‘ساخت و درخشان بود جهنم’: چگونه عذاب ستاره Kubrick را خلق و خوی و جعبه دفتر فاجعه منجر به جاودانه ترسناک

Jack نیکلسون باید نیاز به مقدار زیادی از خمیر دندان. زمانی که او با بازی در Stanley Kubrick را فیلم ترسناک The Shining (1980) او احساس آن را یک ماده از حسن نیت ارائه میدهد رایج به قلم مو دندان های خود را قبل از هر صحنه جدید. کار بر روی یک Kubrick فیلم بود که او فکر کرد که: “به اندازه کافی خسته کننده” به هر حال برای خدمه و دیگر بازیگران بدون داشتن نفس او را بیش از آنها را از طریق “یک چهره پر از بره کوکوی”. در مستند بی بی سی , ساخت, درخشان, ویویان Kubrick, مدیر را نشان می دهد نیکلسون خم بیش از حوضه شستشو ، لحظه ای این مراسم بود که او بسیار مودبانه رفت و برگشت در مجموعه برداشت تبر خود را و شروع به تلاش برای هک خود شرکت ستاره شلی دووال به قطعات همه را دوباره و دوباره است که مجنون لبخند در چهره اش. وجود دارد را پس از پس از را و نفس خود را به عنوان تازه در پایان روز در آغاز.

نیکلسون بازی جک تورانس, مشکل, نویسنده و الکلی نقاهت که طول می کشد همسرش وندی (دووال) و پسر جوان دنی (دنی لوید) به چشم پوشی هتل در رشته کوه های راکی. جک در حال برنامه ریزی به صرف زمستان به عنوان سرپرست مشغول به کار در یک کتاب اما او عصبانی احتراق شکل و به هر حال تنهایی به ارمغان می آورد شیطان در او. کمی دنی دارای قدرت روانی. از طریق “درخشان” او می تواند حس بد و خشونت کمین در هتل – و در داخل خود پدر ،

این درخشانتبدیل می شود که 40 فردا یکی از Kubrick بزرگترین فیلم. این کارگردان است که هرگز در زمان کلید های میانبر و که با نزدیک شدن هر فیلم او با یک جنون تعصب به بازی که جک تورنس با تبر خود را. منشعب آهسته سوختن fury, فیلم تبدیل می شود تا شدت از فریم به فریم با نیکلسون عملکرد به طور فزاینده ای آشفته. این حرکت سریع دوربین کار گوش خراش موسیقی و پیچیده است اما absurdist توطئه القاء حس نصب هیستری در مخاطبان ایم که به طور منظم رای دادند و این ترسناکترین فیلم تا کنون ساخته شده است.

اما نه همه را دوست دارد درخشان. نه تنها آن را نادیده گرفته گلدن گلوب و اسکار اما Kubrick در بر داشت خود را برای نامزد Razzie برای بدترین مدیر. استفن کینگ که رمان در آن است بر اساس, بود, نگران Kubrick یخی جدا رویکرد است. “این یک بزرگ بزرگ کادیلاک با موتور در داخل. شما می توانید نشستن در آن و شما می توانید لذت بردن از بوی چرم اثاثه یا لوازم داخلی – تنها چیزی که شما نمی توانید انجام دهید این است که درایو آن را در هر نقطه” شاه در مصاحبه با گفت: فیلم آمریکایی. او پیشنهاد کرد Kubrick در تلاش بود برای ایجاد یک فیلم ترسناک با “ظاهری هیچ درک درستی از نوع”.

مثل همه Kubrick, فیلم, درخشان تا به حال طولانی و پیچیده بودند. قرار بود آن را به مدت شش ماه به ساقه. آن را در زمان یک سال است. نسبت به پایان تولید این مجموعه در Elstree سوخته پایین. حتی پس از آن وجود دارد یک عطر شیرین در هوا. بطری شرکت ستاره Scatman Crothers’ Brut, افترشیو سوخت به آتش اضافه شده. خوشبختانه پلی استایرن برف شده بود نقل مکان کرد به backlot. اگر که رفته بود تا ساکنان برهموود و فراتر از آن ممکن است در معرض خطر مسمومیت شدید. Kubrick در زمان کوتاه-فاجعه در گشاد گشاد راه رفتن او.

