بیش از 50 سال آینده یا بیشتر شرکت کفش تعقیب آینده جهش رو به جلو برای کمک به افزایش انسان قابلیت با پیشرفت — بسیاری از آنها را به سرعت کپی شده توسط رقبا — و اندکی اختلاف. پیشرفت هر دو ثابت و جشن گرفته می شود.

در ماه ژانویه سال 2016 کنیا ماراتون Eliud Kipchoge آزمایش یک کفش جدید خود که به عنوان نایک زوم Vaporfly نخبگان. یک خط مستقیم از پیشرفت نمیدانستند میدانی و جهان شد و در مورد برای تبدیل شدن به دندانه دار و پیچیده است.

این Vaporfly سری و Alphafly سری آن begot شکست موانع. آن را برانگیخت ، آن را وادار به واکنش هفته گذشته از دو و میدانی حاکم بدن ماه پس از Kipchoge عینک یک نمونه جفت از درجه زوم Alphafly بعدی% به عنوان نخستین فرد برای اجرای یک ماراتن در کمتر از دو ساعت. نایک تماس Kipchoge “جوهر پیشرفت است.” کفش خود نوشت: آفریقای جنوبی ورزشی دانشمند راس تاکر, “مختل معنای در حال اجرا است.”

وقتی که می آید به تکنولوژی در تجهیزات ورزشی است که در آن خط کشیده شده بین مورد ستایش قرار داد و مضر است ؟ دیگر ورزش ها سعی کرده اند برای پاسخ به این سوال برای سال. شنا ممنوع برخی از مواد مناسب پس از ثبت کاهش یافت و در نرخ هشدار دهنده در سال 2008 و 2009. گلف است دست و پنجه نرم کردن با اثرات آرامی تنظیم پیشرفت های توپ و باشگاه است. دوچرخه سواری به طور مداوم در جنگ با خود را بیش از آنچه که دو چرخ باید قادر خواهید بود برای به انجام رساندن.

فاصله در حال اجرا آهسته بود برای تحقق بخشیدن به آن مواجه است ، ورزش قدرت موفق به نمایش در حال اجرا کفش به عنوان یک قطعه از تجهیزات است. آنها تنظیم کفش به عنوان اگر آنها گاهی به جای یک racecar یا یک راکت تنیس یا یک جفت اسکی آلپاین. هنگامی که آنها در نهایت در عمل آن را مانند آنها قرار دادن خمیر دندان در لوله.

“اگر شما می خواستم برای قرار دادن همه در همان خط شروع شما می توانید نیاز مردم به اجرا با پا برهنه خود را, گفت:” Damino Zanotto های پوشیدنی رباتیک سیستم آزمایشگاه در Stevens Institute of Technology in Hoboken, N. J. “که معنا ندارد. وجود دارد نه منفی یا بد فن آوری است. وجود دارد نیاز به مقررات و حذف مقررات است.”

جهانی دو و میدانی, دو و میدانی حاکم بر بدن که قبلا شناخته شده به عنوان IAAF منتشر شد مقررات در هفته گذشته با هدف مهار اثرات فن آوری های پیشرفته. منتقدان از جمله رقیب شرکت کفش مدیران آن را به نام سازش که آمد خیلی دیر catered بیش از حد به نایک ارائه شده بی اثر استانداردها و ارائه سردرگمی بیشتر از وضوح ماه دور از 2020 توکیو بازی های المپیک است.

“من فکر می کنم به عنوان یک حاکم بدن آنها نیاز به شروع به فکر کردن در مورد کفش به عنوان قطعه ای از تجهیزات” گفت: Shawn Hoy, Saucony معاون رئیس جمهور از جهانی محصول. “این هیچ متفاوت از یک گلف باز باشگاه و یا یک بازیکن تنیس راکت. وجود دارد باید به پارامترهای که در این محصولات ایجاد می شوند در غیر این صورت وجود دارد که در یک مزیت ناعادلانه در کفش.

