Millennials هستند racking تا پس انداز بازنشستگی در Roth Ira

برخی از نکات و ترفندها انجام داده اند و آنچه به نظر می رسد غیر ممکن است.

آنها موفق به نجات $1 میلیون دلار یا بیشتر در محل کار خود حساب بازنشستگی. من نوشته ام قبل از اینکه در مورد این روند و ادامه خواهد داد به انجام این کار برای تشویق کسانی از شما که فکر می کنم شما نمی توانید ذخیره کنید — اما می تواند اگر شما از آن ساخته شده یک اولویت است.

تعداد زیادی از مردم با بیش از 1 میلیون دلار در 401(k) آمار یک رکورد 233,000 در پایان 2019 از 133,800 برای مدت مشابه سال قبل با توجه به وفاداری سرمایه گذاری یکی از بزرگترین کشور مدیران از محل حساب بازنشستگی. تعداد ایرا میلیونرهای افزایش یافته و به 208,000 همچنین یک رکورد بالا است.

[بدهی در مقابل بازنشستگی: چگونه به را انتخاب کنید که در آن برای قرار دادن پول خود را]

نیز وجود دارد یک رکورد-تنظیم پرش در تعداد میلیون دلار حساب در صرفه جویی و پس انداز طرح (TSP) دولت فدرال نسخه 401(k). به عنوان Dec. 31 وجود دارد 49,620 قاشق چایخوری میلیونرهای یک 131 درصد افزایش نسبت به 21,432 گزارش در پایان 2018 با توجه به بازنشستگی فدرال صرفه جویی سرمایه گذاری مدیره.

میانگین 401(k) ایرا و 403(b) توازن افزایش یافته و به سطح رکورد به عنوان به خوبی. متوسط 401(k) تعادل افزایش به $112,300 از $95,600 در سال 2018 است. متوسط ایرا 17 درصد افزایش یافت به $115,400. متوسط 403(b) — که به طور معمول مورد استفاده توسط معلمان مراقبت های بهداشتی کارگران و کارمندان سازمان های غیر انتفاعی — تا 18 درصد به $93,100.

معلوم می شود که بسیاری از بزرگسالان جوان که اغلب ناعادلانه کلیشه ای و انتقاد خود را آووکادو-نان تست هوس و دست و دل باز راه هستند, صرفه جویی برای دوران بازنشستگی.

Millennials, همچنین شناخته شده به عنوان Gen Y, کمک $373 میلیون به جامعه جراحان ایران در سه ماهه چهارم 46 درصد افزایش نسبت به کل مبلغ کمک برای همان دوره در سال 2018 است. متوسط تراز millennials است $32,700 از $29,400 سه ماهه گذشته و $24,200 یک سال پیش. رفتن به Q4 2009 به طور متوسط تعادل برای millennials $بود 7,300.

Millennials در حال اکثریت قرار دادن پول خود را به راث Ira با توجه به وفاداری. راث حساب بودجه با after-tax دلار, ساخت آینده برداشت معاف از مالیات. وجود دارد محدودیت های درآمد برای ایرا راث ساخت آن را بیشتر احتمال دارد که کارگران جوان واجد شرایط برای کمک. نیز وجود دارد که ترکیبی راث 401(k) به طور فزاینده ای در دسترس ساخته شده در طرح های کارفرمای. شما هنوز هم آن را به صندوق پس از کسر مالیات دلار اما شما می توانید کمک بیش از زمان 6000 $در حد سالانه به صورت سنتی ایرا راث. سهم سالانه محدود برای یک راث 401(k) است و همان است که برای 401(k) است که در سال 2020 است $19,500.

برای سرمایه گذاران حساب راث حس می کند چرا که آنها به احتمال زیاد در یک نسبتا پایین براکت مالیاتی و معاف از مالیات با رشد سال از ترکیبات می تواند به مراتب بیشتر از سود فعلی سال کسر مالیات برای کمک به سنتی 401(k).

[تعداد 401(k) میلیونرهای در حال افزایش است — اما گرفتن وجود دارد. برخی از متولدین در نظر گرفتن خطرات بزرگ.]

من همیشه پیدا کردن آن مفید به دیدن آنچه که دیگران انجام می دهند از جمله کارفرمایان. در اینجا برخی دیگر از سه ماهه چهارم یافته های حاصل از وفاداری گزارش:

چقدر به مردم کمک به بازنشستگی خود برنامه ریزی? کارمند متوسط نرخ پس انداز به یک رکورد 8.9 درصد است. وفاداری توصیه می کند که مردم صرفه جویی 15 درصد از درآمد خود را برای دوران بازنشستگی. اما شما می توانید دستیابی به این هدف با کمک یک تطبیق سهم خود را از کارفرما. زمانی که مقاطعه در شرکت, مسابقه, مجموع میانگین نرخ پس انداز بود 13.5 درصد است.

شما چقدر است کارفرما مطابق? این یک میانگین کارفرما مطابقت شد 4.6 درصد بازده مجموع $4,090 در سال 2019 با توجه به وفاداری سخنگوی مایکل Shamrell. “از نظر مطابقت با فرمول محبوب ترین برای ما 401(k) مشتریان است 100 درصد بازی اول 3 درصد از سهم کارمند و پس از آن 50 درصد بازی بعدی 2 درصد از کارکنان سهم” Shamrell گفت. مطمئن شوید که شما را ترک پول روی میز او توصیه می شود.

مردم افزایش سهم درصد ؟ اگر شما می خواهید برای تبدیل شدن به یک 401(k) میلیونر انجام آنچه انجام می دهند — و یا به عنوان نزدیک به عنوان شما می توانید به تقلید خود را صرفه جویی در عادات. بسیاری از میلیونرهای قرار داده و در حرارت 15 درصد است. بسیاری ممکن است شروع کند اما در نهایت افزایش سهم خود در سطح سال بیش از سال است. در طول 2019, 33 درصد از شرکت کنندگان طرح افزایش مقدار آنها صرفه جویی با افزایش به طور متوسط بیش از 3 درصد وفاداری گفت.

چگونه می توانید کارفرمایان کمک به کارگران کمک بیشتر ؟ بسیاری از شرکت ها (35 درصد) به طور خودکار ثبت نام جدید کارکنان در محل کار برنامه. و از کارگران که ضربه خود سهم 60 درصد نرخ خود را به طور خودکار افزایش توسط کارفرمایان خود را.

در زیر جدید امن عمل کارفرمایان به طور خودکار می تواند کارکنان را افزایش می دهد سهم به 15 درصد از خود پرداخت. کارگران البته می توانید انتخاب کردن از آن را افزایش می دهد.

وفاداری کلی از پس انداز بازنشستگی روند به ما می دهد یک پنجره را به دیگران در حال سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی. داده ها نشان می دهد مردم خود را تحت فشار. من یک سوال برای شما: ممکن است شما قادر خواهید بود به خود بازی ؟

یک سوال در مورد بازنشستگی و یا امور مالی شخصی? پیوستن میشل برای آنلاین Q&A هر پنج شنبه در ظهر به وقت شرق آمریکا. خوانندگان ممکن است نوشتن به میشل Singletary در واشنگتن پست 1301 K خیابان شمال غربی واشنگتن 20071 یا [email protected] به عنوان خوانده شده قبلی رنگ پول ستون رفتن به http://wapo.st/michelle-singletary.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>