فضاپیما به مدار و داشتن آنها را به ملاقات و حوض ایستگاه. آن موشک فالکون 9 در حال حاضر بسیاری از میراث پرواز ماموریت نه فقط برای ناسا اما برای بخش تجاری.

همچنین شاید بهتر مناسب برای انجام تحت محدودیت های سفت و سخت از ناسا “شرکت-قیمت ثابت” قرارداد یکی که نیروهای پیمانکاران کارآمد باشد. که مدت طولانی است که یکی از SpaceX علائم تجاری; آن reuses نه تنها آن راکت اما در روزهای اولیه آن repurposed انواع مواد حتی یک 125,000-گالن نیتروژن مایع مخزن است که یک کارمند در بر داشت اوراق در کهنه و رها کیپ کاناورال راه اندازی سایت.

“ما تا به حال به سوپر پاره پاره” مشک یک بار گفت: واشنگتن پست. “اگر ما آن را استاندارد راه ما را از پول را اجرا کنید. برای سال های بسیاری از ما هفته به هفته در جریان نقدی در عرض چند هفته از در حال اجرا از پول است. آن را قطعا ایجاد یک ذهن-مجموعه ای از هوشمند صرف. بود تکه تکه و یا می میرند: کسانی که ما دو گزینه. خرید ضایعات قطعات رفع آنها را کار می کنند.”

بوئینگ در مقابل استفاده شد هزینه به علاوه قرارداد اغلب استفاده می شود در برنامه های دولت مانند آن را در فضا راه اندازی سیستم موشک اجازه داده است که برای بیشتر هزینه ها و دیگر جدول زمانی.

هنوز هم ساخت یک فضاپیما طراحی شده برای پرواز انسان است که یک چالش بزرگ و هر دو شرکت دچار موانع و تاخیر آن را به عقب رانده اصلی راه اندازی تاریخ از 2017. SpaceX به حال دو موشک فالکون 9 منفجر شود و این تلاش با چتر نجات که سیستم را کند می کند فضاپیما را به عنوان آن مگس بازگشت به زمین است. سال گذشته آن اژدها کپسول به طور کامل نابود شد در طول یک تست از آن اورژانس سقط سیستم. پس از آن, اما, SpaceX کشف علل ریشه همه مشکلات و رفع آنها ناسا می گوید.

بوئینگ در ضمن همچنان به مبارزه است. در اواخر سال گذشته آن پرواز آزمایشی و بدون هر گونه فضانوردان پردازنده آن Starliner فضاپیمای رفت و رسیدگی از لحظه ای که آن را به مدار. این فضاپیما پردازنده کامپیوتر خاموش شد 11 ساعت ساخت خودمختار فضاپیما فکر می کنم آن را در بخش های مختلف از ماموریت. کنترل بر روی زمین تا به حال مشکل در برقراری ارتباط با آن است.

بعد این شرکت کشف یکی دیگر از نرم افزار های قطعی یکی که تحت تاثیر جدایی از خدمه ماژول از خدمات ماژول. به عنوان یک نتیجه بوئینگ دوباره پرواز تست ماموریت پرواز آن را می گوید احتمالا اتفاق می افتد نسبت به پایان سال این معنی در اولین اجرای خود را با خدمه نمی افتد تا 2021.

در داخل شرکت مقامات خجالت شکست — کمی دیگر از اخبار بد که به دنبال تصادفات منجر به مرگ دو 737 Max هواپیما. آن همچنین باعث برگشت نقش. بوئینگ پس از آن که شریک قابل اعتماد بود و در حال حاضر تحت تمدید موشکافی توسط ناسا, گفت که آن را به حال شده است سهل انگاری در نظارت آن شرکت است.

ناسا همچنین گفت که در ابتدا پس از دادن بوئینگ یک پاس آژانس را کامل انجام بررسی ایمنی این شرکت به عنوان آن را با SpaceX پس از مشک دیده می شد در نظر گرفتن یک پف از ماری جوانا در یک پادکست جریان بر روی اینترنت.

