پولی جنون است و هیچ پایه و اساس مشترک

یک جلسه نادر از ذهن بین هند چپ و راست در یک نقطه از اقتصاد باید زنگ کسانی که متعلق به نه. دو طرف حول مشابه — و به همین ترتیب پوچ — ایده های.

قبل از اینکه آنها را نارندرا نخست وزیر دولت انجام کاری احمقانه و مضر (مانند یک شبه ممنوعیت 86 درصد از یادداشت ارز در سال 2016) هر دو اردوگاه باید خود را آشنا با مبانی مدرن پولی تئوری.

این ادعا که نرخ تورم — و نه بدهی و یا کسری — این است که تنها محدودیت در آنچه که یک دولت مدرن نیست yoked به استاندارد طلا می توانید استطاعت. حتی برای کسانی که نمی MMT پشتیبانی اولیه آن مشاجره است که ارزش به خاطر سپردن: پول-چاپ مستقل است که مسائل مربوط به بدهی در پول خود را نمی تواند اجرا شود و از بودجه همان راه به عنوان یک خانواده و یا یک شرکت است.

طرفدار کار دانشگاهیان و فعالان سیاسی و اجتماعی کارگران که فکر می کنم آن را از نظر اخلاقی توجیه برای سلب مالکیت خصوصی اموال برای حمایت از هند همه گیر-پهن اقتصاد باید بدانید که چنین اقدامات افراطی هستند بی دلیل است. این پیشنهاد از لحاظ مالی محافظه کار طرفدار کسب و کار جانبی برای استفاده مردم به طلا به عنوان وثیقه برای افزایش اورژانس منابع عمومی نیز غیرقابل دفاع.

تمدید مستند هنوز هم رو به افزایش عفونت و underwhelming مالی پاسخ باعث این کشور 1.3 میلیارد نفر به تلو تلو خوردن به سمت خود شکست ناسیونالیسم اقتصادی. از راه های دیگر بیش از حد بحران زندگی و معیشت است تیرگی منطقی فکر کردم. در غیر این صورت به خوبی معنی تفاهم نامه توسط گروهی از اقتصاددانان و اعضای اتحادیه های کارگری از دولت خواسته برای درمان تمام پول نقد و اموال و اوراق قرضه و املاک و مستغلات برگزار شد توسط شهروندان هند و یا در این کشور به عنوان منابع ملی در طول Covid-19 بحران است. در میان بران انتقاد قرار بر این بود به سرعت کاهش یافته است.

اما به همان اندازه عجیب و غریب پیشنهاد از انتهای دیگر این طیف سیاسی نزدیک تر هم تراز با مودی دولت است که به دور از مرده. مقاله ای در کسب و کار استاندارد در ماه گذشته گفت که به چاپ پول برای احیای اقتصاد, مقامات به فکر استفاده از طلا برگزار شد توسط شهروندان و یا بخشی از رسمی 500 میلیارد دلار ارز خارجی ذخایر. زمانی که Soumya كانتى Ghosh اقتصاددان ارشد در بانک دولتی هند بزرگترین کشور وام دهنده به دنبال جلوگیری از تورم بالون محاکمه این هفته در یک op-ed مشخص شد که این ایده به دست آوردن کشش.

سرخپوستان خود 25,000 تن از طلا تقریبا یک هشتم از فلز همیشه در حال حفاری است. خانواده ها معمولا نگه داشتن طلا در قالب طلا و جواهر نمی میله و متعهد می تواند آن را در برابر وام. چرا که آنها به فروش ترکه خانواده و هدیه عروسی به بانک مرکزی به تماشای آنها را ذوب در یک کوره دولت? ایده استفاده از منابع خارجی به عنوان وثیقه است و بیشتر گیج کننده. کسانی که در حال حاضر بانک مرکزی هند دارایی های همسان بدهی — پول — از طرف دیگر از ترازنامه است. برای ایجاد بیشتر روپیه از طریق این مسیر RBI را مجبور به خرید دلار از بانک ها و آنها را تازه ضرب ارز.

تنها نقطه ای از این همه حرف بی ربط است به خودداری از صدور بدهی دولت و صرفه جویی در هند رتبه اعتباری معلق در هوا یک قدم اشتباه و دور از آشغال. سرمایه گذاران نیست و بی تکلف. مبادله مردم طلا برای پول نقد است که اقدام به خرید آنها چند گرم غذا و یک یا دو ماه اجاره نخواهد به دارندگان اوراق قرضه خوش بینانه در مورد احیای رشد. و اگر مثلا 100 میلیارد دلار از ذخایر نوعی منزوی به جمع آوری پول بیشتر از آنها خواهید بود در دسترس نیست و به حل و فصل خارجی’ ادعا می کند. این می تواند مشکل ساز داده هندوستان تاریخ جاری-حساب کمبود.

چرا رها عذر آشکارا اجرای بزرگ دولت کسری بودجه و پول در اوردن آنها را ؟ بی احتیاط مالی می تواند بدهی به تولید ناخالص داخلی نسبت به پرش به 83 درصد در سال مالی تا مارس سال 2021 از حدود 70.9% در سال مالی 2020, مهر اقتصاد’ Abhishek Gupta پیش بینی شده در ماه گذشته. در این هفته او کاهش رشد برآورد به 10.6 درصد کاهش از 4.5% قبلا مطرح شده و پیش بینی خود را از بدهی به تولید ناخالص داخلی به 91%.

بیشتر این اضافی بدهی می شود پارک با RBI کمتر فشار بر بازار اوراق قرضه برای تامین مالی آن است. عمومی استقراض نمی کند و باعث یک بحران وقتی کمی اعتباری خصوصی تقاضا است. مشکلات بوجود می آیند که در یک کشور در حال توسعه و انتظارات مردم از آینده تورم نیست لنگر به بانک مرکزی هدف است. کار و سرمایه نیست همیشه حرکت موثر به جایی که آنها می تواند مولد باشد. همچنین در حالی که کشورهای پیشرفته می تواند مقاومت در برابر نوسانات بزرگ نرخ ارز اقتصادهای در حال ظهور به درستی نگرانی در مورد یک دلار کمبود. از آنجا که سرمایه گذاران می دانید که این همه آنها می خواهند به ترک قبل از دیگران انجام دهد.

اگر بانک مرکزی با قاطعیت پشتیبانی مالی گسترش 250 اساس نقطه بیش از حد عملکرد سرمایه گذاران خواهان ترجیح می دهند 10 ساله هندی اوراق قرضه دولتی به مدت سه ماه خزانه — سه گانه گسترش از یک سال پیش — می تواند کاهش. پایین تر در دراز مدت هزینه های استقراض می تواند حتی تشویق مسائل همیشگی بدهی یک گزینه SBI اقتصاددانان هستند توصیه.

درآمد و مصرف cratering اما تا زمانی که قدرت دولت به مالیات آنها نیست و روی اختلال به وجود نمی وثیقه نیاز به قرض گرفتن. حتی اگر آنها نمی خرید کل MMT بسته منتقدان می توانید با خیال راحت این یکی از درس های اصلی. خیلی بهتر از توطئه به قرض گرفتن و یا سرقت مالکیت خصوصی و یا شیب دو به ذخایر خارجی.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

اندی Mukherjee است بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش شرکت های صنعتی و خدمات مالی است. او قبلا یک مقاله نویس رویترز Breakingviews. او همچنین تاکید کرد که Straits Times, ET NOW و خبری بلومبرگ.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

دانلود رایگان مقالات