شلی دووال را وندی تورانس در تلاش برای نگه داشتن درب ظرف را در شوهرش تورم شیدایی (Warner Bros)

برف استفاده شد برای تعقیب از طریق پیچ و خم است که نشانه اوج فیلم است. Kubrick تا به حال ساخته شده است یک زندگی واقعی و خم – و این یک اتفاق معمول برای بازیگران و خدمه به طرز ناامید کننده ای از دست رفته در داخل آن به عنوان مدیر roared با خنده در گرفتاری خود را.

مدیر مشکل پسند رویکرد داده و سوخت برای تمام کسانی که نظریه پردازان توطئه ایم که پدیده هنگامی آشکار شد بیش از هر فریم از این فیلم تا کنون از آن منتشر شد. طراحی و تولید و استفاده از کنسرت بربس آنقدر دقیق است که طرفداران خواندن پیام های محرمانه در همه چیز از مواد غذایی کنسرو در چشم پوشی است larders به عکس روی دیوار. اگر رنگ جک ماشین تحریر تغییرات در این دوره از فیلم این طرفداران را قبول نمی کند این می تواند ساده تداوم خطا. آنها مطمئن هستید Kubrick است که گفتن آنها چیزی.

Rodney Ascher, سرگرم کننده 2012 از ویژگی های مستند Room 237 با هم جمع برخی از تئوری های عجیب و غریب. درخشان دیده می شود توسط مصاحبه شوندگان به عنوان تمثیل در مورد “نسل کشی سرخپوستان آمریکایی” یا به عنوان “عمیقا گذاشته مفهوم ضمنی است که در هولوکاست”. آنها بیش از پازل عجیب و غریب معماری هتل نتیجه رسید که Kubrick قرار است ویندوز در همه مکان اشتباه در هدف.

وقتی که می آید به درخشانفقط در مورد هر نظریه چوب. شما احتمالا می تواند حتی این استدلال که جک تورنس در نظر گرفته شده است توسط Kubrick به عنوان یک نسخه تیره تر از آقای بانک در مری پاپینز – پوچ ایده اما هیچ پوچ تر از بسیاری از دیگران است.

در برش سخن گفتن در مورد کادیلاک پادشاه ضمنی وجود دارد که یک پوچی در هسته اصلی فیلم است. شاید به همین دلیل است که پس enraptures طرفداران و الهام بخش چنین وحشی تفسیر است. آن را یک بوم خالی که در آن آنها می توانند خود را تحمیل افکار و توهمات. مدیر نمی دهد بسیاری از مصاحبه. او نه بگویید مخاطبان چه فیلم های او بودند. در عوض به او اجازه این کار را برای خود صحبت می کنند.

بسیاری از Kubrick همکاران don’t hold بسیار کامیون با “عجیب و غریب” و “فوق العاده بی ربط” خوانش درخشان پخش در اتاق 237. اما آنها شهادت به ذهن خود خم کمال. مدیر خواهد تست روشنایی بی وقفه. او را صرف ابدیت در هر جنبه ای از تولید.

تورانس چت با لوید شیطانی متصدی بار در میان گروهی از ارواح (Warner Bros)

جوان بازیگر بریتانیایی لئون ویتالی داده بود و یک عملکرد درخشان به عنوان priggish بسیار حساس پروردگار Bullingdon در Kubrick قبلی از ویژگی های این دوره, درام, فیلم Barry Lyndon (1975). Kubrick متوجه شده بود راه که ویتالی آرام بود, یک پسر کوچک ظاهر می شود در این سالن به صحنه بود که ناراحت شدن و تمرکز خود را از دست داده.

