مسلمانان در هند با عجله به جمع آوری اسناد و مدارک در میان اضطراب بیش از شهروند رجیستری

Niha Masih واشنگتن پست

مردم بیش از چندین دهه لیست رای دهندگان در یک شهری در بمبئی در مورد هند معرفی تابعیت رجیستری و خواستار آن است که آنها خود را ثابت کند وضعیت در کشور است.

بمبئی — داخل کپک شهرداری دفتر فرح شیخ pored از طریق صدها نفر از صفحات پاره 60 سال اسناد جستجو برای شواهد از خانواده اش ریشه در هند است.

هند تنها کشور شیخ تا کنون شناخته شده است: او متولد و بزرگ شده در اینجا به عنوان شدند او پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ و پدربزرگ و مادربزرگ. اما او نگران است که یک روز به زودی او خواسته خواهد شد که برای اثبات آن است.

همیشه از نارندرا نخست وزیر دولت گذشت یک بحث برانگیز قانون تابعیت در ماه دسامبر بسیاری از مسلمانان هند شده اند و در حالت اوج هشدار. قانون است و موجب اضطراب است که دولت در گام بعدی خواهد بود برای انجام یک وعده داده شده در سراسر کشور آزمون شهروندی که مسلمانان را به عنوان بهانه ای برای هدف قرار دادن وضعیت خود را در هند است.

در حال حاضر مسلمانان در سراسر کشور در حال مسابقه به جمع آوری اموال اعمال سوابق زمین فارغ التحصیلی مدارک رای دهندگان سوابق و تولد و مرگ گواهی در مورد دولت می پرسد برای آنها کار آسانی نیست — در یک کشور که در آن بسیاری از سوابق ضعیف هستند نگهداری می شود و نه دیجیتالی.

در اخیر بعد از ظهر, شیخ و خواهر او در میان بیش از بیست نفر در یک به طور معمول خواب آلود در بمبئی الک را از طریق رول رای دهندگان رفتن دهه. برخی از چمباتمه بر روی زمین دیگران قوز بیش از این مقاله با استفاده از تلفن برای روشن کردن جستجوی خود را. بمبئی دارای نسبت بالاتری از مسلمانان از میانگین ملی و بیشتر سازمان یافته تلاش در جهت تهیه مقالات.

“من کل خانواده بسیار نگران است” گفت: شیخ یک 32 ساله مدیر منابع انسانی بود که در چهارم مراجعه به دفتر. “ما نمی دانیم که آنچه که در آینده نگه می دارد.”

Niha Masih

واشنگتن پست

شهری در بمبئی به انتظارنشسته بودند با قفسه های کپک زده انتخاباتی رول رفتن دهه.

جدید قانون تابعیت ایجاد یک مسیر سریع به ملیت هندی برای مهاجران از شش ادیان به جز اسلام ایمان تمرین 200 میلیون دلار از هند بیش از 1.3 میلیارد نفر است. منتقدان می گویند این اقدام تبعیض آمیز است و در تضاد به هند سکولار قانون اساسی است. صدها نفر از هزاران نفر از مردم از همه ادیان باید پیوست تظاهرات در هفته های اخیر باعث خشونت سرکوب توسط مقامات.

فقط روز قبل از رئیس جمهور تهمت بود تنظیم می رسند در هند, گزارش کمیسیون بین المللی آزادی مذهبی در روز پنج شنبه به نام قانون شهروندی یک “قابل توجهی رو به پایین به نوبه خود در آزادی مذهبی در هند است.” مغلوب ساختن پیشی جستن و وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo باید به طور مستقیم اظهار نظر در این قانون و یا تظاهرات.

صفحه اصلی وزیر آمیت شاه مودی دوم در فرمان بارها اظهار داشت که قانون تابعیت خواهد بود و پس از ملی شهروند ثبت نام به علف هرز “نفوذی.” ظاهرا به تناقض شاه, اظهارات یک وزیر دولت اخیرا مجلس گفت که دولت تا به حال نمی یک تصمیم در مورد انجام ورزش شناخته شده به عنوان ملی ثبت نام از شهروندان است.

