Oswaldo ریواس ایسنا

یک کارگر آماده یک رول کاغذ قبل از اجرای پرس در La Prensa روزنامه چاپ گیاه در ماناگوآ نیکاراگوئه روز جمعه.

ماناگوآ نیکاراگوئه — نیکاراگوئه مقامات خود را برداشته 18 ماه محاصره از روزنامه به این کشور شناخته شده روزانه, La Prensa یک محدودیت است که تهدید کرده بود به خفه انتشار و خروج از کشور با هیچ روزنامه ها.

“این روزنامه شده است آزاد!” خواندن این تیتر در چهار صفحه با یک عکس از آن مدیر Jaime Chamorro در مقابل عظیم رول کاغذ روزنامه.

La Prensa ویراستاران بود اعتراض کردند که روزنامه و دیگر وارداتی تامین شده بود برگزار شد تا در گمرک در اقدامی تلافی جویانه برای پوشش خود را از تظاهرات ضد دولتی در سال 2018 است. بیش از 326 نفر کشته شدند در این تظاهرات بسیاری در دست پلیس, با توجه به سازمان های حقوق بشر.

پس از اعتراض رئیس جمهور دانیل اورتگا دولت به رهبری یکی از شدید ترین سرکوب رسانه های مستقل در نیمکره, خوش آمدید, اخبار سازمان ها و زندانی کردن خبرنگاران. نمرات از روزنامه نگاران رفته به تبعید.

روز جمعه مقامات منتشر شد این روزنامه بدون توضیح. یک سخنگوی دولت پاسخ نمی دهند به یک پیام به دنبال نظر.

“ما در حال رفتن به دریافت پرس نورد دوباره” Chamorro گفت: به عنوان رول کاغذ وارد La Prensa.

او به خبرنگاران گفت که اسقف اعظم Waldemar استانیسلاو Sommertag های پاپ پیک — یا سفیر مقدس — به نیکاراگوئه تا به حال نام او را با این خبر که اداره گمرک تصمیم گرفته بود به دست بر روی کاغذ است. Sommertag به واسطه مذاکرات بین مخالفان و دولت است.

“من نمی دانم که چرا من نمی دانم آنچه که نقل مکان کرد ریاست جمهوری” Chamorro گفت. او گفت که او تا به حال گفته شده که این تصمیم از روزاریو موریلو, اورتگا است که معاون رئیس جمهور است.

Inti Ocon

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

Jaime Chamorro, راست, مدیر La Prensa روزنامه و سردبیر ادواردو Enríquez ترک اسکله بارگیری پس از دریافت رول کاغذ در روزنامه چاپ گیاه.

La Prensa یکی از مهمترین طبقه روزنامه ها در آمریکای لاتین است. در سال 1978 سردبیر آن پدرو Joaquin Chamorro شد در داغستان ماناگوآ جرقه انقلاب آورده است که جناح چپ Sandinista چریک به قدرت است. این مقاله در ادامه برای تبدیل شدن به یک منتقد برجسته از Sandinistas و رهبر خود ارتگا منجر شد که تا سال 1990. بازگشت او به ریاست جمهوری در سال 2007 مجددا انتخاب شده است دو بار.

فلج عدم روزنامه La Prensa صاحبان را کاهش کاغذ از 36 به هشت صفحه و چاپ آن بر روی کاغذ معمولی — یک حرکت است که افزایش هزینه های خود را با 30 درصد با توجه به Chamorro.

در ژانویه 2019 در روزنامه منتشر شده یک نسخه که صفحه خالی بود به جز یک سوال: آیا شما تصور زندگی بدون اطلاعات ؟

یکی دیگر از عمده روزنامه El Nuevo Diario تعطیل پاییز گذشته پس از شکایت که دولت مسدود شده بود آن واردات کاغذ روزنامه.

Michael G. Kozak ایالات متحده معاون امور خارجه در امور آمریکای لاتین در توئیتر خود نوشت: “طولانی سر رسیده تصمیم به انتشار @laprensa را کاغذ و جوهر از نیکاراگوئه و رسوم یک گام در مسیر درست است.” او افزود که اورتگا باید بازگشت اموال مصادره شده از دیگر مستقل رسانه ها از جمله سایت خبری Confidencial و کابل تلویزیون ایستگاه 100% Noticias.

حتی با ترمیم La Prensa این روزنامه از عرضه 94 ساله است که روزانه در حال مبارزه برای زنده ماندن. نیکاراگوئه اقتصاد سقوط به رکود اقتصادی پس از بحران سیاسی در سال 2018 های پیچیده روزنامه ،

“ما newsroom تا به حال 100 روزنامه نگاران در مارس سال 2018 است. در حال حاضر ما باید 25 کار در دو روزنامه ما تولید گفت:” سردبیر ادواردو Enríquez با اشاره به La Prensa و تلخیص Hoy.

ادامه مطلب

نیکاراگوئه را ارتگا است خفه La Prensa یکی از آمریکای لاتین ترین طبقه مقالات

جاسوسان و آزار و تهدید به مرگ: جنگ با نیکاراگوئه را در کلیسای کاتولیک

با روزنامه نگاران زندانی و فعالان پنهان نیکاراگوئه وارد یک ” حکومت از ترس ،

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im