در حالی که تاریخ می تواند تغییر در spaceflight آنها اغلب فراموش — اعلام نمرات یک نقطه عطف مهم در ناسا پیچ در پیچ و در زمان های پر پیچ و خم سفر به دست آوردن مجدد آن انسان spaceflight بال پس از آن بازنشسته شاتل فضایی در سال 2011.

در این زمان هر چند راه اندازی خواهد شد به طور قابل توجهی متفاوت از هر یک از دیگر در تاریخ آژانس فضایی. بر خلاف عطارد, Gemini, آپولو یا شاتل فضایی دوران موشک خواهد بود و متعلق به اداره شده توسط ناسا, اما توسط یک شرکت خصوصی — SpaceX سخت-شارژ فضای تجاری شرکت تاسیس شده توسط Elon Musk.

برای تمام شرکت های پیروزی و آن تجربه پرواز محموله به ایستگاه فضایی بین المللی ناسا برای آن هرگز پرواز انسان به فضا را قابل توجه و خطرناک به چالش بکشد. ناسا سال را صرف کار با این شرکت مستقر در کالیفرنیا به اطمینان حاصل شود آن موشک فالکون 9 و فضاپیمای اژدها می توانید با خیال راحت تحویل فضانوردان به مدار. و پرواز خواهد بود که اوج سال کار است که در زمان دیده می شود موانع و تاخیر.

با پرتاب موفقیت آمیز SpaceX خواهد انجام ناراحتی بیش از آن رقیب بوئینگ است که تحت قرارداد به پرواز ناسا خدمه به ایستگاه فضایی به عنوان بخشی از آژانس “commercial crew program.” بوئینگ Starliner فضاپیما دچار موانع قابل توجهی در طول یک پرواز آزمایشی بدون فضانوردان در ماه دسامبر است که مانع از آن از اتصال با ایستگاه و باعث شد تحقیقات توسط ناسا.

که تحقیقات کشف متعدد نقص و بوئینگ به تازگی به توافق refly ماموریت بدون فضانوردان در هیئت مدیره قبل از اقدام به crewed پرواز. با reflight به احتمال زیاد در اواخر این سال یک crewed بوئینگ پرواز فکر بعید است تا سال آینده. شرکت وضعیتی وخیم از 737 Max بحران و corornavirus همه گیر را کنار بگذارند $410 میلیون دلار برای پرداخت هزینه های تحقیق و آزمون های اضافی پرواز.

در سال 2014 ناسا تعلق می گیرد به مبلغ 6.8 میلیارد دلار قرارداد به SpaceX و بوئینگ است که موفق به کسب سهم بیشتری از گلدان $4.2 میلیارد دلار در حالی که SpaceX کردم $2.6 میلیارد دلار برای همان کار می کنند. در سال گذشته SpaceX با موفقیت به پرواز در آمد آن Dragon به ایستگاه هموار کردن راه برای یک crewed پرواز.

در مصاحبه با واشنگتن پست هفته گذشته ناسا مدیر جیم Bridenstine گفت: این سازمان نیاز به فشار با راه اندازی با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس به حفظ آمریکایی با حضور در ایستگاه فضایی است که به طور مداوم اشغال شده برای 20 سال است.

ایستگاه فضایی نشان دهنده “یک 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری توسط مالیات دهندگان آمریکایی,” او گفت:. “این نماد دیپلماسی و همکاری مهم است که نه تنها برای کشور ما بلکه کل جهان است. این ماموریت ضروری است.”

یک پرواز موفقیت آمیز خواهد سوق SpaceX به شرکت نادر با ایالات متحده و روسیه و چین تنها کشورهایی که پرواز انسان به مدار. و آن را به پایان ناسا وابستگی روسیه به پرواز خود به فضانوردان.

هنگامی که ناسا بازنشسته شاتل فضایی از دست داده و توانایی پرواز انسان آن را وابسته به روسیه برای راه اندازی آن ماموریت. و روسیه شروع به بالا بردن قیمت این اتهام برای این سرویس — از $21.3 میلیون نفر یک صندلی در سال 2006 به حدود 82 میلیون صندلی 2015 افزایش نزدیک به 300 درصد است.

در توییتر جمعه مشک گفت: SpaceX که او در سال 2002 تاسیس با هدف نهایی اعزام انسان به مریخ ساخته شده است “خوب پیشرفت اما 18 سال برای راه اندازی اول ما انسان ها این است که یک مدت زمان طولانی. تکنولوژی باید پیشرفت سریع تر و یا وجود خواهد داشت هیچ شهر در سیاره سرخ در طول عمر ما.”

برای آینده SpaceX ماموریت ناسا را به خود اختصاص داده و از آن با تجربه ترین فضانوردان: باب Behnken و داگ Hurley. هر دو با هم ازدواج برای فضانوردان. هر دو شده اند به فضای چند بار. هر دو نظامی سابق خلبانان تست.

اگر همه می رود به طرح آنها خواهیم آسانسور در 4:32 بعد از ظهر از مرکز فضایی کندی پد 39A تاریخی نقطه شروع برای بسیاری از آپولو و شاتل ماموریت. هرلی حضور خواهد علامت bookending برای ناسا پس از او در آخرین ماموریت شاتل که برداشته از 39A در سال 2011.

SpaceX راه اندازی می آید در زمان مهمی برای ناسا است که تلاش برای اطمینان حاصل شود که آن را نگه می دارد حضور در ایستگاه فضایی بین المللی. روز جمعه ناسا فضانوردان جسیکا Meir کشید و مورگان به زمین بازگشت و ترک کریس کسیدی به عنوان تنها آمریکایی در ایستگاه با دو فضانورد روسی.

این معلوم نیست چه مدت Behnken و Hurley باقی خواهد ماند روی ایستگاه. در ابتدا ماموریت خود را خواهد شد یک اقامت کوتاه. اما به دلیل موانع و تاخیر رنج می برد توسط هر دو SpaceX و بوئینگ ماموریت خود را تمدید خواهد شد.

ناسا گفت که اژدها فضاپیما باقی می ماند می تواند در مدار 110 روز و اشاره کرد که “ماموریت خاص مدت مشخص خواهد شد یک بار در ایستگاه بر اساس آمادگی بعدی تجاری خدمه راه اندازی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات