وی همان روز که کالیفرنیا پیشرو در کشاورزی دولت ساخته شده آن را غیر قانونی به فروش chlorphyrifos. این یکی از تعداد فزاینده ای از ایالات متحده است که باید نقل مکان کرد و برای جلوگیری از آفت کش ها از بازار است.

Corteva اشاره کرد که تقاضا برای آفت کش ها است که در آن به فروش می رسد برای بیش از نیم قرن است که کمتر از 20 درصد از آنچه در آن بود که در اوج خود در 1990s. Wasson اضافه شده است که این شرکت در پشت قفسه ایمنی از آفت کش ها است که به طور گسترده ای مورد مطالعه پس از آن برای اولین بار معرفی شد در سال 1965. کشاورزان هنوز هم باید قادر به استفاده از آن به عنوان یک ابزار مهم برای مبارزه با برخی آفات, او گفت:.

اعلام نمرات یک پیروزی برای بهداشت عمومی و محیط زیست, طرفداران که مبارزه کرده اند برای سال ممنوعیت chlorpyrifos گفت: ترکیب شمار بی دلیل خطرات بهداشتی به خصوص برای کارگران مزرعه و کودکان است. اما فعالان در روز پنج شنبه گفت که مبارزه ادامه خواهد داد با توجه به اینکه شرکت های دیگر هنوز هم در تولید آفت کش ها و دولت فدرال اجازه داده است آن را به باقی می ماند در بازار است.

“ما قطعا این را به عنوان یک پیروزی” Marisa Ordonia ارشد کاردانی وکیل برای Earthjustice یک گروه زیست محیطی است که شکایت در دادگاه فدرال به دنبال نیروی دولت آمریکا به ممنوعیت chlorpyrifos. “اما ما هنوز در مبارزه برای ممنوعیت به طوری که کودکان و کارگران مزرعه دیگر نمی خواهد در معرض آن است.”

اما برگ برنده دولت خودداری کرده است به ممنوعیت آفت کش ها با این استدلال که علم ارتباط chlorpyrifos به مشکلات سلامتی مانند عصبی اثرات در کودکان و مشکلات تنفسی در بزرگسالان حل نشده باقی مانده است و نیاز به مطالعه بیشتر.

رئیس جمهور, باراک اوباما, سازمان حفاظت محیط زیست در ابتدا پیشنهاد لغو تمام با استفاده از chlorpyrifos در سال 2015 و پس از آن دانشمندان مشخص شد که شواهد موجود نیست دیدار با آژانس آستانه یک “معقول یقین از هیچ آسیب برساند.” بعد آن را پشتیبانی ممنوعیت استفاده از chlorpyrifos در مواد غذایی — در پاسخ به درخواست ثبت شده توسط شورای دفاع منابع طبیعی و آفت کش ها اقدام شبکه شمال امریکا است.

اما صنایع شیمیایی گفته است که سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر ناقص تجزیه و تحلیل در بخشی به دلیل آن را به شدت وزن یک مطالعه اپیدمیولوژیک انجام شده توسط دانشگاه کلمبیا.

جیم Aidala یک مشاور برای Corteva که در خدمت به عنوان حفاظت محیط زیست دانشیار مدیر برای آفت کش ها و مواد سمی در زیر بیل کلینتون در مصاحبه ای گفت که از آنجا که دولت اوباما یک تصمیم در chlorpyrifos فقط قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن جایگاه علم در آن با تکیه بر “هرگز به طور کامل تایید.” کشاورزی بخش نیز نگرانی در مورد روش سازمان حفاظت محیط زیست دانشمندان تا به حال مورد استفاده در تعیین که chlorpyrifos مطرح خطرات جدی سلامت.

رو به یک دادگاه دستور مهلت در ماه مارس سال 2017 سازمان حفاظت محیط زیست است و سپس-مدیر اسکات Pruitt را رد کرد آژانس تجزیه و تحلیل خود به نقل از یک نیاز به “ارائه نظارتی یقین به هزاران نفر از مزارع آمریکا است که تکیه بر chlorpyrifos.” او استدلال کرد در آن زمان که “رکورد های عمومی می گذارد از نگرانی های جدی علمی و اساسی فرآیند شکاف در این پیشنهاد است.”