یکی از تمرین های مشابه انجام شده در شمال شرقی ایالت آسام در سال گذشته چپ 1.9 میلیون نفر هندوها و مسلمانان در معرض خطر تبدیل شدن به بی وطن و در حال ارسال به مراکز بازداشت.

در آسام گرفتن در لیست مورد نیاز شهروندان بیش از ارائه یک گذرنامه و گواهینامه رانندگی و یا رای دهندگان کارت هویت. از مردم خواسته شد برای اثبات اقامت قدمت چند دهه و اسناد و مدارک اثبات لینک کلیک کنید برای اجداد خود. برخی موفق به ایجاد لیست به دلیل اشتباهات املایی, تغییر نام و یا اشتباه هویت.

اگر چنین ورزش انجام شد در سراسر کشور تاثیر آن خواهد بود “فاجعه بار” گفت: Gilles Verniers یک دانشمند علوم سیاسی در آشوکا دانشگاه در نزدیکی دهلی نو است. تحت پوشش ریشه کن کردن مهاجران مستند نشده یک تابعیت رجیستری ایجاد یک کل دسته از تردید شهروندان قرار می دهد و تعهد در آنها به اثبات آنها شهروندان است.”

صحبت از بازداشتگاه برای کسانی که حذف شدند در آسام ترس شیخ. او می گوید ماه گذشته بوده است blur: او در زمان کار به بازدید از ادارات دولتی در طول روز پس از صرف شب trawling را از طریق هزاران نفر از صفحات دیجیتالی سوابق به دنبال اجداد او’ نام در گذشته فهرست رای دهندگان. او نام پدر و پدربزرگ و مادربزرگ در رول رای دهندگان برای اکثر ملی انتخابات که صفحات مربوط به سال 1972 از دست رفته بودند.

“من حتی نمی دانم که اسناد و مدارک خواسته می شود برای” شیخ گفت: “ما باید آماده برای همه چیز.”

سلیم خان یک عامل در بمبئی که به مردم کمک می کند تا بازیابی دولت اسناد و مدارک گفت: او بوده است deluged با تماس های تلفنی از دسامبر. او گفت که او در حال حاضر دریافت نزدیک به 60 تماس هر روز از مردم به دنبال پیدا کردن مدارک. تماس گیرنده به طور معمول در اشک. ماه گذشته در یک ویدئو ویروسی, یک مسلمان راننده تاکسی در بمبئی گریستم به عنوان او نگران سرنوشت خانواده اش تحت رجیستری پیشنهاد شده توسط شاه اشتعال یک بحث بیش از این گسترده ترس آن را ایجاد کرده است.

Niha Masih

واشنگتن پست

سند عامل سلیم خان رو به دوربین نشان داده شده است که در خارج شهری در بمبئی. او کمک می کند تا مردم برای به دست آوردن مختلف دولت اسناد و مدارک در یک سیستم که در آن بسیاری از پرونده هستند نه دیجیتالی.

مودی است در دفاع از قانون تابعیت و در ماه دسامبر وجود دارد گفت: هیچ بحث جریان اطراف یک شهروند ثبت نام کنید. شاه گفت: مجلس که مسلمانان هند باید چیزی برای ترس از یک ورزش است.

اما اعتماد به دولت کاهش یافته در میان مسلمانان مانند شیخ. مودی دوره اول آغاز شد که در سال 2014 مشخص شد توسط چند اوباش lynchings از مردان مسلمان تحت پوشش حفاظت از گاو که مقدس به بسیاری از هندوها. پس از بازگشت به قدرت در ماه مه, مودی لغو استقلال از اکثریت مسلمان به جامو و کشمیر و دریافت چراغ سبز از ملت دادگاه برای ساخت یک معبد در سایت 16th-century مسجد به طور غیر قانونی تخریب در سال 1992 توسط یک هندو اراذل و اوباش.

این ماه مودی Bharatiya Janata Party زد پلاریزه مبارزات انتخاباتی در یک انتخابات محلی در دهلی نو که در آن رهبران حزب بدنام شدن مسلمانان در اعتراض به قانون تابعیت و به دنبال ارتباط آنها را با هند رقیب پاکستان است.

