الکساندر Zemlianichenko AP

صدها نفر از مردم خط تا در اولین رستوران مک دونالد در اتحاد جماهیر شوروی در مسکو در میدان پوشکین در آن روز افتتاحیه در Jan. 31, 1990.

مسکو — Ksenia Oskina گرسنه شد این زمان او به جبهه ساعت-خط طولانی برای خنک رستوران آمریکایی جدید. او هرگز تا به حال شنیده محل از قبل بر او peered از طریق پنجره های شیشه ای برای دیدن آنچه که مردم خوردن, امید برای اشاره به آنچه به سفارش.

Oskina مشکوکی مشاهده اسلب نازک از گوشت و سبزیجات قطعه قطعه بین نان از نان است. هنگامی که آن را به نوبه خود او را او عصبی صندوقدار پرسید برای یک مک بزرگ است چرا که او می خواست افسانه جعبه در اومد. او را نجات داد که کارتن و نوشیدن جام آورده و آن را به کار در روز بعد به او نشان می دهد همکاران آنها گفتن داستان در مورد چگونه کارکنان خندان بودند و محو جداول پس از مهمانان چپ.

“من استفاده می شود که مک بزرگ جعبه برای یک مدت طولانی و قرار دادن ساندویچ من در آنجا به جای سه بعدی” Oskina گفت. “من می خواهم آن را تمیز و خشک آن را در بخاری و سپس استفاده از آن را دوباره.”

Oskina یکی از بیش از 30 ، 000 برای حضور در روسیه اولین مک دونالد 30 سال پیش جمعه. به عنوان seminal یک لحظه آن را در زندگی خود آن را حتی بزرگتر برای اتحاد جماهیر شوروی باز کردن یک پنجره جدید برای تمدن غرب از طریق مواد غذایی سریع.

http://www.washingtonpost.com/video/world/thirty-years-ago-the-soviet-union-parted-the-iron-curtain-for-big-macs-and-pizza/2020/01/30/57b37f89-b78b-4a2b-a9a2-1296bed70cd9_video.html

دیوار برلین سقوط کرد نزدیک به سه ماه پیش از آن و در ژانویه. 31, 1990, ارتفاع رئیس جمهور میخائیل گورباچف را پروستریکا اصلاحات اقتصادی ورود قوس طلایی در مرکز شهر مسکو میدان پوشکین نشان داد که کمونیست اتحاد جماهیر شوروی بود و صعود به سمت سرمایه داری و برای کسب و کار باز به مارک های غربی. اتحاد جماهیر شوروی منحل کمتر از دو سال بعد.

کلبه پیتزا زنجیره ای آمد به اتحاد جماهیر شوروی چند ماه پس از مک دونالد در سال 1990 و گورباچف به نظر می رسد در یک تجاری برای پیتزا کلبه در سال 1997. در 60 ثانیه نقطه گورباچف است که غذا خوردن در رستوران به عنوان یک خانواده یک جدول دور استدلال در مورد میراث او — آزادی و فرصت در مقابل بی ثباتی سیاسی و اقتصادی. آنها در نهایت به توافق توست او زمانی که مادر می گوید: “به خاطر او ما Pizza Hut.”

مک دونالد و پیتزا کلبه “تغییر صنعت رستوران در روسیه گفت:” میخائیل Kostin یک مسکو-بر اساس مواد غذایی منتقد. “زمانی که همبرگر و پیتزا معرفی شدند به مردم اتحاد جماهیر شوروی.”

رودی Blaha

AP

یکی از اولین مشتریان مک دونالد در مسکو به یک thumbs-up در کنار مک دونالد در کانادا رئیس جورج Cohon, right on Jan. 31, 1990.

مک دونالد در میدان پوشکین برنامه ریزی شده به مناسبت تولد آن 30 با ارائه برخی از آیتم های منو در همان هزینه آنها در سال 1990 — سه روبل است که معادل یک نیکل است. اما با روسیه در مورد امکان شیوع کروناویروس ارتقاء لغو شد, در پیشنهاد مسکو به دولت برای حفظ جمعیت زیادی از جمع آوری در یک مکان.

محل بود و هنوز هم شلوغ تر از معمول در موقع ناهار جمعه به مردم متوقف شد برای گرفتن عکس در مقابل دو مجسمه یخی سفارش برای این مناسبت است. خط نبود خوبی کردن درب بود 30 سال پیش اما مشتریان به ارمغان آورده بودند با کوپن برای خرید یک مک بزرگ برای اتحاد جماهیر شوروی قیمت سه روبل در تاریخ بعد.

یک پسر دنیس که خوردند در مک دونالد اولین روز این درهای خود را در سال 1990 نوشت: پنجشنبه در Facebook که او سعی جن برای اولین بار است که بعد. محکم یک کوپن برای یک مک بزرگ است که پدرش به او Kostin منتظر در دو ساعت خط کشیده است که در اطراف میدان در سراسر خیابان و در روز دوم آن را در کسب و کار.

ایالات متحده زنجیره غذایی در حال حاضر یک دید مشترک در سراسر روسیه — KFC مسلما محبوب ترین امروز — اما مک دونالد خدمات مشتری ساخته شده آن را احساس می کنم مثل یک رستوران لذیذ ، برگر محبوبیت رشد کرد و تبدیل شد به یک تخصص های محلی. به عنوان مواد غذایی وارداتی موارد رو گرانتر به خصوص پس از اعمال تحریم های غرب در سال 2014 همبرگر بودند یک مورد است که هنوز هم می تواند ساخته شده با محصولات محلی. بسیاری از رستوران ها در حال حاضر ارائه برگر با نان ساخته شده از روسیه, سنتی, سیاه چاودار.

[منتقل یاس بنفش جم لطفا. روسی foodies کشف سلیقه از پیش از اتحاد جماهیر شوروی گذشته است.]

قابل توجه فصل برای روسیه برگر صحنه آمد و در سال 2015 و 2016 زمانی که رقابت روسیه گوشت گاو تولید — Miratorg و Zarechnoye — تصمیم به گسترش نام تجاری خود را به برگر مفاصل. Miratorg برای اولین بار با Farsh و آشپز مشهور Arkady Novikov شد چهره مرطوب همبرگر آبدار. Zarechnoye به دنبال کت و شلوار یک سال بعد نیز همکاری با افراد مشهور — محبوب رپ Timati.

رودی Blaha

AP

کودکان اتمام مک دونالد پس از افتتاح آن در مسکو در ژانویه. 31, 1990.

او Black Star, برگر, زنجیره ای وعده داده شده ارزان تر و soppier همبرگر به طوری که رستوران پیشنهاد خوردن آنها با مات دستکش لاتکس سیاه و سفید به عنوان Timati خود می کند. رستوران دیگر کپی شده است که جزء اصلی و دستکش در حال حاضر معمولا ارائه شده به شام که سفارش برگر.

“این ایده بودند که در آن زمان این بود که آن را خوب به خوردن یک همبرگر با دست های خود را حتی اگر شما یک دختر بچه و نه هر سس یا مواد غذایی در انگشتان دست خود را,” Kostin گفت.

منتقدان بحث کیفیت سیاه و سفید ستاره برگر اما آن را صرف ارتباط با Timati است که منجر شده برخی از لیبرال روسیه به تحریم استقرار به دلیل پشتیبانی قوی خود را برای رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین.

حتی با تمام گزینه های ناهار خوری که در حال حاضر وجود دارد در روسیه به تازگی از مک دونالد نشده فرسوده برای Oskina.

“من آن را دوست دارم” او گفت:. “برای برخی از این دلیل, در امریکا آن را به عنوان خوشمزه به عنوان آن را در اینجا است.”

ادامه مطلب

پوتین قصد دارد پس از انتخابات ریاست جمهوری می تواند او را ببیند و دارای حق اعمال نفوذ برای زندگی

پوتین می خواستم روسی علم به بالای جهان است. سپس یک دانشگاهی رسوایی منفجر کرد.

کرملین بدنام است برای جهانی دخالت آنلاین. اما کنترل فضای مجازی در خانه بوده است و سختتر است.

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de