LinkedIn را کاهش نشانه ای از بیشتر همه گیر درد آمده برای کارگران یقه سفید

این سایت که caters بیشتر به حرفه ای کارگران را بدست آورده و درآمد خود را از پرداخت هزینه های استخدام, فهرست فرصت های شغلی و منابع دیگر.

“ارتباط با سیستم ایمنی بدن است به اثرات جهانی همه گیر” مدیر عامل شرکت رایان Roslansky نوشت: در یک یادداشت به کارکنان. لینک این واحد بازرگانی به فروش می رساند که دسترسی به آن جذب پلت فرم به عنوان به خوبی به عنوان شغل پست “در ادامه به نهفته باشد که کمتر شرکت ها از جمله ما نیاز به استخدام در همان حجم آنها قبلا” Roslansky نوشت.

LinkedIn است که متعلق به شرکت مایکروسافت مشترک, اخبار روز قبل از این غول تکنولوژی برنامه ریزی شده گزارش درآمد سه ماهه جمعه.

اقتصاددانان و منابع انسانی گفته کارشناسان کاهش شغل در ارتباط بودند و شواهد دیگری که استخدام برای شغل یقه سفید متوقف شده و نه جواب خوبی برای کوتاه مدت بهبود است.

“این یک نشانه بزرگ گفت:” مارتا Gimbel مدیر ارشد تحقیقات اقتصادی در Schmidt آتی. “شما واقعا از دیدن شرکت روند که این یک کوتاهمدت بحران — این یک بلندمدت بحران است.” او گفت: کسب و کار “در حال حاضر متوجه است که ما بهداشت عمومی و سلامت اقتصاد ما به طور جدایی ناپذیری در هم تنیده شده است.”

پست شغل دیدم یک افزایش در ماه مه و ژوئن اما plateaued در اواخر ماه ژوئن و اوایل جولای گفت: Diane Swonk اقتصاددان ارشد در گرانت تورنتون. “به دلیل آن که در آن قرار [لینک] است که در خط مقدم که در آن شما می توانید فشار که منعکس شده است.”

فعال پست شغل رشد کمی در ماه مه و ژوئن با توجه به داده ها از تحقیق و مشاوره شرکت گارتنر اما باقی می ماند 24 درصد پایین تر از جایی که آنها در اوایل فوریه.

“شرکت به طور کلی هنوز هم بسیار فعال در استخدام یخ و باز نمیشه تا خود شغل یقه سفید” گفت: گارتنر معاون رئیس جمهور برایان کرپپ.

کرپپ گفت: بزرگترین کاهش در منابع انسانی بخش در میان استخدام, کاهش تعداد کاربران برای ارتباط با محصولات حرفه ای استخدام. شرکت گسترش حجم کار مدیران خودکار حرفه ای تر شغل و ادامه استخدام یخ به عنوان سیاستهای ارتجاعی همچنان ادامه دارد. “همه که کمک به آهسته ارتجاعی در یقه سفید استخدام” کرپپ گفت.

واشنگتن پست گزارش داد اوایل این ماه که حداقل 4 میلیون بخش خصوصی کارگران را تجربه کرده اند پرداخت کاهش طول همه گیر با حقوق و دستمزد کاهش گسترش بیشتر به سرعت در یقه سفید صنایع.

و با بسیاری از مردم از کار — نرخ بیکاری در ماه ژوئن بود 11.1 درصد از 14.7 درصد در مارس اما بسیار بالاتر از فوریه 3.5 درصد — کارفرمایان احتمالا تا به حال یک زمان آسان تر برای استخدام. “هنگامی که شما به میلیون ها و میلیون ها نفر از افراد بیکار در این بازار خریدار” Gimbel گفت.

در آن محیط کارفرمایان ممکن است نیاز به کمک های زیادی از حق بیمه-قیمت محصولات مانند ارتباط با استخدام ابزار. “آنها finely tuned ابزار بسیار قدرتمند برای بازار کار هنگامی که آن را سخت برای پیدا کردن مردم” گفت: صنعت تحلیلگر جاش Bersin. کارفرمایان “احتمالا گفتن من نیاز بسیار زیادی اسب بخار برای پیدا کردن مردم به من نیاز دارند.”

لینک سخنگوی Darlene Brodie گفت: در یک ایمیل که مربوط به شاهد تعداد بی سابقه ای از ساعت های کاربران آموزش بر روی پلت فرم است که قیمت گذاری آن استخدام محصولات بر اساس نیازهای مشتریان است.

لینک استخدام ابزار در راستای تأمین منابع بسیار ماهر و حرفه ای که به طور فعال به دنبال یک شغل شناخته شده به عنوان “منفعل” نامزد که اغلب جذاب تر به کارفرمایان. “این یک کمی از یک جایگزین برای یک headhunter. آن را می دهد کارگزینی یک Rolodex,” Bersin گفت.

در این یادداشت Roslansky گفت: که مربوط به خود دیده است “ادامه داد: حرکت” در کسب و کار دیگر خطوط مانند آن تبلیغات و اشتراک حق بیمه است که به کاربران امکانات مانند پیام و توانایی ببینید که بازدید پروفایل خود را.

کارمندانی که از دست دادن شغل خود را دریافت خواهد کرد حداقل 10 هفته از قطع پرداخت و یک سال از پرداخت بیمه درمانی در ایالات متحده و ممکن است خود را نگه دارید شرکت تلفن های همراه و لپ تاپ ها و دیگر کار از خانه تجهیزات Roslansky نوشت. “این تنها اخراج ما در حال برنامه ریزی,” او نوشت.

به عنوان دیگر کارفرمایان mull بیشتر کاهش شغل وجود دارد می تواند اثرات ماندگار در اقتصاد است.

“این مانند در ماه مارس زمانی که مردم گفت: به bartenders, ‘ما شما را در یک ماه است.’ “Gimbel گفت. “اخراج که اتفاق می افتد در یقه سفید نیروی کار هستند قطع کارفرما-کارمند ارتباط است. که رفتن به اسکار اقتصاد در دراز مدت است.”

دفعات بازدید: همچنین:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de