NFL صاحبان کنار گذاشتن پیش نویس-موقعیت پیشنهاد به لیگ تقویت دیگر تنوع اقدامات

“ما جدول قطعنامه اغلب به دلیل بحث منجر به ایده های دیگر که آن را بیشتر موثر” Goodell گفت: در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران.

Goodell وجود دارد گفت: “یک معامله بزرگ از پشتیبانی” برای پیشنهاد. Troy وینسنت NFL را معاون اجرایی رئیس جمهور از فوتبال عملیات گفت: “هیچ عجله ای برای این کار است. بیایید این حق است.”

NFL در نظر گرفتن گام های دیگر برای تقویت آن اقلیت شیوه های استخدام از جمله نیاز به تیم و لیگ دفتر به نظر اقلیت و کاندیداهای زن برای طیف گسترده ای از سمت های اجرایی و میزبانی مربیگری مشارکت در برنامه های تمام تیم ها برای اقلیت مربیان است. Pittsburgh Steelers صاحب هنر رونی رئیس NFL را در محل کار تنوع کمیته گفت: هر تیم مورد نیاز خواهد بود به منظور توسعه یک تنوع و شمول طرح است.

صاحبان همچنین تصویب یک قطعنامه سه شنبه پیشنهاد شده توسط تنوع کمیته و NFL را شورای رقابت که توسط یک تیم نمی تواند بلوک دستیار مربی از مصاحبه برای هماهنگ کار با یک تیم دیگر و یا یک جبهه-دفتر اجرایی از مصاحبه برای یک دستیار GM نقش با دیگر حق رای دادن.

وینسنت اذعان کرد که NFL است “یک سیستم شکسته” اما گفت که این ماده برای جلوگیری تیم از مسدود کردن مصاحبه است که به ویژه مهم برای اقلیت مربیان است. وینسنت گفت: مهم این است که مربیان “به تحرک است که به طور نامتناسبی تحت تاثیر مردم رنگ.”

لیگ نیز در حال حرکت است به جلو با دیگر تنوع اقدامات که نیاز به رای از صاحبان. که شامل نیاز تیم به مصاحبه حداقل دو اقلیت نامزدها از خارج سازمان به جای یک برای برآوردن رونی حکومت با سر مربیگری خالی و به طور رسمی استفاده از این قانون به دهانه برای هماهنگ شغل. به این نکته لیگ تا به حال فقط اعمال رونی قانون به هماهنگ کننده جای خالی در یک غیررسمی اساس آموزش تیم خود را مطابق به عنوان بهترین عمل و نه اعمال مجازات برای noncompliance.

اما پیش نویس-موقعیت پیشنهاد در خود نگه دارد. در زیر پیشنهاد یک تیم می تواند نقل مکان کرد و تا شش نقطه در دور سوم با استخدام یک اقلیت سر مربی و 10 نقاط با استخدام یک اقلیت GM. رونی گفت: لیگ برتر و صاحبان خواهد شد “اضافی را نگاه کنید و بیشتر ورودی در” اندازه گیری.

پیشنهاد شده بود پس از شلیک-و-استخدام چرخه زودتر این offseason که در آن تنها یک اقلیت سر مربی استخدام شد. که Washington Redskins’ ران ریورا برگزار شد که همان موقعیت در طول این فصل برای Carolina Panthers. هیچ آمریکایی آفریقایی سر مربیان استخدام شده بودند.

این اقدام را نشان از تغییر NFL روش معمول به اقلیت های استخدام. لیگ معمولا تاکید کرد فرصت برای اقلیت نامزدها. دیرینه رونی حکومت — به نام دیر استیلرز صاحب دن رونی هنر رونی پدر و رئیس سابق تنوع کمیته — نیاز تیم به مصاحبه اقلیت نامزدهای اما نه نشانی استخدام گیری. این پیشنهاد را ایجاد انگیزه برای صاحبان و تیم به استخدام اقلیت نامزدها.

مفهوم ارتباط مشوق به اقلیت استخدام در صنایع دیگر مورد تقدیر قرار گرفت توسط کوروش مهری از بنیانگذاران فریتز Pollard داد که تنوع گروه است که با این نسخهها کار از نزدیک با NFL در اقلیت خود را استخدام. اما برخی از برجسته آمریکایی آفریقایی مربیان ابراز رزرو در مورد روش پيشنهادی از جمله لس آنجلس شارژر مربی آنتونی لین و تونی Dungy سابق مربی Tampa Bay Buccaneers و Indianapolis Colts که در حال حاضر است یک تحلیلگر با NBC.

چهار نفر از 32 تیم NFL باید اقلیت سر مربیان: ریورا با ردسکینز, لین با شارژر مایک Tomlin با استیلرز و برایان فلورس با میامی دلفین ها. دلفین ها’ کریس Grier و کلیولند براونز’ اندرو بری هستند و در لیگ تنها آفریقایی به طور کلی مدیران.

Goodell گفت: رونی حکومت “است که هنوز هم موثر” و “در حال گسترش است” اما افزود: “ما کار انجام نشده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de