نسکار از سر و صدا و نوستالژی است که ساخت آن trickiest به نوبه خود و در عین حال: موتورهای هیبریدی

اهمیت این صدا نبود از دست داد در این مراسم افتخاری پاستور. بعد از دعا برای رانندگان و خدمه’ ایمنی او بسته خود را قبل از مسابقه نیایش با تشکر خداوند “برای آفتابی آسمان و V-8 موتورهای!”

به عنوان نسکار 2020 فصل می شود در جریان شروع با روز یکشنبه دیتونا 500, کشور, محبوب ترین سی در حال آماده سازی خود برای مهم ترین نوبه خود در آن 72 سال سابقه- یک تغییر به هیبرید باتری-کمک موتورهای.

ریسک زیاد است. در طول دهه گذشته-به علاوه نسکار بیگانه بسیاری از هسته طرفداران در عجله خود را برای سراسر کشور تجدید نظر شود. مورد ستایش قرار داد توسط فوربس به عنوان “آمریکا سریعترین رشد ورزش” در سال 2005 در نسکار تلویزیون بینندگان است سقوط از بالا از 8.4 میلیون نفر در هر مسابقه که در آن سال به 3.3 میلیون در سال 2019. حضور و غیاب قطره مجبور آهنگ مجبور به حذف grandstands از جمله در دیتونا که در زمان خود سیرجهت مخالف مبداء مسابقه صندلی در عوض که مقایسه ظرفیت از 147,000 به 101,000.

آن را در برابر این پس زمینه است که نسکار در حال کار برای خواستگاری نسل جدیدی از طرفداران در حالی که بازسازی روابط با وفادار آنهایی که باقی می ماند. سرهم بند با احتراق داخلی, pushrod موتور V-8 است که جاسازی شده در نسکار DNA ارائه خاص خطر است. خودکار-مسابقه پس از همه, اگر نه یک جشن اضافی — سرعت بیش از حد اگزوز شجاعت و سر و صدا ؟

اما انتقال به تکنولوژی هیبریدی انتظار می رود در اوایل سال 2023 ضروری است اگر نسکار امیدوار به ماندن مربوط به فورد و شورلت و تویوتا و خودروسازان که رانندگی ورزشی.

نسکار و خودروسازان بر این باورند که آنها در بر داشت یک راه برای ترکیب تکنولوژی هیبریدی بدون تغییر است که یاد V-8 صدا: با اضافه کردن یک باطری جزء است که در برخی از آهنگ را مکمل و نه جایگزین موتورهای فعلی که حدود 6 مایل در هر گالن است. “صدا از وسیله نقلیه در حال رفتن به همان باقی می ماند برای تمام مفاهیم و اهداف” گفت: نسکار جمهور استیو فلپس.

که باعث ورود تکنولوژی هیبریدی به نسکار بیشتر نمادین از اساسی — در حال حاضر است.

وجود دارد مزایای فلپس گفت. با ترکیبی از اجزای ماشین خواهد بود و نزدیک به سوخت بیشتر مدل است که خودروسازان در حال اضافه کردن به پرتفوی خود را. فورد معرفی تمام الکتریکی صفر-انتشار 2021 Mustang Mach-E. تا سال 2025 تویوتا قصد دارد به ارائه یک هیبرید الکتریکی و یا سوخت سلول نسخه از هر وسیله نقلیه در ناوگان خود.

نسکار نیز معتقد است که نمایشگاه حتی محدود تکنولوژی هیبریدی ممکن است کمک به جذب جوان طرفداران که اصرار بر رانندگی هیبریدی یا برقی اتومبیل در صورتی که درایو در همه. این تغییر نیز نشان دهنده NASCAR 2011 متعهد به کاهش انتشار کربن است که در آن پنجه با کاشت درختان و بازیافت خودرو مایعات.

“اینها چیزهای مهم برای آینده ورزشی ما,” فلپس گفت: این هفته در نسکار دفتر شرکت مشرف دیتونا چهارم به نوبه خود. “ما باید یک ماموریت به جوان تر و متنوع تر است. این به آن معنا نیست که ما در حال رفتن به رها اصلی ما طرفداران. ما نمی خواهد انجام دهد.”

از Prius به جاده گودال

آن شور و شوق از طرفداران نسکار که جذب تویوتا به ورزش در اوایل 2000s زمانی که سهام-ماشین مسابقه ای بود که در اوج آن است.

تویوتا مقامات می خواستم به “Americanize” نام تجاری خود را به یاد می آورد دیوید ویلسون رئیس جمهور Toyota Racing Development. همکاری با نسکار به نظر می رسید بدون ذهن و بسیار خوشحال.

سرمایه گذاری پرداخت می شود سخاوتمندانه ویلسون گفت:. تویوتا برنده نسکار جام قهرمانی سه از پنج فصل جاروب سه لکه در سال 2019 دیتونا 500 و توسعه زیر قوی در ورزش است که تا سال 2004 تنها مجاز “آمریکا ساخته شده است” اتومبیل به رقابت بپردازند.

