مستقل استخدام خبرنگاران در سراسر جهان به شما به ارمغان بیاورد واقعا مستقل روزنامه نگاری. برای حمایت از ما لطفا در نظر گرفتن سهم.

مینه سوتا دادستان کل کیت الیسون شکایت کرد اکسون موبیل Koch صنایع و موسسه نفت آمریکا در روز چهارشنبه ادعا آنها را فریب و defrauded Minnesotans در مورد تغییر آب و هوا.

این طرح دعوی در دادگاه واصل در Ramsey County, District, دادگاه, متهم شرکت نفت و تجارت از تقلب مصرف کننده و فریبنده شیوه های تجارت. به دنبال آن نامشخص جبران اصلاحی کمپین آموزش عمومی و یک دستور در مقابل ادامه نقض.

“ما در اینجا تحت پیگرد این متهمان — API اکسون موبیل و کخ — برای پنهان کردن حقیقت گیج کننده حقایق و muddling آب به اثر مخرب” الیسون گفت: در یک کنفرانس خبری.

حداقل 15 دیگر نهادهای دولتی آورده اند پرونده مشابه از جمله ماساچوست و نیویورک و رود آیلند. نیویورک از دست آن طرح دعوی در دادگاه در برابر اکسون موبیل در ماه دسامبر.

الیسون نمی مشخص شکل دلار خسارت او را دنبال اما گفت: “این رفتن به یک مقدار زیادی.” او گفت: از آن می تواند شبیه به مینه سوتا را 7 میلیارد دلار در سال 1998 حل و فصل با صنعت دخانیات.

رهبران چند گروه های زیست محیطی در شرکت دادستان کل کنفرانس خبری از جمله سام اعطای مدیر اجرایی تغییر آب و هوا گروه MN350. “ما می خواهیم اکسون کخ و API برای پرداخت هزینه های خود را نهفته است. اعمال خود را از تقلب صدمه تمام Minnesotans. ما سزاوار ما بعد در دادگاه ایستاده ایم و نسل های آینده را با” آقای گرانت گفت.

اکسون موبیل را محکوم کرد طرح دعوی در دادگاه به عنوان بی اساس و بدون شایستگی.

“این طرح دعوی در دادگاه است که بخشی از یک هماهنگ با انگیزه های سیاسی علیه شرکت های انرژی” سخنگوی کیسی نورتون گفت: در یک ایمیل. “اقدامات قانونی مانند این اتلاف میلیون ها دلار از پول مالیات دهندگان و هیچ چیز برای پیشبرد معنی دار اقداماتی که برای کاهش خطرات ناشی از تغییرات آب و هوا.”

رئیس امور حقوقی را برای موسسه نفت آمریکا, پل آفونسو, در بیانیه ای گفت: “سابقه دو دهه گذشته نشان می دهد که این صنعت به هدف خود از ارائه مقرون به صرفه و قابل اعتماد آمریکا انرژی برای مصرف کنندگان ایالات متحده در حالی که قابل ملاحظه ای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و اثرات زیست محیطی. هر گونه پیشنهاد به خلاف نادرست است.”

سنگ چخماق تپه منابع یک شرکت تابعه از کخ صنایع است که در عمل یک پالایشگاه در کاج خم مینه سوتا گفت که بررسی طرح دعوی در دادگاه.

آسوشیتد پرس گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات