مکزیک دادستان کل می گوید مورد سابق نفت و رئیس ‘نمادین’

MEXICO CITY — تا زمانی که به تازگی در مکزیک انجام داده بود کمی به دنبال فساد نشان داد رسیدگی به برزیل غول ساخت و ساز Odebrecht که نیرنگ سیاستمداران, رهبران کسب و کار و حتی سابق و نشستن رئیس جمهور در دیگر کشورهای آمریکای لاتین.

مکزیکی دادستان کل Alejandro Gertz Manero هیچ شکی نیست چرا که: “بدیهی است به دلیل وجود یک فرمول برای پوشش کل این وضعیت است.”

همه چیز به نظر می رسد در حال تغییر است. هفته گذشته پلیس اسپانیا دستگیر امیلیو Lozoya, رئیس سابق دولتی مکزیک شرکت نفت پمکس در جنوب اسپانیا. او حامل یک گواهینامه رانندگی با عکس, اما نام های مختلف.

مکزیک شده بود به دنبال Lozoya از طریق اروپا برای ماه بیش از اتهامات غیر قانونی قرارداد در حالی که او در Pemex.

در مصاحبه ای با آسوشیتد پرس روز شنبه, Gertz گفت Lozoya مورد یک “نماد” از طرح های فساد از 2012-2018 دولت از رئیس جمهور Enrique Peña Nieto.

Lozoya او گفت: “تجسم یک دولت و دولت را از رفتار.” Peña Nieto نمی تواند بلافاصله نظر رسیده.

Lozoya که او نیز یکی از چهره های کلیدی در پنا نیتو ریاست جمهوری, مبارزات انتخاباتی همواره رد گرفتن رشوه. اما دستگیری او مطرح شده است و امیدوار است که او ممکن است باز کردن درب به دانستن مقیاس دولت قبلی را به فساد و شاید حتی منجر به Peña Nieto.

پرسید: اگر او آن مناظر رئیس جمهور سابق Gertz محتاط بود.

“به تاکید از این نوع خواهد بود یک عمل سیاسی در بخشی از من” او گفت:. “من باید به خودم اختصاص به قانونی رفتار; اگر من وارد سیاسی فرضیه من می خواهم به تحریف کار من است.”

Gertz همچنین demurred در هر گونه بحث در مورد دیگر مقامات سابق که می تواند درگیر.

با این حال او اضافه کرد که “آنچه که ما می گویند واضح است که این جنایات هستند و نه متعهد به تنهایی. برای راه اندازی یک جنایتکار ساختار که اندازه شما نمی توانید آن را به تنهایی وجود دارد به یک سری کامل از شرکت کنندگان است.”

به Gertz نه بررسی Odebrecht مورد بود “یک استثنا است و استثنا بود, بسیار شرم آور است.”

Lozoya بازداشت نیز قرار می دهد دادستانی کل و دولت از رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador تحت افزایش یافت. لوپز Obrador گرفت و در دسامبر سال 2018 با از بین بردن فساد بالا را وعده داده است.

“از آن یاد شده برای اعتبار و طرح های جدید گروه های سیاسی در قدرت و از دولت جدید” Gertz گفت.

این Odebrecht رسوایی منفجر شد و در سال 2016. برزیل غول ساخت و ساز است اعتراف به پرداخت نزدیک به 800 میلیون دلار رشوه در بسیاری از آن را به مقامات در آمریکای لاتین که پاداش این شرکت با ساخت و ساز قرارداد. این تحقیقات منجر به یک آبشار از دستگیری و تعقیب در سراسر منطقه است. در پرو اثبات آن به سقوط رئیس جمهور پدرو پابلو Kuczynski.

مکزیک و ونزوئلا استثنا بودند با وجود شواهدی وجود دارد که این شرکت پرداخت می شود Pemex مقامات $10.5 میلیون نفر بین سال های 2010 و 2014 برای برنده شدن در قراردادهای دولتی.

یکی سابق Odebrecht کارمند حتی نام Lozoya به عنوان کمک به آنها را دریافت قرارداد و توضیح داد که چگونه او جبران شد.

کپی رایت 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>