در ضمن تویوتا پس از معرفی نسل اول Prius به smirks در سال 1997 در جهان تبدیل شده رهبر در تکنولوژی هیبریدی. بنابراین در سال های اخیر این شرکت پیوست و فورد و شورلت در لابی نسکار به تغییر در ارقام.

“همه ما در حال سرمایه گذاری در این فن آوری از نظر زیست محیطی بنابراین ما نشسته با نسکار و گفت:” چرا که نه؟'” ویلسون گفت:. “چرا ما نمی توانیم اضافه کردن یک فرم از برق به اتومبیل هایی که ما نژاد؟'”

تویوتا امیدوار است که با اضافه کردن الکتریکی-صفحه جزء کمک می کند تا جذب جدید خودروسازان (فکر می کنم هوندا, نیسان یا Acura) به ورزش و کسانی که خودروسازان را رقابت بیشتر و سرمایه گذاری بیشتر با آنها. نسکار نیز می تواند کمک به خودروسازان اثبات کند که امروز ارقام به مراتب بیشتر از گاز misers — که آنها با عملکرد بالا و وسایل نقلیه است که می تواند برنده شدن در مسیر و به نوبه خود سر در خیابان.

“امروز پیام و فناوری هستند به طوری که شما می توانید کیک خود و خوردن آن را بیش از حد” ویلسون گفت:. “بله ترکیبی کارآمد است. اما خود ماشین بهتر است. این احساس بیشتر پاسخگو.”

این فشار به طور بالقوه ناراحت کننده خاک برای نسکار است که به سختی یک پیشگام در صنعت خودرو نوآوری است. از زمان تاسیس آن در سال 1949 آن را به طور فعال در برابر تکنولوژی جدید امید به نگه داشتن رقبا هزینه های پایین و حفظ ارتباط با مردم عادی طرفداران. آیا این تغییر به unleaded گاز تا سال 2008 بیش از یک دهه پس از دولت فدرال ممنوع سرب به عنوان یک گاز افزودنی در میان عموم مردم. آن را نمی معرفی تزریق سوخت الکترونیکی تا سال 2012 دهه پس از خودروهای سواری رها کاربراتور.

اما طرفداران نسکار نمی خرید بلیط برای ورزش نوآوری در فن آوری. که جذابیت فرمول یک و دیگر سری. چه نسکار به فروش می رساند در حال رانندگان شخصیتهای نزدیک مسابقه و خاطرات عضله-ماشین دوران هنگامی که مردان خود را کوک خود موتور و نوجوانان کشیده خیابان اصلی در شنبه شب در Mustangs, Chevelles و شارژر.

“پدر و مادر من آن پدربزرگ و مادربزرگ من آن را انجام داد و من آن را انجام داد” گفت: Ron Maisano, 45, که بزرگ شدم در سمت جنوب دیترویت قبل از حرکت به فلوریدا و تبدیل شدن به یک فن نسکار. “Gratiot خیابان بود که در آن همه خود را در زمان hotrods در روز جمعه یا شنبه شب. آن اسب بخار بزرگ-بلوک V-8s. شما قرار داده Flowmaster سیستم های اگزوز در اونا که برای دریافت صدا. من به شما بگویم آنچه که دختران دوست داشتم که صدا! بنابراین ما ساخته شده اونا صدا خوب! سریع به جلو 30 40 سال ما هنوز هم می خواهید برای دیدن که. ما می خواهیم به شنیدن این که سر و صدا هنگامی که ما به گودال عبور در مسابقات نسکار.”

باتری (و ترمز) قدرت

زمانی که NASCAR تلاش برای انطباق با آن است و گاهی اوقات نتیجه معکوس. در سال 2007 آن را نورد کاملا دوباره طراحی خودرو از فردا در پاسخ به 2001 مرگ هفت بار قهرمان دیل Earnhardt. ماشین ساخته شده نژادها امن تر است. اما همچنین آنها را کسل کننده تک فایل رژه و کاهش نگاه از همه ماشین باعث می شود به یکی از غیر قابل تشخیص لکه.

برای برقراری ارتباط نسکار در تلاش است به rekindle طرفداران شور و شوق برای اتومبیل های مورد علاقه خود را با یک به اصطلاح “نسل بعدی” مدل debuting در 2021. هر تولید کننده بدن طراحی و خطوط را از نزدیک آینه خیابان نسخه از موستانگ و کامارو و کمری بنابراین طرفداران می توانید به آنها بگویید از هم جدا در یک نگاه. در زیر هود این نسل بعدی خودرو خواهد اتاق را برای یک باتری.

“ما باید به توانایی نژاد چه ما در طراحی و توسعه و ساخت و سپس با استفاده از موتورسواری به داستان به ما طرفداران و مشتریان چقدر مهم است آنچه که ما یاد بگیرند که در مسیر مسابقه است که از محصولات برای خیابان بهتر” گفت: علامت Rushbrook جهانی مدیر فورد عملکرد موتورسواری و اتوموبیلرانی. “اگر هیچ اتصال شما می شود مسابقه فقط به مسابقه.”