“استنلی که استنلی او را فراموش کرده ام نیست چیزهایی مانند آن. هنگامی که آن را به درخشاناو فقط به من فرستاده کتاب. من خواندن آن را یک شبه” ویتالی می گوید مستقل. بعد Kubrick به نام او و گفت: “چگونه شما می خواهم برای رفتن به آمریکا و پیدا کردن یک پسر بازی دنی?”

این بازیگر بعد از تبدیل Kubrick به گل نشسته و اختصاصی دستیار شخصی در زمان کار. آن را شامل یک سفر حماسی در سراسر ایلینوی, کلرادو, و, میسوری, برگزاری, استماع, پس از استماع. “این شگفت انگیز بود,” او می گوید. “قبل از من رفت و به وجود چهار و نیم هزار نام با بار ملاقات در حال حاضر. شما می توانید اضافه کردن یکی دیگر از 500 تا که یک بار من بیش از وجود دارد.”

ویتالی مصاحبه همه این بچه ها (که در بازه زمانی در سنین چهار تا نه), ضبط آنها و سپس ارسال نوار از مهمترین آنهایی که به Kubrick در انگلستان است. در نهایت او کشف چهار ساله Danny Lloyd که به او گفت: “هی لئون, من دوست دارم کت و شلوار خود را” و ثابت به یک صفحه نمایش طبیعی است.

فرایند ریخته گری یکی از این نقش گرفته بود شش ماه. ویتالی سپس پس از نگاه لوید در مجموعه. “پدر و مادر او فوق العاده بود,” او می گوید. “آنها آن را کردم. آنها مورد اعتماد ما و ما رو به دوستان بسیار خوب در واقع.”

دیگر بازیگران در درخشان مواجه محاکمه استقامت. آنها همیشه مطمئن شوید که چه مدیر خود را پس از. Kubrick علاقه مند نبود در متعارف روانی رئالیسم. “شما می آیند تا در برابر کسی مثل استنلی که می گوید: بله واقعی است اما جالب” جک نیکلسون می گوید در ویویان Kubrick را مستند جمعبندی چالش کار با چنین غیر قابل پیش بینی مدیر.

مستند فیلم نشان می دهد که جک نیکلسون در حال آماده شدن برای فیلم ‘axe صحنه’

“او [Kubrick] من تحت فشار قرار دادند و آن را صدمه دیده است” شلی دووال گفت: به ویویان Kubrick. در این مستند وجود دارد که ناراحت کننده و آشکار در صحنه که در آن Kubrick از دست می دهد خلق و خوی خود با او. او می گوید در نظر کامل از خدمه که او نیاز به “نگاه از جان گذشته” به عنوان جک می آید پس از او را با تبر و به او هشدار می دهد “شما به هدر رفتن همه زمان”. بسته به نقطه نظر شما او هم قلدری او و یا با استفاده از حیله گر intimidatory تاکتیک به goad عملکرد او می خواهد از او.

“من واقعا در داخل و خارج از بیماری به دلیل استرس نقش آنقدر بزرگ بود و با استرس که دور از خانه – فقط جا و نقل مکان کرد و در جایی دیگر – و من تا به حال فقط بدست از یک رابطه و بنابراین برای من این بود که فقط پر سر و صدا,” دووال گفت: Vivian Kubrick. در آن زمان او احساس استرس به ارزش آن است. بدون مدیر بازی در اعصاب او هرگز قادر به رسیدن به زمین از شدت او به دست آورد. چهار دهه در هر چند برخی از حدس و گمان است که درخشان در زمان بسیار زیاد تلفات در او. “این فیلم جهنم به عنوان بخشی از” ستاره که تا به حال به مشکلات روحی و روانی در سالهای اخیر و بعد از آن اذعان کرد.

