بلنتیر مالاوی — دادگاه قانون اساسی در جنوب کشور آفریقایی مالاوی در روز دوشنبه لغو نتایج حاصل از سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری با استناد به “گسترده و منظم و قبر” بی نظمی از جمله مهم استفاده از مایع اصلاح به تغییر نتیجه.

جدید رای گیری خواهد شد در 150 روز دادگاه گفت: در آن اتفاق آرا حکم گفت: در پایان آن امیدوار حاکم نمی خواهد “نابود کردن این کشور است.’

این دو منجر به نامزدهای اپوزیسیون به چالش کشیده بود باریک برنده انتخابات رئیس جمهور پیتر Mutharika ادعا که بی نظمی را تحت تاثیر قرار بیش از 1.4 میلیون نفر از کل 5.1 میلیون رای.

ماه از گاهی مرگبار ناآرامی های پس از اعلام نتایج انتخابات. رئیس جمهور و کمیسیون انتخابات اذعان کرد برخی از بی نظمی اما استدلال آنها کافی به تاثیر انتخابات را نتیجه.

دوشنبه حاکم می تواند به دادگاه تجدید نظر به دیوان عالی کشور. رئیس جمهور قانونی تیم خودداری از پاسخ به سوالات و با عجله سمت چپ دادگاه محل. دادستان به نمایندگی از کمیسیون انتخابات گفت: آنها را به مشورت در مراحل بعدی.

امنیتی شد و مردم در سراسر کشور به دنبال روز جلسه دادگاه خواندن در زبان انگلیسی و Chichewa زنده در پخش برنامه های رادیویی.

بسیاری از گوش افسون به عنوان دادگاه ذکر شده بی نظمی های متعدد از لیبرال استفاده از مایع اصلاح Tipp-Ex است که “تا حد زیادی تضعیف” رای به یکپارچگی به عدم امضا در برخی از نتایج فرم. دادگاه گفت که پارلمان این کشور برای ارزیابی اینکه آیا کمیسیون انتخابات می تواند انجام انتخابات جدید.

قضات و حتی به چالش نظام انتخاباتی گفت: نتايج نشان داد که هیچ یک از انتخاب توسط اکثریت در توافق با قانون اساسی با استناد به تعاریف فرهنگ لغت اکثریت و کثرت. آن دستور مجلس برای دیدار با ظرف 21 روز به آمده تا با یک قانون جدید به راهنمای تازه انتخابات است.

آستین صلح آمیز مالاوی شد فقط دوم کشور در جنوب صحرای آفریقا به دیدن یک انتخابات ریاست جمهوری لغو شد. در سال 2017, کنیا دیوان عالی کشور شوکه شده است که کشور با ابطال انتخابات ریاست جمهوری با استناد به بی نظمی. رئیس جمهور اوهورو کنیاتا برنده تازه انتخابات به عنوان پیشرو در انتخابات را تحریم کرد ،

Mutharika اعلام شده بود باریک برنده مالاوی ممکن است انتخابات با 38 درصد آرا و پس از لازاروس Chakwera با 35 درصد و معاون سابق رئیس جمهور Saulos Chilima سوم با 20%. چهار نامزد دیگر در مجموع کردم نزدیک به 6 درصد است.

اتحادیه اروپا انتخابات ناظر ماموریت در بیانیه ای در مدت کوتاهی پس از رای گیری به نام count “transparent” اما اشاره کرد که “روشن است که مشکلات را با نتایج ورق ها باعث چالش است.”

ماه های طولانی در دادگاه همراه بود و گاهی خشونت آمیز تظاهرات خیابانی خواستار استعفای انتخاباتی رئیس کمیسیون جین Ansah. مالاوی کمیسیون حقوق بشر در اواخر سال گذشته منتشر شد گزارش متهم پلیس از جدی حقوق بشر از جمله تجاوز و حمله در یک رویارویی است.

دو مخالف نامزدها در روزهای اخیر به آرامش فراخواند. در روز پنج شنبه Chilima خواست Malawians به صلح آمیز باقی می ماند و به چالش کشیده Mutharika برای نشان دادن ویژگی های یک دولتمرد واقعی.

او همچنین خواسته مالاوی خدمات پلیس است که با حمایت ارتش به عنوان ناآرامی های رشد برای جلوگیری از اراذل و اوباش که ممکن است بخواهید به استفاده از هر گونه اعتراض عمومی پس از حاکم.

“بیشتر وجود دارد که ما را متصل از آن جدا ما,” او گفت:. “خشونت و درگیری های داخلی هستند بیگانه به این سرزمین است. ما باید نه از دست دادن این گوهر. آن چیزی است که ما را تعریف می کند یک نفر است.”

جامعه بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و اتحادیه آفریقا در بیانیه ای اظهارات چند پیش از رای و خواست مردم در سراسر مالاوی به رعایت حاکمیت قانون و آرام باقی می ماند.

یک بیانیه مشترک توسط دیپلمات های ایالات متحده و بریتانیا و اتحادیه اروپا و ژاپن و دیگران اذعان کرد که تنش ها در اطراف حاکم است.

“مالاوی می توانید در قرعه کشی یک سابقه قابل توجه از موسسات و رهبران پله رو به جلو برای حفاظت از دموکراسی و اطمینان از حل مسالمت آمیز برای تنش های داخلی” در بیانیه ای گفت: خواسته همه احزاب احترام به تصمیم دادگاه — به عنوان به خوبی به عنوان حق درخواست تجدید نظر.

یک هیجان زده شاهد به حکم دادگاه, Vincent Nhlema گفت: “مشخص بود از شروع” چه نتیجه خواهد بود.

و طرفدار رئیس جمهور ریموند Chikoko گفت: تنها آسایش است که Mutharika باقی مانده در خانه دولت. به نام او در مخالفت هواداران به جشن می گیرند با عزت.

___

کارا آنا در ژوهانسبورگ کمک کرده است.

کپی رایت 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de