NFL به پیشنهاد تیم می تواند به بهبود پیش نویس موقعیت استخدام اقلیت مربی یا GM

این اندازه گیری در نظر گرفته شده توسط لیگ زیر مربیگری شلیک-و-استخدام چرخه که در آن تنها یک اقلیت سر مربی ران ریورا توسط واشینگتن ردسکینز, استخدام شد. چهار نفر از 32 تیم NFL در حال حاضر اقلیت سر مربیان: ریورا در واشنگتن مایک Tomlin با Pittsburgh Steelers آنتونی لین با لس آنجلس شارژر و برایان فلورس با میامی دلفین ها.

برخی از ناظران به خصوص نگران است که Kansas City Chiefs توهین آمیز هماهنگ کننده اریک Bieniemy تصویب شد بیش از برای سر مربیگری جای خالی پس از کمک به هماهنگ جرم که انجام شده این ستاد به یک سوپر باول عنوان.

لیگ تا به حال هیچ اظهار نظر عمومی جمعه در مورد این پیشنهاد. NFL رهبران در ملاقات مارس در ایندیاناپولیس با نمایندگان فریتز Pollard داد که تنوع گروه است که با این نسخهها کار از نزدیک با NFL در آن اقلیت شیوه های استخدام و دیگران آگاه در مورد لیگ تنوع استخدام. اما با توجه به کوروش مهری گروه co-founder, NFL نشده بود گفت: Fritz Pollard داد در مورد جزئیات این پیشنهاد.

“این یک دلیل برای امید زیادی به این دلیل که ستاره ها در تراز وسط قرار دارد برای برخی از گام های مثبت رو به جلو” مهری گفت: در یک مصاحبه تلفنی. “من فکر می کنم بسیاری از چیزهای خوب می رویم به اتفاق می افتد.”

فریتز Pollard داد در حال حاضر رهبری سابق NFL مدیر کل راد گور گفت: در ماه ژانویه که لیگ مورد نیاز را ملموس مراحل رسیدگی به این موضوع است.

“ما در یک نبرد برای عدالت اجتماعی” این گروه گفت: پس از آن در یک بیانیه نوشته شده است. “سیستم فعلی از استخدام و ارتقای استعداد به سطوح بالاتر NFL مدیریت یک سیستم ناقص است. ما نمی توانیم انتظار انصاف اگر کسب و کار باقی می ماند وضعیت موجود. تمرکز ما باید تغییر از شمارش سمبل پیروزی در هر سال به تماس به صورت قابل طرح است که حمایت از توسعه پایدار است.”

دو تیم NFL باید اقلیت به طور کلی مدیران دلفین ها’ کریس Grier و کلیولند براونز’ اندرو بری.

“به وضوح ما که در آن ما می خواهیم به در این سطح” NFL کمیسر راجر Goodell گفت: در ماه ژانویه در میامی در خود سالانه سوپر باول هفته state-of-the-لیگ آدرس و کنفرانس خبری. “ما مقدار زیادی از کار است که رفته است به نه تنها رونی حکومت اما ما سیاست های کلی. روشن است که ما نیاز به تغییر و انجام کاری متفاوت است. وجود دارد هیچ دلیلی برای انتظار ما در حال رفتن به یک نتیجه ای متفاوت در سال آینده بدون این نوع تغییرات است.”

قبلی NFL طرح که با تمرکز بر حصول اطمینان از فرصت ها برای اقلیت نامزدها. تحت رونی حکومت — به نام دیر استیلرز صاحب دن رونی, رئیس سابق این لیگ در محل کار تنوع کمیته — هر NFL حق رای دادن با سر مربیگری استخدام باید مصاحبه حداقل یک اقلیت نامزد شده است. این قانون تمدید شده است به دیگر مواضع و بهینه سازی در طول سال. اما تا زمانی که این پیشنهاد NFL ارائه نشده ملموس مشوق گره خورده است به طور مستقیم به استخدام اقلیت نامزدها.

“این نوع از ارتباط موفق شده است در سایر صنایع” مهری روز جمعه گفت.

ارتقاء از یک تیم پیش نویس موقعیت خواهد آمد در زمستان به دنبال مربی جدید است و یا GM فصل اول. یک تیم می تواند حرکت تا 16 در نقاط دور سوم با استخدام یک اقلیت مربی و یک اقلیت مدیر کل. با توجه به NFL وب سایت که اولین گزارش, پیشنهاد یک تیم نیز می تواند به بهبود آن پیش نویس دور چهارم موقعیت توسط پنج نقاط اگر استخدام اقلیت مربی یا اقلیت GM حفظ شده است پس از دو فصل و در حال ورود به فصل سوم.

صاحبان در حال برنامه ریزی برای صحبت یکشنبه از طریق ویدئو کنفرانس. آنها نیز به جریان و سپس توسط آلن آستانه NFL افسر ارشد پزشکی هستند و به نظر برخی از مسائل کسب و کار از جمله یک اندازه گیری به منظور بالا بردن هر تیم و سقف بدهی ها از زمان $350 میلیون.

جزئیات بیشتر در NFL:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>