دووال را یک کار بیهوده ، او فویل به نیکلسون مرد دیوانه. او را تعقیب. او اجرا می شود. “او شخصیت های ترسناک قرار است ما را به احساس” ویتالی می گوید. “برای انجام این کار, او تا به حال به به واقعا زمین بالا عاطفی tightrope walking. هنگامی که او تا به حال انجام داده است که او نمی تواند به عقب برویم. ما در هفته ها و هفته ها و ماه ها و ماه ها از پایان شلیک کنید.” نیکلسون در زمان ستایش دیگران برای او وحشی به نوبه خود به عنوان جک در حالی که او باقی مانده است جنبهی. در عین حال او تب و بیش از حد حساس عملکرد فقط به عنوان مهم به موفقیت کلی فیلم است.

Vitali به یاد می آورد که Kubrick تا به حال می خواستم به یک جدی فیلم ترسناک “در روانشناسی احساس و نه از باطل, وحشتناک, خون پر [یکی]”. نه این که او را متوقف از جمله صحنه های معروف از خون آبشاری از آسانسور پایین دالان را نادیده می گیرند.

پوزخند و تحمل آن: نیکلسون در مجموعه ای با غیر قابل پیش بینی Kubrick (گتی)

در زمان ناهار بازیگران و خدمه خواهد تمام سازمان دیده بان سراسیمه. Kubrick را دوست داشتم بازیگران ، او را به ساقه را بعد از پس گرفتن. “استنلی را سنج بود که هنگامی که شما در نهایت یک بازیگر به رفتن بیش از حد شما احتمالا آن را کردم” Vitali به خاطر راه او نگه داشته در هل دادن بازیگران تا خستگی و غضب راه داد و آمد تا با چیزی غیر منتظره و اصلی است.

نیکلسون متوجه شدم که Kubrick ایده های در مورد داستان و شخصیت ها بودند که به طور مستمر در حال تغییر است. “من ترک با استفاده از اسکریپت من. من فقط آنهایی که آنها نوع خاموش هر روز” گفت: Vivian Kubrick.

پدر او نگاه به فیلمنامه نویسان به ارائه مبانی که در آن او خواهد ساخت فیلم های خود را. هنگامی که این را در جای او می خواست به طور نامحدود و رایگان برای کشف. نویسندگان خواهد بود اغلب زمانی که جرم او به آنها گفت, “با تشکر از شما بگویید هشداردهندگان آنچه آنها به شما بدهکار” و سپس اخراج او را از مدار خود . برای او این فیلمنامه بود فقط نقطه شروع است. ناچار است که به معنای ارتباط خود را با نویسندگان تیره و تار شد. او نگه داشته و همه آنها را در طول بازو. حتی یک رقم را به عنوان احترام در داستان ترسناک به عنوان Stephen King باقی مانده بود ، “زمانی که استنلی گفت:” حق من می خواهم به انجام این درخشان‘من فکر می کنم Stephen فکر کردم او ممکن است وجود دارد به نام بر نوشتن اسکریپت و یا بر نامیده می شود به یک مشاور در برخی از راه دعوت را به مجموعه. اما استنلی هرگز راه که” ویتالی می گوید.

شاه در نهایت به نوبه خود در Elstree نسبت به پایان تیر اندازی. ویتالی نشان داد او را در اطراف در یک زمان هنگامی که خدمه بودند تیراندازی درج از ماشین تحریر. “من می دانم که او احساس بسیار عصبانی و احتمالا منطقی توهین.” چه شاه نمی توانست شناخته شده بود اهمیت ماشین تحریر دارد در این فیلم است. در یکی از درخشانترین disorienting صحنه دووال به نظر می رسد در این مقاله جک کار کرده است. به جای نوشتن بزرگ بعدی آمریکایی, رمان, شوهرش او را کشف کرده و به سادگی تایپ شده همان عبارت “همه کار و هیچ بازی باعث می شود جک یک پسر کسل کننده” دوباره و دوباره و دوباره در جدول پس از ورق کاغذ.

