من همکار burps با صدای بلند و درگیر در صحبت خود

به تازگی بسیاری از تیم ما نقل مکان کرد و طبقه بالا به صورت موقت پروژه. ریچارد و من باقی مانده است. با مدیر طبقه بالا ریچارد noisier تر از همیشه.

از من پرسید اگر من می تواند حرکت کند اما مدیران ما نمی خواهند ریچارد سمت چپ به تنهایی.

من می دانم که او نمی تواند کمک به برخی از این همکاران با دانش در مورد اوتیسم فکر می کنم او در طیف. اما من گیر با بدترین از آن را برای بیش از دو سال چون من قدیمی ترین تیم در حدود 20 سال و احتمالا بیشتر بیمار و مادر (این بوده است که دقیقه به من). هر گونه مشاوره ؟

Karla: اگر ریچارد طغیان هستند به دلیل neurodiverse سیم کشی آن است که مدیران خود را حمایت. اما او خود را از مشکل است نه جواب به خصوص اگر آنها در حال پایگاه که تصمیم بر مفروضات در مورد شما به عنوان یک کارگر. تصور کنید fobbing او را در یکی از همکاران زن به دلیل “زنان به طور طبیعی بیشتر تحمل و پرورش است.”

اما شما نمی نیاز به یک تشخیص به می دانم که او اخلال در توانایی خود را به انجام کار خود را. اگر شما هنوز رتبهدهی نشده است, شما نیاز به اطمینان که نقطه دقیق به مدیران خود را. اگر او نمی تواند به تنهایی به سمت چپ فشار دهید برای جزئیات در مورد آنچه در حضور شما قرار است به انجام. شما قرار است برای نظارت بر او ؟ آیا شما از این قدرت به صحبت کردن با او را به عنوان مدیر خود را می کند ؟

آنها نگران رفتار او تشدید خواهد شد و آنها نیاز شما وجود دارد به مداخله اگر آن را ندارد ؟ که ممکن است به نظر می رسد پر از شکوفه اما افزایش این سوالات ممکن است درایو خانه چقدر از اعمال آنها تخمگذار بر شما. و اگر سوار گله در ریچارد است که در حال حاضر بخشی از کار خود را که تغییر نیاز به رسمی.

اگر آنها موافقت شما نباید خود را حافظ آنها یادآوری شما هنوز هم نیاز به یک بافر در برابر رفتار او: جابجایی, دور و یا صدا لغو هدفون. شما همچنین ممکن است پیش بروید و هدفون در حال حاضر در حالی که هر کسی که ممکن است جسم نشسته است و طبقه بالا.

خواننده 2: من کار در یک دفتر کوچک (کمتر از 20 نفر). یکی دیگر از حرفه ای در دفتر به طور مداوم سر و صدا. او بوییدن او snorts او burps او ناله. گاهی اوقات او می گوید: “ببخشید” اما من مطمئن هستم که او حتی از آگاه چگونه پر سر و صدا او است. جلسات گروه در حال محاکمه. من سعی کنید به نشستن تا آنجا که ممکن است از او, اما من پیدا کردن تمام جلوه های صوتی تهوع. اگر من می گویند هر چیزی به رئیس ما, من فقط می خواهم به نگاه خرده?

Karla: حتی اگر شما شکایت به رئیس آن مشخص نیست که از دفتر سخن نامفهوم خواهد شد و یا می توانید تنظیم خود را whiffling و burbling که آیا به خاطر تنفسی و یا شرایط معده عصبی, تیک و یا به سادگی یک تربیت در میان warthogs.

اما بر خلاف خواننده 1 شما نیاز به حتی شناسایی مخل فرد برای توجیه ایجاد حواس پرتی-منطقه آزاد برای خودتان با, برای مثال سر و صدا لغو هدفون. اگر رئیس خود می پرسد: شما می توانید می گویند: “من واقعا نیاز به این به من کمک کند تمرکز بر روی کار است.”

در معرض بودن به صدای ناهنجار و خشن در جلسات من متاسفم که می گویند احتمالا اجتناب ناپذیر تحت شرایط عادی. اما به کراوات این بازگشت به وضعیت حال حاضر: هنگامی که بدترین بیماری همه گیر کوروناویروس گذشت, هفته های اجتماعی فاصله ممکن است ترک مدیران با کمتر اشتها در جلسات حضوری از آنها یک بار بود و کمتر تحمل تخريبي مردم است.

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im