کشف گسترده مشکلات نرم افزار در Starliner فضاپیما یادآور مسائل مربوط به آن که به ظاهر پس از سقوط دو هواپیمای بوئینگ 737 Max هواپیما که به کشته شدن 346 مردم و رهبری به هواپیما پایه از اوایل سال گذشته است. داگ Loverro از اکتشاف ناسا گفت که او نمی تواند صحبت می کنند به آنچه که اگر هر گونه ارتباط وجود دارد ممکن است بین Starliner نرم افزار مشکلات و مسائل با 737 Max.

اما او گفت: کشف مسائل گسترده با Starliner نرم افزار نشان داد: “ما باید یک تفکیک نرم افزار process.”

“ما نمی دانیم که چگونه بسیاری از نرم افزار خطاهای ما — اگر ما فقط دو یا صدها” Loverro گفت. در یک مصاحبه او افزود که “خط پایین این است که صنعت بسیار بد در این نرم افزار انجام میدهیم.” بوئینگ او گفت: بسیار خوب ممکن است تا به حال “یک برنامه خوب بود اما نه به درستی اجرا.”

صحبت غیر منتظره ای بلانت زبان مقامات ناسا همچنین اذعان کرد که آژانس فضایی تا به حال موفق به درستی پلیس بوئینگ کار و که چک که قرار بود برای کشف چنین مشکلات بارها و بارها شکست خورده.

هیچ فضانوردان بودند روی Starliner کپسول در طول پرواز آزمایشی در دسامبر اما نرم افزار اختلال در عملکرد می تواند باعث چه ایمنی رسمی به نام “فاجعه بار فضاپیما شکست.”

در این روز پس از پرواز ناسا و بوئینگ مقامات بارها و بارها به دنبال تاکید چیزهایی که رفت حق با ماموریت حتی اگر این فضاپیما موفق به حوض با ایستگاه فضایی یکی از اهداف اصلی آن.

اما صحبت های جمعه یک روز پس از ناسا ایمنی مشورتی هشدار داد که مشکلات به مراتب شدید تر از آنچه قبلا شناخته شده آنها اذعان به شدت از مسائل نیاز به یک عمده فروشی نقد و بررسی از بوئینگ ایمنی آن روش ها و راه ناسا نظارت بوئینگ کار آن را به عنوان آماده برای پرواز انسان به فضا برای اولین بار از شاتل فضایی ناوگان بازنشسته شد در سال 2011.

مقامات ناسا و بوئینگ گفت که آنها قادر به رفع مشکلاتی که دامنگیر این پرواز قبل از ازدواج از Starliner که فرود با خیال راحت دو روز پس از آن را برداشته و از کیپ کاناورال. اما آنها گفته بودند چند شکست در امتداد راه است که اگر در نیک از زمان می تواند منجر به یک نتیجه فاجعه آمیز.

در یک پست وبلاگ در جمعه ناسا با اشاره انگشت در بوئینگ گفت: “متعددی وجود دارد که موارد که در آن بوئینگ نرم افزار با کیفیت فرایندهای یا باید یا می تواند به کشف نقص.” آن اضافه شده است که این مشکلات می تواند داشته عواقب جدی و “منجر به خطر فضاپیما از دست دادن.”

طی تماس با این حال Loverro گفت که ناسا تا به حال شکست خورده و همچنین در محور یک پیمانکار است که بسیاری از آنها گفت: رشد بیش از حد گرم و نرم با آژانس است.

“ناسا نظارت کافی بود — که آشکار است,” او گفت:. “و ما می دانیم که.”

در ابتدا بوئینگ گفت که یک نرم افزار موضوع باعث فضاپیمای تایمر به 11 ساعت است. که به نوبه خود به معنای این پیشرانه که برای قرار دادن Starliner در یک مسیر به ایستگاه فضایی موفق به آتش.

زمان موضوع باعث شد به دلیل این فضاپیما سیستم کامپیوتری قرار بود همگام با آن موشک تقویت کننده — اما تنها پس از شمارش معکوس برای راه اندازی شروع شد. برای برخی از این دلیل, دو, کامپیوتر همگام سازی قبل از شمارش معکوس و در نتیجه خطای گفت: جیم چیلتون از بوئینگ فضا را بدست آورد.