“با این که هیچ چیز وجود دارد به خصوص عادلانه در مورد نخبگان در حال اجرا است. اگر شما یک نایک دونده شما رو مزیت است که یک Saucony دونده ندارد. اگر شما یک Saucony دونده شما مزایای یک unsponsored دونده نمی کند” Hoy ادامه داد. “اگر شما می توانید در ارتفاع در کنیا که کمی متفاوت تر از بودن قادر به آموزش در پراویدنس, R. I. من فکر می کنم انصاف مکالمه نیز تبدیل به نوع تاسف کناری در کل این چیز. … اما جن از بطری و در حال حاضر ما در حال تلاش برای قرار دادن آن را به عقب. این فقط منجر به یک مکالمه کثیف.”

یک جهش تکنولوژیکی

این Vaporfly پیشرفته ایده های قدیمی و استفاده از آنها را در رمان و تصفیه هماهنگی. آن جاسازی شده در یک فنری کربن-فیبر ورق در میانی که Fila انجام داده بود در اوایل 2000s. آن را با استفاده از جدید کف آلود ماده نایک به نام ZoomX که بهبود آدیداس را افزایش فوم برای اولین بار معرفی شده در سال 2013 است. نایک ساخته شده تنها ضخامت اضافی که مقدار زیادی از شرکت های از جمله در مورد افراطی ترین Hoka — سعی کرده بود.

هیچ یک از کسانی که پیشرفت لگد کردن هر گونه مشکل بیشتر از بارگذاری لاستیک به یک وفل ساز. وجود ندارد یک گلوله نقره ای است که پیشنهاد Vaporfly خواهد به نوبه خود در حال اجرا وارونه و در واقع این تصور که هر کفش پیشرفت می تواند ناراحت ورزشی خارجی بود.

“من فقط واقعا آگاه شد از این کفش ها در اوایل سال 2019 بیشتر یا کمتر از زمانی که جهان در مقیاس بزرگ آگاه شد گفت:” تیم Hutchings یک NBC Sports تحلیلگر است که درگیر در نخبگان ماراتن در حال اجرا برای چند دهه. “حتی پس از آن چند تا به حال هیچ ایده لرزه تغییر در دونده بار که آنها می تواند تولید کند.”

ترکیبی از این عوامل و راه نایک یکپارچه آنها را ساخته و آنها را یک بازی-changer. تحقیقات نشان داد این کفش بهبود اقتصاد در حال اجرا به طور متوسط 4 درصد و به یاد ماندنی در کل. دوندگان که با استفاده از آنها می تواند شکستن رکورد و دونده است که هیچوقت نمی تواند نگه داشتن. شایعات منتشر شده از دوندگان تحت قرارداد با شرکت های دیگر در حال اجرا در بدون مارک Vaporfly کفش.

“سوال در نهایت می شود عرشه انباشته گفت:” علامت کنراد مدیر ورزشی کسب و کار برنامه در فوردهام را Gabelli مدرسه کسب و کار. “آیا این را عرشه انباشته در نظر runners با استفاده از این محصول در دستیابی به ناعادلانه سطح ؟ اگر آن را ندارد, آن را به وضوح خواهد بود غیر اخلاقی مگر اینکه همه به آن دسترسی ندارد.”

چه چیزی باعث Vaporfly سری منحصر به فرد, برخی می گویند این است که این تکنولوژی می تواند نگران کننده حتی اگر هر کس به آن دسترسی دارند. در جامع وبلاگ پست منتشر شده پنج شنبه, تاکر استدلال با مطالعات انجام شده به او بود که حتی اگر هر دونده دسترسی به Vaporfly تکنولوژی و یا چیزی مشابه در یکی دیگر از نام تجاری آن هنوز ایجاد نامتعادل زمین بازی.

برخی از دونده ها با توجه به مطالعات تاکر ذکر شده پاسخ به کفش ” فن آوری به طور موثر تر از نظر بهره وری در حال اجرا و کسانی که پاسخ خوبی را یک مزیت بزرگ بیش از کسانی که نمی کنند. مزیت بسیار استارک تاکر نوشت که دونده که پاسخ نمی دهند به کفش خوب خواهد بود winnowed از رقابتی در حال اجرا در سنین پایین.

“زمانی که تفاوت های ساخته شده توسط فن آوری است بزرگتر از حد نرمال تفاوت بین ورزشکاران و سپس یکپارچگی نتیجه تغییر است” تاکر نوشت.

دنی Orr جدید تعادل مدیر کل برای عملکرد گفت نایک می توانست شفاف تر با IAAF به عنوان آن را توسعه Vaporfly. اما او پیوست و دیگر کارشناسان در قرار دادن تعهد در ورزش بدن حاکم برای ایجاد پارامترهای برای شرکت به نوآوری در.

“خیلی زود ما شاهد نتایج که بی سابقه با آن محصول و ما احساس می کردم که در آن زمان حاکم جهان بدن احتمالا تا به حال این فرصت را به عمل” Orr گفت. “این واقعیت است که آنها نمی پس از سال 2016 چیزی است که ما را در موقعیت امروز.”

گرفتن توجه

در ماه اکتبر گذشته در غیر تحریم نمایشگاه در وین Kipchoge شد اولین فرد برای اجرای یک ماراتن در کمتر از 2 ساعت. او عینک بعدی% یک تکاملی فوق العاده, دلپذیری, نسخه Vaporfly. (بعد Brigid Kosgei خرد 16-year-old زنان رکورد 1 دقیقه و 21 ثانیه در%.) گاردین گزارش داد که بعد از% می تواند افزایش یک دونده بهره وری با 7 تا 8 درصد است. Kipchoge شکست را در یک بسته البته با کمک پیسرز دوندگان وجود دارد صرفا به او فشار همراه است. هنوز هم خیلی از نتیجه گفتمان متمرکز در کفش خود را.

“من نمی دانم اگر ما با داشتن این گفتگو اگر نه برای Kipchoge زیر 2 ساعته در ماراتن” Hoy گفت. “تاپیک فقط شده توجه زیادی را به کفش در عملکرد دونده. که تابیده نور بزرگ در این است.”

در حالی که رقبا تا حد زیادی به فن آوری در Vaporfly این Alphafly نمایندگی مرز جدید. اجزای اختصاصی هستند که منجر به حدس در مورد چندگانه صفحات در میانی و نقش پر زرق و برق airpod ضمیمه شده در زیر تنها.

در Jan. 31 جهانی دو و میدانی عمل در راه است که در سمت چپ چند راضی است. این حکومت که کفش کهنه در رقابت باید “به راحتی در دسترس” برای چهار ماه و نه یک نمونه اولیه است. برای فاصله در حال اجرا کفش در آن قرار داده شده یک ممنوعیت کف ضخیم تر از 40 میلی متر و استفاده از بیش از یک صفحه است.

“این کار ما به تنظیم کل ورزش کفش بازار اما این وظیفه ما برای حفظ تمامیت نخبگان رقابت با تضمین این که کفش پوشیده شده توسط ورزشکاران نخبه در رقابت ارائه نمی دهد هر ناعادلانه کمک و یا مزیت” جهان پهلوانی رئیس جمهور سباستین کو در بیانیه ای گفت. “همانطور که ما وارد المپیک سال ما باور نمی کنیم ما می توانیم رد کفش شده اند که به طور کلی در دسترس برای مدت قابل توجهی از زمان, اما ما می توانید در قرعه کشی یک خط به منع استفاده از کفش که بیشتر از آنچه که در حال حاضر در بازار در حالی که ما بررسی بیشتر است.”

کارشناسان بازدید این تغییرات کافی نیست. کنراد آن را به نام “ممنوعیت جزئی از آینده تکنولوژی است.” Zanotto وجود دارد گفت: قابل اعتماد و دقیق راه برای تست چقدر انرژی یک کفش می توانید ذخیره و بازیابی. قوانین و مقررات باید بر اساس آن, او گفت:, و اندازه گیری ساده است.