در Madanpura یک متراکم محله در بخشی از بمبئی صدها نفر با حضور در کارگاه های آموزشی اجرا شده توسط 70 ساله Pervaiz انصاری در مورد نیاز برای درست کردن-به-تاریخ اسناد و مدارک. “شایع ترین مشکل هجی متفاوت در سراسر اسناد,” او گفت:. “محمد بسیار رایج در نام مسلمان می تواند املای در راه های مختلف.”

مقامات شهرستان در بمبئی تایید افزایش ناگهانی در برنامه های کاربردی برای تولد و مرگ گواهینامه پس از عبور از قانون است. Padmaja Keskar سر از این شهر در بخش بهداشت و درمان گفت که در محله با تعداد زیادی از مسلمانان تعدادی از برنامه های کاربردی شروع به پریدن کرد به میزان 150 درصد در ماه ژانویه در مقایسه با دسامبر. دولت شهرستان را فراهم کرده است کارکنان اضافی در زمینه هایی که مسئولیت رسیدگی به حجم بالایی از درخواست.

Niha Masih

واشنگتن پست

Pervaiz انصاری, یک فعال اجتماعی در Madanpura بمبئی شده است برگزاری کارگاه های آموزشی به منظور بالا بردن آگاهی در میان مسلمانان به گرفتن اسناد و مدارک خود را به منظور.

عجله برای اسناد است نه محدود به بمبئی. در اوتار پرادش, مشاوره ذکر شده 22 اسناد مردم باید آماده نگه دارید و در کارناتاکا مساجد در حال جمع آوری اسناد و مدارک برای خانواده ها.

اما رکورد نگه داشتن در هند infamously Kafkaesque بوروکراسی تکه تکه است در بهترین و اغلب سرند با خطا است. در سراسر کشور دولت بررسی انجام شده در سال 2016 نشان می دهد که تنها 62 درصد از کودکان زیر سن 5 صادر شده بود شناسنامه — شماره پایین تر بود در میان خانواده های فقیر. و یک مطالعه از هند را در سراسر کشور شناسایی برنامه در سال 2018 یافت که 8.8 درصد از کاربران ثبت نام شده خطاهای گزارش شده در کارت های خود را.

Shailesh گاندی یک راست-به-اطلاعات فعال است که هندو توییتی که مقامات شهرستان صادر شده او را به یک سند گفت که آنها قادر به پیدا کردن هر رکورد از تولد او.

يا Abdeen انصاری, 74, به تازگی اعمال شده برای یک اصلاح جزئی در نام خود را چاپ شده بر روی شناسنامه خود را. “نام من اصلاح شد اما آنها ساخته شده است یک خطا در نام پدر” او گفت:. “در حال حاضر من باید آن را انجام دهد همه را دوباره و دوباره.”

برای شیخ به دنبال کارهای اداری تبدیل به یک شغل پاره وقت و اعضای خانواده گسترده خود را آغاز کرده اند درخواست خود را برای کمک به. در کنار او توقف می تواند 750 مایل دورتر در جنوب کشور که در آن پدر خود را به دنیا آمد و در جستجوی یک گواهی تولد از سال 1948.

Niha Masih

واشنگتن پست

يا Abdeen انصاری 74, منتظر در دفتر دولت در بمبئی. زمانی که او اعمال می شود برای تصحیح خطای املایی در نام خود را در دفتر معرفی یک خطا به نام پدر.

اسلاتر گزارش از دهلی نو است. Kunal Purohit کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

هند را مسلمانان و فعالان به صورت جرم, دستگیری ضرب و شتم در میان ناآرامی بیش از قانون تابعیت

در گوشه ای از هند 2 میلیون نفر در معرض خطر تبدیل شدن به بی وطن پس از انتشار نهایی تابعیت لیست

هند برای اولین بار از زمان تظاهرات: مادران و مادربزرگ مرحله هفته-نشستن طولانی در برابر قانون تابعیت

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>