وحی در این هفته از یکی دیگر از نرم افزار مشکل نشان می دهد این موضوع نیست یکی.

پس از کشف این موضوع با تایمر بوئینگ مقامات “شکار رفت” برای هر نرم افزار دیگر مشکلات در حالی که Starliner شد در پرواز چیلتون گفت.

آنها در بر داشت یک — یک بزرگ که چیلتون گفت: رفته اند کشف نشده اگر آنها تا به حال تا به حال قبل از آن مشکل است.

در مورد دوم موضوع را ناشی از اشتباه پیشرانه به آتش در طول جدایی از آنچه شناخته شده به عنوان سرویس ماژول از ماژول خدمه. مقامات شرکت رشد نگران آن است که اگر اشتباه پیشرانه اخراج دو کپسول می تواند برخورد کرده اند که منجر به آرایه ای از مشکلات قابل توجهی از آسیب رساندن به کپسول را سپر حرارتی برای ارسال آن غلت البته.

در حالی که هنوز روشن نیست که دقیقا چه را که اتفاق افتاده است: “هیچ چیز خوب می تواند از این دو فضاپیما سنگ زنی باشگاه داغ,” چیلتون گفت.

بوئینگ مقامات به سرعت قادر به آمده تا با یک نرم افزار پچ پرتو آن به فضاپیما که مانع از اشتباه پیشرانه از شلیک. این فضاپیما پس از آن فرود آمد با خیال راحت روز بعد.

ناسا بارها گفت آن کار کرده است side-by-side با هر دو شرکت بوئینگ و SpaceX دیگر شرکت تحت قرارداد به منظور توسعه یک سفینه فضایی برای حمل انسان به فضا برای اطمینان از فضاپیما دیدار با الزامات و امن برای پرواز. اما یک سری از مشکلات را گرفتار $6.8 میلیارد برنامه است که در حال حاضر سه سال پشت برنامه.

سال گذشته در طول آزمون از Starliner را سقط موتور یکی از اصلی ترین چتر نجات موفق به استقرار چون یک پین به درستی امن برای کوچکتر کشیدن ناودان یا مجرای سرازیر. پین بود زیر یک غلاف محافظ و خارج از دید. بوئینگ گفته است که در نظر دارد در آینده به بررسی کنید که پین امن است با کشیدن بر روی آن.

ناسا این هفته اعلام کرد که قصد دارد برای معکوس کردن خود و انجام یک بررسی کامل از بوئینگ فرهنگ ایمنی. در سال 2018 ناسا اعلام کرد که راه اندازی “تهاجمی” پروب از هر دو شرکت بوئینگ و SpaceX. بررسی شد و باعث شد پس از ایلان ماسک مدیر عامل شرکت SpaceX در زمان یک پف از ماری جوانا در یک نمایش جریان بر روی اینترنت. ناسا تایید آن اقدام کرده بود با یک بررسی کامل از SpaceX, اما آن را تا به حال تصمیم به انجام یک دور محدود تر بررسی بوئینگ که در آن کار کرده بود کنار برای چند دهه.

روز جمعه مقامات ناسا گفت که در حالی که آنها برنامه ریزی شده بود در یک بررسی کامل از بوئینگ حتی قبل از پرواز که به مرور زمان در بیشتر حس فوریت پس از ماموریت خدشه دار شد با این نرم افزار مشکلات.

محققان از شناسایی علت مشکلات و یک حس چگونه به رفع آنها ناسا گفت. اما این آژانس گفت که “هنوز خیلی زود برای ما قطعا به اشتراک گذاری” علل و اصلاحات است. هنوز هم آن گفت که محققان از شناسایی 11 درمان است که باید اجرا شود.

آن است که هنوز مشخص نیست که آیا ناسا را مجبور بوئینگ به دوباره انجام آزمایش پرواز بدون فضانوردان قبل از اجازه دادن به خدمه برای پرواز در Starliner.

آن گفت که امیدوار است تا پاسخ که در عرض چند هفته.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im