“من فکر نمی کنم رفع حداکثر ضخامت یک کفش خواهد حل مسئله” Zanotto گفت. “جدید با قابلیت های شبیه سازی است که ما شما را مشخص تر می شود که به منظور واقعا مطمئن شوید که عملکرد کفش یکنواخت است. تنظیمات اولیه آن هندسی محدودیت های آن را به اندازه کافی نیست.”

از نظر عملی شرکت کفش ناراحت بودند با مقررات جدید مربوط به نمونه های اولیه. هی وجود دارد گفت: هیچ تعریف روشنی از “به آسانی در دسترس است.” Orr گفت: تعادل جدید در حال برنامه ریزی برای انتشار برخی از کفش های پس از بازی های المپیک و در حال حاضر آن را با عجله آنها را به خرده فروشی آوریل برای اطمینان از ورزشکاران خود را می توانید با استفاده از آنها طرح میتوانست به فروش و بازاریابی در نظر دارد.

“بزرگترین نگرانی ما این است که هیچ کس گوشی را برداشت و پرسید: چیزی که ما فکر یا شامل ما را در تصمیم گیری روند” Orr گفت. “که نه فقط ما. آن را از بقیه محصولات ورزشی شرکت به جز شاید یکی.”

Orr نمی گویند آن است که یک شرکت نایک. هفته گذشته نایک ارائه یک نسخه محدود از درجه زوم Alphafly بعدی% به مردم است. این قانونی جهانی دو و میدانی’ مقررات جدید بود و 39.5 میلی متر تنها. “وجود دارد بسیاری از زمزمه” جهانی دو و میدانی مشورت نایک قبل از آنها خود را منتشر مقررات Orr گفت. (در بیانیه هفته گذشته به نگهبان جهان دو و میدانی محروم انجام این کار است.)

“آنچه ما نمی از جهان دو و میدانی است که هر نشانه ای که آن تصمیم گیری شد و بر اساس علم” Orr گفت. “آنها به نظر می رسید بر اساس یک رقابتی محصول است که با این اعداد دقیقا و این که چگونه تصمیم گیری ساخته شده بودند و در مقابل چیزی است که واقعا مبتنی بر علم.”

نایک نقش محوری در حماسه به تقویت مسائل مربوط به فن آوری های جدید.

“به صداقت بود و ما آن را انجام داده و [Saucony دونده] جارد بخش اجرای یک زیر-2 ساعت ماراتن من نمی دانم — من فکر نمی کنم ما با داشتن این گفتگو گفت:” Hoy استفاده می شود که کار را برای نایک. “وجود دارد این است که نایک بزرگ است. آنها کردم عظیم پایدار از دونده. و در نتیجه آن احساس ناعادلانه است. من همین حالا مشترک است. من فکر نمی کنم شما به رقابت بپردازند و پس از آن اگر شما نتیجه را دوست ندارد شما می گویند که فقط نبود عادلانه است.’ که چگونه رقابت می کند.”

از آن خواهد شد به احتمال زیاد یک ماده از زمان قبل از جهش بعدی به جلو قبل از بعدی بحث برانگیز کفش برانگیخته مشابه مکالمه. چگونه نوآوری تاثیر می گذارد رقابت است و آنچه مهم به طرفداران اما آنچه را نگه می دارد رقابت شناور است در حال اجرا در صنعت کفش است که نیاز به فروش ایده بزرگ بعدی. نوآوری در برخی از چشم ها ممکن است درهم و برهم کردن رقابت است. آن هم چیزی است که نگه می دارد صنعت زنده و در نتیجه آن است که هر دو لازم و اجتناب ناپذیر است.

“من باور نمی کنم فاصله بین آنچه نایک ایجاد کرده است در این فضا و در مقابل آنچه که ما قادر به ایجاد بسیار مهم است” Hoy گفت. “امید من این است که بازی های المپیک چهار سال از هم اکنون شاید ما که در وسط مورد گفتگو در مورد آنچه باور نکردنی محصول ما ساخته شده است و چگونه آن را ساخته شده از دوندگان بهتر است. که چیزی است که شما را نگه می دارد در حال حرکت رو به جلو است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات