NFL صاحبان جدول پیش نویس-انتخاب کنید پیشنهاد است که باید انگیزه استخدام اقلیت مربیان GMs

NFL در نظر گرفتن گام های دیگر برای تقویت آن اقلیت شیوه های استخدام از جمله نیاز به تیم و لیگ دفتر به نظر اقلیت و کاندیداهای زن برای طیف گسترده ای از سمت های اجرایی و میزبانی مربیگری مشارکت در برنامه های تمام تیم ها برای اقلیت مربیان است.

صاحبان همچنین تصویب یک قطعنامه سه شنبه پیشنهاد شده توسط این لیگ در محل کار تنوع کمیته و آن را شورای رقابت که توسط یک تیم نمی تواند بلوک دستیار مربی از مصاحبه برای هماهنگ کار با یک تیم دیگر و یا یک جبهه-دفتر اجرایی از مصاحبه برای یک دستیار GM نقش با تیم های دیگر.

“ما معتقدیم که این سیاست های جدید نشان می دهد NFL صاحبان تعهد به تنوع سهام و ورود در NFL” Pittsburgh Steelers صاحب هنر رونی دوم رئیس در محل کار تنوع کمیته در بیانیه ای گفت. “توسعه جوان مربیان و مدیران جوان است یک کلید برای آینده ما است. این مراحل اطمینان مربیگری فوتبال و پرسنل در حال فراهم منصفانه و عادلانه فرصت برای پیشبرد سراسر فوتبال ما عملیات. ما نیز گرفته اند گام های مهمی برای اطمینان حاصل شود که ما در مقابل دفاتر که به نمایندگی از باشگاه های ما در بسیاری از راه های مختلف به منعکس کننده واقعی تنوع طرفداران ما و کشور ما است.”

لیگ قصد دارد به حرکت به جلو با دیگر تنوع اقدامات که نیاز به یک رای از صاحبان. که شامل نیاز تیم به مصاحبه حداقل دو اقلیت نامزدها از خارج سازمان به جای یک برای برآوردن رونی حکومت با سر مربیگری خالی و به طور رسمی استفاده از این قانون به دهانه برای هماهنگ شغل. به این نکته لیگ تا به حال فقط اعمال رونی قانون به هماهنگ کننده جای خالی در یک غیررسمی اساس آموزش تیم خود را مطابق به عنوان بهترین عمل و نه اعمال مجازات برای noncompliance.

“NFL متعهد به تنوع سهام و ورود که به اعتقاد من بسیار مهم است برای ما موفقیت ادامه داد:” کمیسر راجر Goodell در بیانیه ای گفت. “در حالی که ما شاهد گام های مثبت در ما مربیگری صفوف در طول سال با کمک رونی حکومت ما تشخیص پس از دو فصل است که ما می توانیم و باید انجام دهد. سیاست تغییرات ساخته شده تا به امروز هستند و پررنگ نشان دادن تعهد ما مالکیت برای افزایش تنوع در موقعیت های رهبری در سراسر لیگ.”

اما پیش نویس-موقعیت پیشنهاد در خود نگه دارد. در زیر پیشنهاد یک تیم می تواند نقل مکان کرد و تا شش نقطه در دور سوم با استخدام یک اقلیت سر مربی و 10 نقاط با استخدام یک اقلیت GM. پیشنهاد شده بود پس از شلیک-و-استخدام چرخه این offseason که در آن تنها یک اقلیت سر مربی استخدام شد. که Washington Redskins’ ران ریورا برگزار شد که همان موقعیت در طول این فصل برای Carolina Panthers. هیچ آمریکایی آفریقایی سر مربیان استخدام شده بودند.

این اقدام را نشان از تغییر NFL روش معمول به اقلیت های استخدام. لیگ معمولا تاکید کرد فرصت برای اقلیت نامزدها. دیرینه رونی حکومت — به نام دیر استیلرز صاحب دن رونی هنر رونی پدر و رئیس سابق تنوع کمیته — نیاز تیم به مصاحبه اقلیت نامزدهای اما نه نشانی استخدام گیری. این پیشنهاد را ایجاد انگیزه برای صاحبان و تیم به استخدام اقلیت نامزدها.

ایده ستایش کوروش مهری که از بنیانگذاران فریتز Pollard داد که تنوع گروه است که با این نسخهها کار از نزدیک با NFL در اقلیت خود را استخدام. اما برخی از برجسته آمریکایی آفریقایی مربیان ابراز رزرو در مورد روش پيشنهادی از جمله لس آنجلس شارژر مربی آنتونی لین و تونی Dungy سابق مربی Tampa Bay Buccaneers و Indianapolis Colts که در حال حاضر است یک تحلیلگر با NBC.

چهار نفر از 32 تیم NFL باید اقلیت سر مربیان: ریورا با ردسکینز, لین با شارژر مایک Tomlin با استیلرز و برایان فلورس با میامی دلفین ها. دلفین ها’ کریس Grier و کلیولند براونز’ اندرو بری هستند و در لیگ تنها آفریقایی به طور کلی مدیران.

صاحبان برنامه ریزی شده بود به رای در این ویدئو کنفرانس به منظور بالا بردن لیگ هر تیم سقف بدهی فعلی از $350 میلیون. آنها نیز به جریان توسط آلن آستانه NFL افسر ارشد پزشکی. تیم بودند مجاز به بازگشایی امکانات خود را آغاز سهشنبه, بدون مربیان و اکثر بازیکنان در این مرحله اگر آنها در انطباق با پروتکل های لیگ و مجاز به انجام این کار تحت ایالتی و محلی دستورالعمل.

صاحبان به صحبت دوباره با ویدئو کنفرانس هفته آینده به در نظر گرفتن قانون-تغییر طرح.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>