این که آیا آن را می رسد 2022 یا 2023, NASCAR اولین هیبرید تکرار نمی رود به منظور کاهش انتشار دی اکسید کربن. این موتور V-8 را قبل از عمل با گرفتن باتری و ذخیره انرژی تولید شده توسط ترمز. تحت یک سناریو ممکن است راننده می تواند با فشار یک دکمه برای استقرار این انرژی ذخیره شده در قالب 100 اسب بخار و انفجار برای کمک به جلو و یک پاس.

باتری بی فایده خواهد بود در 1.5 مایل بیضی یا superspeedways مانند 2.5 مایل دیتونا که در آن رانندگان نگه داشتن دریچه گاز کاملا باز است. اما آن می تواند به بازی آمد در جاده و دوره ها و آهنگ های کوتاه که در آن رانندگان با استفاده از ترمز به شدت.

به عنوان تکنولوژی هیبریدی تر می شود به امری عادی انتظار این است که نسکار را به دنبال خواهد داشت با به طور کامل دوباره طراحی ترکیبی و مسابقه موتور.

“شما را به خزیدن قبل از شما راه رفتن و پیاده روی قبل از شما اجرا گفت:” داگ یاتس سر Roush یاتس موتورهای اصلی سازنده از موتور فورد در نسکار. “این اولین گام در آینده powertrains. این حق گام بعدی اما این است که یک گام اول است.”

‘هیچ yuppie millennials’

Bonta را برترین اشغال نخست املاک و مستغلات در دیتونا را زمین زیر کشت: trackside بین نوبت های 1 و 2 که در آن غرش موتور در شروع یک شنیداری حمله در یک $3,000 نقطه پارکینگ خود خانواده ادعا کرده است برای 25 سال است.

در بالای سقف Bonta را دوست Lonnie برویک, 51, Loxahatchee, Fla., بررسی آرایه ای از طرفداران’ وسایل نقلیه در زمین زیر کشت. “شما نمی بینید تویوتا Priuses; شما ببینید دیزل و کامیون,” او گفت:. “هیچ yuppie وای که نگران باتری و مسافت پیموده شده گاز. افرادی که می خواهید به آمده و به تماشای مسابقه — احتمالا 90 درصد فقط مردم عادی.”

Bonta نیست anti-تکنولوژی; او فقط فکر می کند ارقام بهتر است به اشکال دیگر از مسابقه: “من فکر می کنم شما در حال رفتن به از دست دادن هسته ای خود را طرفداران نسکار. من واقعا بر این باورند که.”

کردن در گاراژ هر چند بسیاری از رانندگان Bonta و همکار خود را تشویق طرفداران را دقیقتر مشاهده.

جانباز مسابقه Ryan Newman می بیند فشار برای ورزش خود به نوآوری از دیدگاه های چندگانه: به عنوان یک دیتونا 500 برنده یک پوردو مهندسی-مدرسه فارغ التحصیل مشتاق outdoorsman و محیط زیست. اما او را نگه می دارد به آینده را به این ایده از “تعادل” و به این امید که با این حال نسکار درآمد حاصل از آن را در نظر بهترین منافع خودرو سازان طرفداران و روروک مخصوص بچه ها و نه فقط یک جناح.

نیومن را دوست دارد کارایی گلف سبد خرید-سبک برقی حشره دار او همواره در اطراف مزرعه خود را. اما این بدان معنی نیست که او می خواهد به مسابقه ماشین الکتریکی. “من گاز خودرو در هر زمان” او گفت:.

و در حالی که او از نسکار طرح سبز او متقاعد شده است که دوباره کار موتور به صورت قابل اغماض نفع محیط زیست است که ارزش آن.

“وجود دارد یک نقطه که در آن شما باید به می گویند,” من می دانم این است که مناسب برای محیط زیست ما است. اما آیا ما قربانی کیفیت ما مسابقه به استفاده از فناوری و صرف میلیون ها و میلیون ها دلار برای انجام همان چیزی که با .001 کمتر C-O-O در هوا؟'” او گفت:. “آیا این را حس ؟ از آنجا که شما هنوز هم میخوام دور انداختن یک میلیون بطری های پلاستیکی این آخر هفته که به اقیانوس و در نهایت در اقیانوس آرام جزیره به اندازه تگزاس است.”

اما کوین Hoffman نسکار 2014, قهرمان جام حذفی گفت: او را درک نیاز برای این ورزش به آینه خودروسازان’ اولویت صرف نظر از اینکه آیا مدرسه قدیمی طرفداران بلک.

“گاهی اوقات شما باید یک گروه کوچک از مردم که بسیاری از سر و صدا گفت:” Hoffman که درایوهای شماره 4 فورد موستانگ. “اما این گروه کوچک از مردم نیاز به درک که راه جهان تبدیل می شود امروز بسیار در این جهت است که ما در حال رهبری با اتومبیل در مسیر مسابقه که بیشتر مربوط به آنچه آنها رانندگی در خیابان است که چه ساخته شده این ورزش بزرگ است.”

“‘برنده شدن در یکشنبه; فروش روز دوشنبه!'” او اضافه شده است. “این مدل ساخته شده است که نسکار و این مدل که ما به رهبری.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>