درخشان بود تلاش. دستیار کارگردان برایان کوک بی بی سی گفته بودند “300 ساخت و ساز مردم در پرداخت رول” قبل از این فیلم تا به حال حتی آغاز شده است. کاملا جدا از موقعیت خود به عنوان یکی از فیلم های ترسناک از 50 سال گذشته درخشان مشخص محوری لحظه در تکامل Steadicam تیراندازی (که می گویند یک ثبات سیستم است که اجازه می دهد تا دستی camerawork برای جلوگیری از jerkiness). آن شروع می شود با یک شخص هلی شات. سپس Steadicam کار آغاز می شود به صورت جدی. این دوربین به ندرت هنوز هم برای یک لحظه. انرژی در اینجا می آید نه فقط از نیکلسون عملکرد اما از طرز حیرت انگیزی مایع سبک تیراندازی.

حمل Steadicam شد مخترع آن گرت براون پیشگام و نزدیک به چهره افسانه ای در فیلمبرداری که تا به حال فیلم برداری سیلوستر استالونه در حال اجرا از پله ها بالا در راکی (1976) کار کرده است و مدیران از اسپیلبرگ به اسکورسیزی. صحبت کردن در تلفن او را توصیف کار خود را در این فیلم مانند “حرکت پیانو و نواختن آن”. این شامل هر دو بسیار سنگین خر خر کار و بسیار ظریف هنری.

برخی ممکن است مورد شکایت Kubrick تمایل به شلیک چند طول می کشد اما قهوه ای آن لذت می بردند. او پالایش چگونه Steadicam کار کرده است. “من متوجه شدم که در یک روز آن را یک فرصت گرانبها برای من به آنچه که من انجام شده بود واقعا به یاد بگیرند که کار فیزیکی انجام آن” قهوه ای را به یاد می آورد. “من می تواند به معنای واقعی کلمه انجام می شود 100 طول می کشد و یا 1,000 طول می کشد.”

با نگاهی 14 در هر دنباله ای از درخشانقهوه ای می گوید که او در رسیدن به “یک سطح مانند ذن کمال مانند آنچه که اتفاق می افتد, من تصور کنید هنگامی که شما انجام یک برادوی نشان می دهد هر شب و شما متوجه در روز 239 است که شما می تواند شش اینچ نزدیک به لبه روی صحنه است. این نتیجه واقعا سرگرم کننده برای من بود.”

فقط گهگاه Kubrick خواهد پذیرفت که وجود دارد بدون هیچ دلیل واقعی برای تعداد زیادی از طول می کشد اما قهوه ای خوشحال بود برای آنها را به در آینده نگه دارید. تجارب خود را با Kubrick به او اساس کار بعد از او در فیلم هایی مانند قرمز, یکی از قلب, کازینو و ایندیانا جونز و معبد رستاخیز. “راه که لنز حرکت راه مخاطبان کره چشم به کار گرفته و کارگردانی است که من فکر می کنم یک منی از جنبه های فیلمسازی و جنبهی.”

در Kubrick, قهوه ای یافت می شود روح خویش و قوم و یک مربی. “Kubrick است که اجازه می دهد تا چهره آن مرد است. او یک مدیر کار که فرمان قدرت مطلق بر پروژه خود را از مفهوم به انتشار چاپ. نهایی کارشناس, اما, بیشتر, تکنولوژی خود را در خدمت یک چشم انداز بزرگتر است که منحصر به فرد خود را در” براون بعدها نوشت. از ویژگی های خواسته بودند دلهره آور است. او خواهد بود هواپیمای بی موتوری پرواز در اطراف دالان چشم پوشی در خصوص تبدیل چرخدار زیر دنی بر روی دوچرخه خود را و یا ردیابی دووال به عنوان او فرار نیکلسون.

خدمه عاشق نیکلسون. او باز و دوستانه با همه. گاهی Kubrick می خواستم به کار در روزهای شنبه. قبل از این مجاز اتحادیه, قوانین مورد نیاز خدمه به رای های بعد از ظهر جمعه ساعت 4.30 بعد از ظهر که آماده بودند برای آمدن در صبح روز بعد.