اما فشار به ممنوعیت آفت کش ها همچنان ادامه دارد.

“علم در chlorpyrifos روشن و بدون ابهام است و آن را هیچ جایی در مواد غذایی ما و یا ما در زمینه های. با اعلام این نوشتن است که واقعا بر روی دیوار” سناتور. تام Udall (D-N. M.) است که در میان بیش از ده سناتور به تصویب قانون منع chlorpyrifos در بیانیه ای گفت: پنج شنبه. “تنها سوال اکنون این است که آیا تهمت اجرایی خواهد شد و در نهایت جلوگیری از انجام مناقصه از شرکت های بزرگ و شروع به قرار دادن سلامت و ایمنی کودکان ما و farmworkers اول است.”

ترکیب شیمیایی استفاده شده توسط کشاورزان برای کشتن آفات در طیف گسترده ای از محصولات از جمله کلم بروکلی و توت فرنگی و مرکبات. سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع پاشش آن در داخل خانه به مبارزه با خانواده اشکالات بیش از یک دهه پیش. اما تنها در سال های اخیر آیا آژانس به دنبال توقف استفاده از آن در کشاورزی, پس از نصب نگرانی هایی است که پیش از تولد در معرض می تواند تهدیدی برای جنین مغز و سیستم عصبی توسعه است.

در کالیفرنیا مقامات بهداشتی دولت گفت: تصمیم خود برای ممنوعیت chlorpyrifos آمد در میان افزایش شواهد علمی که آفت کش “علل جدی اثرات بهداشتی در کودکان و دیگر حساس جمعیت در سطوح پایین تر از قرار گرفتن در معرض بیش از پیش قابل درک است.” در آن زمان کالیفرنیا رژیم صهیونیستی است. گاوین Newsom (D) نیز پیشنهاد 5.7 میلیون دلار به حمایت از گذار به “امن تر و پایدار تر جایگزین” با توجه به کالیفرنیا آژانس حفاظت از محیط زیست.

تحت یک توافق پاییز گذشته بین دولت و آفت کش تولید کنندگان آن غیر قانونی در روز پنج شنبه به فروش سموم و تولید کنندگان دیگر نمی خواهد اجازه به داشتن و یا استفاده از محصولات با مواد شیمیایی پس از پایان این سال است.

از بین بردن chlorpyrifos از جعبه ابزار شیمیایی کشاورزی در کالیفرنیا است این نوع از اقدام تهاجمی انتخاب رهبران باید برای حفاظت از بهداشت عمومی” کن کوک رئیس کار گروه محیط زیست یک گروه فعال در بیانیه ای گفت:. “Farmworkers کودکان و دیگر کالیفرنیا دیگر نمی خواهد در معرض یک ماده شیمیایی خطرناک است که به طور دائم می تواند موجب اختلال در عملکرد مغز و سیستم عصبی. اگر تنها رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن سازمان حفاظت محیط زیست تا به حال به گوش خود دانشمندان و مسدود نمی فدرال ممنوعیت از chlorpyrifos میلیون ها نفر از دیگر بچه ها را لذت بردن از همان حمایت.”

در سال 2018 هاوایی شد اولین دولت به ممنوعیت آفت کش ها حاوی chlorpyrifos; ممنوعیت آن اثر را در سال 2022. نیویورک نمایندگان مجلس همچنین تصویب قانون ممنوعیت آفت کش اواخر 2021. رژیم صهیونیستی. اندرو کومو (D) را وتو کرد که قانون در اواخر سال گذشته هدایت دولت را اداره حفاظت از محیط زیست به فاز در ممنوعیت در ماه های آینده از طریق یک rulemaking.

کشورهای دیگر از جمله مریلند پیشنهاد ممنوعیت های مشابه. اتحادیه اروپا نیز تدریجی از آفت کش ها.

“بسیاری از کسانی که تصمیم گیری های سیاسی و نه مبتنی بر علم تصمیم گیری” Wasson گفت:, و اضافه کرد که حتی به عنوان شرکت متوقف تولید chlorpyrifos این طرح به سازمان حفاظت محیط زیست در جریان آن مبارزه قانونی برای حفظ آفت کش در بازار است. “آن چیزی که برای انجام مناسب برای کشاورزان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im