یک مقام صنعت گفت: مدیران در داخل بوئینگ “را قبول نمی کند” SpaceX در پرواز است مردم ، “مردم اذیت Elon — چگونه به این پسر که سیگار قابلمه ضرب و شتم ما ؟” گفت: این مقام که صحبت در خواست نامش فاش نشود چرا که فرد مجاز به صحبت های عمومی. “ما بسیاری از humble pie برای غذا خوردن در اینجا.”

مشک یک بار به این پست که SpaceX قادر به افزایش به دلیل بزرگ هوافضا شرکت نمی کنم و در این امر تا کنون به هر مقدار.

“آنها پیچ خود را زیرا آنها فقط متکبر و از خود راضی,” او گفت:. “نگاه بوئینگ نیست و خارج شدن از رختخواب برای کمتر از $1 میلیارد.”

بوئینگ پاسخ بود فقط به عنوان مبارز: “در نوبه خود از قرن 21 قبل از مشک وارد فضای کسب و کار, بوئینگ, ساخت ایستگاه بین المللی فضایی با ناسا که در آن ما را نگه داشته ام فضانوردان امن و به طور مداوم در مدار. … در حالی که دیگران در مورد بحث آرمان و امید ما در واقع چیزهایی که در فضا و ارائه خواهد شد در تعهد ما به امریکا سفر به مریخ است. این چیزی است که ما خارج شدن از رختخواب.”

پروازها به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی را ندارد و تنها جایی که در آن مشک در زمان بوئینگ. در سال 2014 او همچنین در ایران راه اندازی داد این سرمایه گذاری مشترک از بوئینگ و لاکهید مارتین که تا به حال برگزار مجازی انحصار در پنتاگون راه اندازی قرارداد برای نزدیک به یک دهه.

مشک شکایت نیروی هوایی برای حق به رقابت برای قراردادهای یک حرکت خطرناک که اذیت برخی در پنتاگون. مشک نیز ساخته شده تعفن بیش از این واقعیت است که آلا با استفاده از یک موتور موشک ساخته شده توسط روسیه است.

“لاکهید و بوئینگ استفاده می شود به سر در شرکت های جدید و آنها قطعا سعی کردم به پایکوبی در ما,” او گفت: در آن زمان. “من فکر می کنم ما باید یک شات در غالب. اما ما قطعا کوچک و کوبنده در برابر غول.”

اخیرا بوئینگ و SpaceX sparred بیش از تجاری خدمه برنامه هنگامی که یک بازرس کل ناسا گزارش نشان داد که میانگین هزینه بوئینگ Starliner خواهد بود 90 میلیون دلار در هر فضانورد در مقایسه با 55 میلیون دلار یک صندلی در SpaceX اژدها.

بوئینگ عقب رانده سخت در برابر این گزارش گفت: “این یک واقعیت است که رقیب ما دریافت یک قرارداد سال قبل از آن به منظور توسعه یک محموله خودرو که بعد از آن در خدمت به عنوان پایه ای برای خدمه خود را ارائه. بوئینگ همه توسعه تحت تجاری خدمه قرارداد تحت تر و فشرده تر برنامه است.”

اخیرا هنگامی که ناسا اعلام کرد آن را اهدا کرده بود یک قرارداد برای $1.79 میلیارد به Aerojet Rocketdyne برای 18 RS-25 موتورهای هسته مرحله از فضایی عظیم راه اندازی سیستم موشک بوئینگ در حال ساخت برای ناسا مشک تاسف هزینه.

“SLS باعث می شود من احساس غم” او هنوز توییتی.

ماه گذشته SpaceX بریده پیروزی دیگری بود که آن را به انتخاب میان سه شرکت اعطا اولیه قرارداد به منظور توسعه یک فضاپیما به زمین فضانوردان بر روی ماه.

بوئینگ بود و در میان آنها نیست.

اما زمانی که بوئینگ Starliner دچار مشکل شد و پس از آن به فضا در اواخر سال گذشته مشک تن شد به طور قابل توجهی متفاوت است. داشتن رنج می برد از طریق چندین شکست در ماموریت وی افزود لمس همدلی است.

“مدار سخت است” او هنوز توییتی. “بهترین آرزوها برای فرود & سریع بازیابی به ماموریت بعدی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>