“جک می گویند, ‘شامپاین در مجموعه ای که ما با قرار دادن امشب اگر شما رای وجود ندارد!'” Vitali به یاد. اغلب خدمه انجام دقیقا همان است که ترک Kubrick در کف از خشم. اما نیکلسون و Kubrick تا به حال یک رابطه دوستانه قوی و به طور کلی را در هر یک از دیگر. نیکلسون داده شد مجوز برای برخی از بداهه است. او کسی است که آمد تا با ایده فریاد کردن “در اینجا جانی!” زمانی که او محور کردن درب و چوب صورت خود را از طریق شکاف در چوب با یک لبخند شیطانی در چهره اش.

در مصاحبه ای به نقل از پاتریک McGilligan بیوگرافی جک زندگی, نیکلسون توضیح می دهد که رویکرد خود را به این نقش. “هنگامی که این ماده به عنوان غیر معمول به عنوان درخشان برخورد با ارواح و ارواح بازیگر باید بزرگتر از زندگی” به او پیشنهاد شده است. “من بازی این شخصیت به عنوان یک پسر که عمیقا پاتولوژیک در منطقه خود را در روابط زناشویی. کتاب بود که علامت برای شروع و پس از آن من فقط آن را منفجر کرد … این روزها بسیار دشوار است عملکرد که مرتب از balletic.”

زمانی که درخشان باز در ایالات متحده در 23 مارس سال 1980 داوران کاملا می دانم چه چیزی به آن را. بسیاری از آنها یا گیج یا خصمانه. “چگونه هر کسی می تواند یک فیلم را پس fastidiously و هنوز بسیاری از سست به پایان می رسد پرسید:” نیویورک تایمز. “اولین و مهمترین آن این است که mesmerisingly دوست داشتنی خیلی خوش تیپ شما ممکن است در نیمه راه از تئاتر قبل از آن آزار دهنده بوجود می آیند.”

Danny شده توسط Danny Lloyd که Kubrick بازیگران از یک استخر از 5000 داوطلبان (برادران وارنر)

“این crazier نیکلسون بیشتر ساده لوحانه او به نظر می رسد. شلی دووال تبدیل گرم و دلسوز از این کتاب به یک simpering نیمه عقب افتاده هیجان شدید یا هیستری” نوشت: انواعمتهم Kubrick از بین بردن “تمام که شد به طوری وحشتناک در مورد استفان کینگ, پرفروش”.

دفتر جعبه نبود دیدنی, هر دو. این فیلم حتی یک بالا 10 ضربه در ایالات متحده, که در آن فروش حدود 45 متر. اما از آن پس شهرت خود را رشد کرده است و رشد کرده است. وضعیت خود را به عنوان یک مدرن کلاسیک بود تاکید کرد در اواخر سال 2018 زمانی که درخشان اضافه شد به ما National Film Registry, لیست فیلم ها در نظر گرفته شود “فرهنگی تاریخی یا زیبایی قابل توجهی”.

چهل سال در نیکلسون را به نوبه خود در درخشان هنوز هم رتبه با بهترین کار خود را. طنز و کمدین شده اند تقلید از او بوده است. هنگامی که شما بوده ام به جعل هر دو سیمپسونها و جنوبی پارکشما می دانید که شما واقعا به یک عصب.

اغلب زمانی که شما دوباره یک فیلم منادی سال قبل به عنوان یک کلاسیک می توان آن را anticlimactic. یا بازیگری را به نظر می رسد ادب و یا جلوه های ویژه خارج از تاریخ و یا تم های کهنه است. است که در مورد درخشان. مانند جک نیکلسون لبخند آن میدرخشید که تازه در حال حاضر به عنوان زمانی که آن را برای اولین بار منتشر شد. Kubrick را جامع رویکرد پرداخت. این فیلم گرفته اند ممکن است یک مینی ابدیت را اما آن را به سختی سالخورده. همه چیز در آن به عنوان رنگی برای مخاطبان امروز به عنوان ارواح در چشم پوشی هتل به دیوانه جک و خانواده اش.

‘درخشان Special Edition’ (4K Ultra HD و Blu-ray با region free) است که در حال حاضر

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>